2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Miasta i Gminy Bircza.
Beschreibung: W Części I: a) Odbiór i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, obiektów użyteczności publicznej będących własnością Gminy Bircza, przystanków autobusowych, chodników, parkingów oraz z cmentarzy zlokalizowanych na terenie Gminy Bircza w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), zwanej dalej ustawą ucpg, ustawą z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą o odpadach oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa podkarpackiego i przepisami prawa miejscowego w szczególności określającymi szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bircza. Od właścicieli nieruchomości, na których powstają odpady odbierana i zagospodarowana będzie każda ilość odpadów komunalnych wystawionych przed nieruchomościami tj.: - zmieszane odpady komunalne - wraz z odbiorem odpadów zmieszanych dopuszcza się odbiór popiołu w workach z nieruchomości jednorodzinnych, - zbierane selektywnie odpady komunalne (tj. tworzywa sztuczne, szkło, papier i tektura, metal, tekstylia) oraz bioodpady z zastrzeżeniem, iż bioodpady powstające na terenie nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym nie będą odbierane od właścicieli tych nieruchomości, którzy zadeklarowali kompostowanie bioodpadów i korzystają z ulgi z tego tytułu. b) Dostarczenie worków o pojemności 110 - 120 l do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w ramach zaoferowanej ceny. W Części II: 1. Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie na terenie Miasta i Gminy Bircza punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (tzw. PSZOK), wraz z odbiorem dostarczonych przez mieszkańców Miasta i Gminy Bircza odpadów selektywnie zebranych oraz zapewnienie dogodnego dojazdu dla wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Bircza. 2. Wykonawca musi posiadać tytuł prawny do dysponowania terenem, na którym zostaną utworzony PSZOK oraz pozwolenia na prowadzenie tego typu przedsięwzięcia.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i zagospodarowanie
Beschreibung: Odbiór i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, obiektów użyteczności publicznej będących własnością Gminy Bircza, przystanków autobusowych, chodników, parkingów oraz z cmentarzy zlokalizowanych na terenie Gminy Bircza w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), zwanej dalej ustawą ucpg, ustawą z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą o odpadach oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa podkarpackiego i przepisami prawa miejscowego w szczególności określającymi szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bircza. Od właścicieli nieruchomości, na których powstają odpady odbierana i zagospodarowana będzie każda ilość odpadów komunalnych wystawionych przed nieruchomościami tj.: - zmieszane odpady komunalne - wraz z odbiorem odpadów zmieszanych dopuszcza się odbiór popiołu w workach z nieruchomości jednorodzinnych, - zbierane selektywnie odpady komunalne (tj. tworzywa sztuczne, szkło, papier i tektura, metal, tekstylia) oraz bioodpady z zastrzeżeniem, iż bioodpady powstające na terenie nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym nie będą odbierane od właścicieli tych nieruchomości, którzy zadeklarowali kompostowanie bioodpadów i korzystają z ulgi z tego tytułu. b) Dostarczenie worków o pojemności 110 - 120 l do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w ramach zaoferowanej ceny.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: brak
Los: LOT-0002
Titel: Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie na terenie Miasta i Gminy Bircza punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (tzw. PSZOK)
Beschreibung: W Części II: 1. Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie na terenie Miasta i Gminy Bircza punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (tzw. PSZOK), wraz z odbiorem dostarczonych przez mieszkańców Miasta i Gminy Bircza odpadów selektywnie zebranych oraz zapewnienie dogodnego dojazdu dla wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Bircza. 2. Wykonawca musi posiadać tytuł prawny do dysponowania terenem, na którym zostaną utworzony PSZOK oraz pozwolenia na prowadzenie tego typu przedsięwzięcia.