2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa posiadanych macierzy dyskowych Hitachi Vantara E590 dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach
Beschreibung: 1.Przedmiotem niniejszego zamówienia jest rozbudowa posiadanych macierzy dyskowych Hitachi Vantara E590 dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach 2.Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1)Opis przedmiotu zamówienia, specyfikacja asortymentowo-cenowa (OPZ,SAC) – załącznik nr 2 do SWZ, 2)Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy (PPU) – załącznik nr 4 do SWZ. 3. Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 4.Zamawiający nie przewiduje zamówień uzupełniających. 5. Informacje na temat wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia zawarte zostały w rozdziale IX SWZ. 6. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 09.03.2025r. 7. Klauzulę informacyjna wynikającą z treści art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Zamawiający zamieścił w SWZ. 8. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą), zobowiązany jest przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie. 9. Zamawiający informuje, że zamówienie musi być realizowane zgodne z ,,Zasadą DNSH („nie czyń poważnej szkody”; ang. „Do No Significant Harm”) która jest zasadą dotyczącą niewspierania ani nieprowadzenia działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody (poważne szkody, posiada znaczący negatywny wpływ) dla któregokolwiek z celów środowiskowych takich jak 1) łagodzenie zmian klimatu 2) adaptacja do zmian klimatu, 3) zrównoważone wykorzystanie i ochrona zasobów wodnych i morskich, 4) gospodarka o obiegu zamkniętym, 5) zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontroli, 6) ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów 10.Zakup jest współfinansowany ze środków dotacji celowej udzielonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację inwestycji związanej z działalnością naukową pn. „Rozbudowa macierzy dyskowej” na podstawie umowy nr 2330/0423/II/SN/2025. 11.Na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 12.Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zawarte są w SWZ.
Interne Kennung: DZ/DZ-381-1-100/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z dyspozycją art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Jednocześnie w treści art. 138 ust. 2 pkt. 2) ustawy Pzp ustawodawca przewidział, że Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin 35-dniowy, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W zakresie niniejszego postępowania zakup jest współfinansowany ze środków dotacji celowej udzielonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację inwestycji związanej z działalnością naukową pn. „Rozbudowa macierzy dyskowej” na podstawie umowy nr 2330/0423/II/SN/2025, która musi być rozliczona do dnia 31.12.2025 r, a zatem skrócenie terminu podyktowane jest przede wszystkim terminem zakończenia projektu, z którego Zamawiający ubiega się o współfinansowanie zakupu, a pozyskiwane środki projektowe mają charakter dominującego źródła finansowania przedsięwzięcia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest rozbudowa posiadanych macierzy dyskowych Hitachi Vantara E590 dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach 2. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1)Opis przedmiotu zamówienia, specyfikacja asortymentowo-cenowa (OPZ,SAC) – załącznik nr 2 do SWZ, 2)Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy (PPU) – załącznik nr 4 do SWZ. 3.Termin wykonania przedmiotu zamówienia do 23.12.2025 r. Zgodnie z zapisami projektowanych postanowień umowy- załączniki 4 do SWZ. 4. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. tzw. procedurę odwróconą. 5.Zakup jest współfinansowany ze środków dotacji celowej udzielonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację inwestycji związanej z działalnością naukową pn. „Rozbudowa macierzy dyskowej” na podstawie umowy nr 2330/0423/II/SN/2025. 6.Na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 7.Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zawarte są w SWZ.
Interne Kennung: Rozbudowa posiadanych macierzy dyskowych Hitachi Vantara E590 dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach