See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: UDBUD AF RAMMEAFTALE VEDRØRENDE INDKØB AF TAXIKØRSEL
Beschreibung: Den udbudte rammeaftalen omfatter al indkøb af taxikørsel inden for de enkelte delaftalers geografiske område på de vilkår, som fremgår af rammeaftalen og dens tilhørende bilag. Rammeaftalen omfatter både forudbestilte ture, straks-ture og gadeture, jf. definitionerne i rammeaftalen. Kunden har pligt til at anvende rammeaftalen ved forudbestilte ture og straks-ture i det omfang aftalen kan opfylde Kundens faktiske behov.
Vorherige Bekanntmachung: 684740-2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60120000 Taxiverkehr
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 - Storkøbenhavn
Beschreibung: Storkøbenhavn omfattende kommunerne: Albertslund, Ballerup, Brøndby, Dragør, Frederiksberg, Furesø, Gen-tofte, Gladsaxe, Glostrup, Greve, Herlev, Hvidovre, Høje-Taastrup, Ishøj, Københavns, Lyngby-Taarbæk, Rudersdal, Rødovre, Tårnby, Val-lensbæk Delaftalerne defineres efter den adresse, hvor passageren afhentes. Leveringsadressen kan ligge i hele Danmark og har ikke betydning for, hvilken delaftale turen køres under.
Interne Kennung: 2023-2369
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 - Region Hovedstaden (eksklusiv Storkøbenhavn) og Region Sjælland
Beschreibung: Region Hovedstaden (eksklusiv Storkøbenhavn) og Region Sjælland. Delaftalerne defineres efter den adresse, hvor passageren afhentes. Leveringsadressen kan ligge i hele Danmark og har ikke betydning for, hvilken delaftale turen køres under.
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3 - Region Midtjylland og Region Syddanmark
Beschreibung: Region Midtjylland - og Region Syddanmark. Delaftalerne defineres efter den adresse, hvor passageren afhentes. Leveringsadressen kan ligge i hele Danmark og har ikke betydning for, hvilken delaftale turen køres under.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Aftalen kan benyttes af alle dele af centraladministrationen
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4 - Region Nordjylland
Beschreibung: Region Nordjylland. Delaftalerne defineres efter den adresse, hvor passageren afhentes. Leveringsadressen kan ligge i hele Danmark og har ikke betydning for, hvilken delaftale turen køres under.
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5 - Bornholms Regionskommune
Beschreibung: Bornholms Regionskommune. Delaftalerne defineres efter den adresse, hvor passageren afhentes. Leveringsadressen kan ligge i hele Danmark og har ikke betydning for, hvilken delaftale turen køres under.