782613-2023 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Parkplätzen/-häusern – Budowa parkingu wielopoziomowego w formule PPP w Cieszynie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa parkingu wielopoziomowego w formule PPP w Cieszynie
Beschreibung: Podmiot Publiczny w ramach niniejszego Postępowania planuje realizację zaprojektowania, budowy, utrzymania oraz eksploatacji parkingu wielopoziomowego w Cieszynie przy ul. Liburnia. 2. Zakłada się realizację Projektu w lokalizacji przy ul. Liburnia, która obejmuje obszar położony pomiędzy ul. Zamkową od zachodu, ul. Liburnia od północy, terenem należącym do Leroy Merlin od zachodu oraz terenem kolejowym będącym we władaniu PKP od południa. 3. Szczegółowe informacje na temat potrzeb Podmiotu Publicznego znajdują się w Opisie Potrzeb i Wymagań i załączonych do niego dokumentach. 4. Postępowanie ma na celu zawarcie umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym. 5. Podmiot Publiczny może zawrzeć umowę z osobą trzecią finansującą przedsięwzięcie w całości lub w części, na mocy której, w przypadku poważnego zagrożenia realizacji przedsięwzięcia, będzie mógł przenieść na tę osobę trzecią całość lub część obowiązków Partnera Prywatnego, wraz ze związanymi z nimi prawami. Warunki umowy będą przedmiotem dialogu i zostaną określone w SWZ. 6. Podmiot Publiczny dopuszcza zawarcie Umowy o PPP ze spółką celową Partnera Prywatnego na podstawie art. 7a ustawy o PPP, pod warunkiem wykazania przez nią braku podstaw wykluczenia postawionych w Postępowaniu względem Wykonawcy oraz spełnienia innych wymagań, w szczególności dotyczące zakazu zbywania udziałów w spółce celowej co najmniej przez określony w umowie czas. Szczegółowe informacje w tym zakresie będą przedmiotem dialogu, a ostateczne postanowienia zostaną określone w projektowanych postanowieniach umowy o PPP, która będzie stanowiła załącznik do SWZ.
Interne Kennung: ZPIF.271.1.36.2023
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest na zasadach określonych w ustawie z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w związku z art. 4 ust. 1 z dnia 19 grudnia 2008 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym w trybie dialogu konkurencyjnego, stosownie do art. 169 Ustawy Pzp oraz przepisach wykonawczych. 1. Zamawiający, zgodnie z art. 174 ust. 2 Ustawy Pzp, wskazuje, że do udziału w dialogu zostanie zaproszonych maksymalnie trzech Wykonawców. 2. Zamawiający będzie dokonywał selekcji w oparciu o wykaz wykonanych robót budowlanych oraz wykaz usług zawartych w JEDZ. Jeżeli liczba Wykonawców, których wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu nie podlegały odrzuceniu, będzie większa niż 3, wówczas Zamawiający zaprosi do dialogu 3 Wykonawców, którzy uzyskają największą liczbę punktów, obliczonych w następujący sposób: za każdą dodatkową robotę budowlaną ponad wymaganą w Rozdziale VII OPiW, ust. 1 pkt 4 ppkt 1), lub usługę zarządzania parkingiem ponad wymaganą w Rozdziale VII OPiW, ust. 1 pkt 4 ppkt 2), spełniające postawione tamże wymogi, a dodatkowo wskazana robota budowlana lub usługa została wykonaną przez Wykonawcę działającego jako partner prywat-ny lub koncesjonariusz projektu realizowanego na podstawie Ustawy o PPP lub ustawy z dnia 21 października 2016 r. o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi lub na podstawie innych przepisów równoważnych zakresowi przedsięwzięcia w rozumieniu Ustawy o PPP lub zakresowi koncesji na roboty budowlane, w tym przepisów zagranicznych, Wykonawca otrzyma 2 punkty, maksymalnie 20 pkt (czyli maksymalnie 10 robót budowlanych/usług zrealizowanych w formule PPP/koncesji/przepisów równoważnych). 3. W przypadku, gdy nie będzie można wyłonić 3 Wykonawców zgodnie z powyżej przed-stawionym pierwszym kryterium selekcji, z uwagi na fakt, że dwóch lub więcej Wykonawców uzyska taką samą liczbę punktów w sposób uniemożliwiający wyłonienie 3 Wykonawców o najwyższej punktacji, o kolejności Wykonawców, którzy uzyskali taką samą liczbę punktów zdecyduje drugie kryterium selekcji, w ramach, którego o wyborze Wykonawcy zadecyduje wyższa wartość usług zarządzania parkingiem spełniających w Rozdziale VII OPiW, ust. 1 pkt 4 ppkt 1, zrealizowanych w ramach projektu PPP. 4. W przypadku, gdy nie będzie można wyłonić 3 Wykonawców zgodnie z powyżej przed-stawionym pierwszym i drugim kryterium selekcji, o wyborze Wykonawcy zadecyduje wyższa wartość robót budowlanych spełniających w Rozdziale VII OPiW, ust. 1 pkt 4 ppkt 1, zrealizowanych w ramach projektu PPP. 1. Komunikacja w postępowaniu w szczególności składanie dokumentów, oświadczeń, wniosków (innych niż wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu), zawiadomień, zapytań oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza Wyślij wiadomość. 2. W sytuacjach awaryjnych np. w przypadku niedziałania platformazakupowa.pl zamawiający może również komunikować się z wykonawcami za pomocą kontaktu z osobami wskazanymi w niniejszym OPiW, uprawnionymi do kontaktu z wykonawcami. 3. Osoby uprawnione do komunikacji z Wykonawcami: Katarzyna Różycka krozycka@um.cieszyn.pl +48334794352, Marcin Rycko mrycko@um.cieszyn.pl, +48334794350 4. Komunikacja elektroniczna w toku Dialogu (negocjacji) będzie odbywać się drogą poczty elektronicznej. 5. Komunikacja na Platformie poprzez Wyślij wiadomość umożliwia dodanie do treści wysyłanej wiadomości plików lub spakowanego katalogu (załączników). Występuje limit objętości plików lub spakowanych folderów do ilości 10 plików lub spakowanych folderów przy maksymalnej sumarycznej wielkości 500 MB. 6. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez wykonawcę za pośrednictwem przycisku Wyślij wiadomość jako załączniki. 7. Dla wygody dodatkowo Wykonawca może otrzymywać powiadomienia tj. wiadomość email dotyczące komunikatów w sytuacji, gdy zamawiający opublikuje informacje publiczne (komunikat publiczny) lub spersonalizowaną wiadomość zwaną prywatną korespondencją. 8. Warunkiem otrzymania powiadomień systemowych platformazakupowa.pl zgodnie z ust. 6 jest zaobserwowanie postępowania przez wykonawcę (poprzez zaznaczenie gwiazdki), złożenie oferty/wniosku lub wystosowanie wiadomości do zamawiającego przez wykonawcę w obrębie postępowania. 9. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania bezpośrednio w systemie informacji publicznych oraz prywatnych przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM. 10. Za datę przekazania składanych dokumentów, oświadczeń, wniosków (innych niż wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu), zawiadomień, zapytań oraz przekazywanie informacji uznaje się kliknięcie przycisku Wyślij wiadomość po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98351100 Dienstleistungen von Parkplätzen/-häusern
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63712400 Betrieb von Parkplätzen und Parkhäusern, 45223300 Bau von Parkplätzen, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Podmiot Publiczny w ramach niniejszego Postępowania planuje realizację zaprojektowania, budowy, utrzymania oraz eksploatacji parkingu wielopoziomowego w Cieszynie przy ul. Liburnia. 2. Zakłada się realizację Projektu w lokalizacji przy ul. Liburnia, która obejmuje obszar położony pomiędzy ul. Zamkową od zachodu, ul. Liburnia od północy, terenem należącym do Leroy Merlin od zachodu oraz terenem kolejowym będącym we władaniu PKP od południa. 3. Szczegółowe informacje na temat potrzeb Podmiotu Publicznego znajdują się w Opisie Potrzeb i Wymagań i załączonych do niego dokumentach. 4. Postępowanie ma na celu zawarcie umowy o partnerstwie publicznoprywatnym. 5. Podmiot Publiczny może zawrzeć umowę z osobą trzecią finansującą przedsięwzięcie w całości lub w części, na mocy której, w przypadku poważnego zagrożenia realizacji przedsięwzięcia, będzie mógł przenieść na tę osobę trzecią całość lub część obowiązków Partnera Prywatnego, wraz ze związanymi z nimi prawami. Warunki umowy będą przedmiotem dialogu i zostaną określone w SWZ. 6. Podmiot Publiczny dopuszcza zawarcie Umowy o PPP ze spółką celową Partnera Prywatnego na podstawie art. 7a ustawy o PPP, pod warunkiem wykazania przez nią braku podstaw wykluczenia postawionych w Postępowaniu względem Wykonawcy oraz spełnienia innych wymagań, w szczególności dotyczące zakazu zbywania udziałów w spółce celowej co najmniej przez określony w umowie czas. Szczegółowe informacje w tym zakresie będą przedmiotem dialogu, a ostateczne postanowienia zostaną określone w projektowanych postanowieniach umowy o PPP, która będzie stanowiła załącznik do SWZ.