2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Żytkiejmach w Gminie Dubeninki”
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Przedmiotem zamówienia jest zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Żytkiejmach w Gminie Dubeninki.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Żytkiejmach w Gminie Dubeninki. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w rozdziale II Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ lub Specyfikacją). 3.Oferowany samochód ratowniczo-gaśniczy musi spełniać wymagania: 1polskich przepisów o ruchu drogowym, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251), wraz z przepisami wykonawczymi, 2Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143, poz. 1002 z późn. zm.), 3Rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. poz. 594), 4samochód musi być oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej zgodnie z Zarządzeniem nr 6 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 8 maja 2025 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, 5musi posiadać ważne świadectwo dopuszczenie do użytkowania, wydane przez właściwe Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej - Państwowy Instytut Badawczy, 6musi posiadać aktualne świadectwo homologacji podwozia, 7musi spełniać wymagania ogólne i szczegółowe zgodnie z normą PN-EN 1846-1 i PN-EN 1846-2, 8pojazd oraz podwozie muszą być fabrycznie nowe, rok produkcji podwozia min. 2024, silnik, podwozie i kabina tego samego producenta, 9pojazd musi być przystosowany do eksploatacji we wszystkich porach roku i doby w warunkach atmosferycznych spotykanych w polskiej strefie klimatycznej, a w szczególności szerokiego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, dużego zanieczyszczenia i zapylenia powietrza występującego podczas eksploatacji. 10pojazd musi być odporny na działanie środków stosowanych do utrzymania przejezdności dróg w okresie zimowym, a także na działanie środków do mycia i czyszczenia pojazdów, 11pojazd musi być przystosowany do eksploatacji po drogach twardych i gruntowych. 12. Po stronie Wykonawcy leży wykonanie i poniesienie kosztów związanych z prawidłowym wykonaniem przedmiotu umowy, po stronie Zamawiającego leży odbiór wozu strażackiego na własny koszt z siedziby Wykonawcy (lokalizacja na terenie PL). 13. . Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia określono w § 4 SWZ 14. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp. 15. W celu potwierdzenia zgodności pojazdu z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający wymaga załączenia do formularza ofertowego niżej wymienionych przedmiotowych środków dowodowych: 5) aktualne świadectwo lub jego uwierzytelniona kopia potwierdzająca dopuszczenie do użytkowania, wydane przez właściwe Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej - Państwowy Instytut Badawczy, 6) aktualne świadectwo homologacji podwozia, 7) deklaracje zgodności CE ("Conformité Européenne"), potwierdzające spełnienie wymagań zasadniczych dyrektyw WE, w tym dotyczących bezpieczeństwa, które są ujęte w normach zharmonizowanych PN-EN 1846-1 i PN-EN 1846-2, 8) uzupełnioną kartę oferowanego pojazdu stanowiącą załącznik nr 11 do SWZ. 16. Wykonawca składa przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą. 17. Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp przewiduje, że w sytuacji, w której Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający jednokrotnie wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 18. Postanowień z ust. 3 nie stosuje się, jeżeli pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 19. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 1. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych: 1) wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy- ( załącznik nr 8)
Menge: 1 Stück