2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup oraz przedłużenie usług dostępu do oprogramowania specjalistycznego do informatyki śledczej na okres 60 miesięcy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup oraz przedłużenie usług dostępu do oprogramowania specjalistycznego do informatyki śledczej na okres 60 miesięcy. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 690220-2025
Interne Kennung: 288/BŁiI/25/ESz
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie tego zadania jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie jak najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych. W opisywanym przypadku zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia poprzez skrócenie terminu składania ofert do 15 dni, zgodnie z powyższym artykułem Pzp, wynikająca z konieczności realizacji ustawowych zadań CBZC, do których należy m. in. ekstrakcja danych z urządzeń mobilnych. Zamawiający nie był w stanie przeprowadzić przedmiotowego postępowania we wcześniejszym, terminie, jednak nie wynikało to z winy Zamawiającego. Pierwotnie zaprojektowane postępowanie, miało być wykonane przez jeden podmiot na rynku polskim, w międzyczasie inna firma zgłosiła gotowość do dostarczenia przedmiotowego rozwiązania, co spowodowało konieczność ponawiania kontaktów z obiema firmami, co do przewidywanych kosztów. Jednocześnie ww. sytuacja była przedmiotem wewnętrznych konsultacji oraz dyskusji na temat kształtu przyszłego rozwiązania. Powyższe nie było do przewidzenia na etapie projektowania przedmiotowego postępowania. Biorąc pod uwagę charakter przedmiotu zamówienia oraz fakt, że wymagane usługi są rozwiązaniem wyspecjalizowanym, oferowanym przez podmioty posiadające gotowe kompetencje i doświadczenie w realizacji podobnych usług, przygotowanie przez Wykonawców ofert nie jest czasochłonne. Dochodzi też czynnik w postaci dostępności licencji i elementów środowiska technicznego oraz harmonogramów producenta, gdzie obecna sytuacja rynkowa może wydłużyć czas aktywacji w innym terminie niż do końca br. Jednocześnie może to być niekorzystne finansowo dla Zamawiającego, gdyż w kolejnym roku koszty licencji/utrzymania mogą wzrosnąć, a warunki handlowe ulec zmianie.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
5. Los
Los: LOT-0001