2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa stacji badawczej DFIR wraz z oprogramowaniem specjalistycznym i wsparciem technicznym dla Centrum Cyberbezpieczeństwa AGH KC-DE-zp.272-495/25
Beschreibung: Dostawa stacji badawczej DFIR wraz z oprogramowaniem specjalistycznym umożliwiającym zabezpieczenie oraz analizę danych pochodzących z komputerów i urządzeń mobilnych wraz ze wsparciem technicznym dla Centrum Cyberbezpieczeństwa, zgodnie z wymaganiami opisanymi w pkt 4.1 SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 555264-2025
Interne Kennung: KC-DE-zp.272-495/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z harmonogramem projektu, realizacja zadań w ramach Work Package 5 (WP5), dotyczących wdrożenia Security Operations Center (SOC), rozpoczęła się z początkiem marca 2025 roku. Z uwagi na całkowity, ściśle określony czas realizacji tego komponentu – wynoszący 12 miesięcy – wszelkie opóźnienia w procedurach zakupowych, w tym ponowienie i przeprowadzenie postępowania przetargowego w standardowym terminie (30 dni), ma istotny wpływ na terminowość i efektywność wdrożenia. Jednym z kluczowych elementów infrastruktury SOC, niezbędnym do prawidłowej realizacji jego funkcji operacyjnych, jest stacja robocza DFIR (Digital Forensics and Incident Response), którą zgodnie z planem powinna zostać zakupiona w ramach WP3 do końca kwietnia 2025 roku. Stacja powinna ona zostać uruchomiona i skonfigurowana równolegle z pozostałymi komponentami systemu – takimi jak serwery i SIEM – aby umożliwić spójne wdrożenie środowiska bezpieczeństwa. Każdy dzień zwłoki w jej dostarczeniu i instalacji realnie wpływa na zdolność operacyjną zespołu SOC oraz terminowość realizacji całego zadania. W kontekście kompleksowej implementacji SOC na AGH, która zakłada objęcie monitoringiem i ochroną całej infrastruktury uczelni, stacja DFIR stanowi nieodzowny element zapewniający kompletność analiz, skuteczność reakcji na incydenty oraz poprawność działania systemu bezpieczeństwa. Przyspieszenie procedury przetargowej jest uzasadnione koniecznością zachowania spójności z harmonogramem projektu, minimalizacji ryzyka opóźnień i zapewnienia realizacji celów projektu w założonym czasie. Działania te są zgodne z zasadą efektywnego zarządzania środkami publicznymi i odpowiadają na wymagania wynikające z umowy grantowej oraz logiki prac projektowych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Dostawa stacji badawczej DFIR wraz z oprogramowaniem specjalistycznym umożliwiającym zabezpieczenie oraz analizę danych pochodzących z komputerów i urządzeń mobilnych wraz ze wsparciem technicznym dla Centrum Cyberbezpieczeństwa AGH, zgodnie z zapisami w pkt 4.1 SWZ. Termin realizacji: do 14 dni od daty otrzymania zamówienia potwierdzonego przez MNiSW