783675-2023 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – "Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Józefów w roku 2024."
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Józefów w roku 2024."
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, nasiennictwa i selekcji, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania obiektów leśnych oraz inne prace z zakresu gospodarki leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Józefów w roku 2024. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, nasiennictwa i selekcji, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania obiektów leśnych oraz inne prace z zakresu gospodarki leśnej, wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ
Interne Kennung: SA.270.12.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77210000 Holzgewinnung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77211300 Rodung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I - leśnictwo Króle
Beschreibung: 1. Przedmiotem tej części zamówienia jest wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łąkowo-rolnej oraz inne prace z zakresu gospodarki leśnej, do wykonania na terenie leśnictwa Króle w 2024 roku Szacowany rozmiar głównych usług będących przedmiotem tej części zamówienia jest następujący: - pozyskanie drewna: 9 875,00 m3 - zrywka drewna: 9 875,00 m3 - czyszczenia wczesne i późne: 38,66 ha - pielęgnowanie gleby: 38,98 ha - odnowienie i poprawki: 18,64 ha / 145,28 tszt - melioracje agrotechniczne: 12,13 ha - grodzenie upraw, nowe: 31,75 hm - zabezpieczanie upraw przy użyciu repelentu: 21,75 ha - koszenie trawy: 3,33 ha - wyprzedzające przygotowanie gleby – wyoranie bruzd pługiem leśnym: 94,32 kmtr - wyprzedzające przygotowanie gleby pługofrezarką: 30,51 kmtr 2. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Lokalizacje (adresy leśne), na których jest planowana realizacja poszczególnych prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia ma charakter wstępny i może ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia, z zastrzeżeniem, że zawsze będzie się odbywała na obszarze danej części (Pakietu). 3. Wartość zamówienia podstawowego (bez uwzględnienia usług podobnych (50%) oraz prawa opcji (30% wartości przedmiotu zamówienia) a także bez materiałów własnych zamawiającego) wyszacowano na kwotę: 1 320 375,22 PLN bez VAT. Szacunkowa maksymalna wartość z pkt. 5.1.5 obejmuje zamówienie usług podobnych a także prawo opcji tj. dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący czynności analogiczne, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia. 4. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. 5. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie.
Interne Kennung: Pakiet I - Leśnictwo Króle
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 90922000 Schädlingsbekämpfung, 77231600 Aufforstung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty ("Opcja"). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30% Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 11 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzenia Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet IV - leśnictwo Fryszarka, Oseredek, Zagóra
Beschreibung: Przedmiotem tej części zamówienia jest wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, nasiennictwa i selekcji oraz inne prace z zakresu gospodarki leśnej, do wykonania na terenie leśnictwa Fryszarka, Oseredek, Zagóra w 2024 roku. Szacowany rozmiar głównych usług będących przedmiotem tej części zamówienia jest następujący: - pozyskanie drewna: 23 945,00 m3 - zrywka drewna: 23 945,00 m3 - czyszczenia wczesne i późne: 53,65 ha - pielęgnowanie gleby: 87,61 ha - odnowienie i poprawki: 37,32 ha / 298,96 tszt - melioracje agrotechniczne: 46,11 ha - grodzenie upraw, nowe: 116,60 hm - demontaż ogrodzeń upraw leśnych: 25,07 hm - zabezpieczanie upraw przy użyciu repelentu: 57,16 ha - zbiór szyszek z GDN: 400 kg 2. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Lokalizacje (adresy leśne), na których jest planowana realizacja poszczególnych prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia ma charakter wstępny i może ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia, z zastrzeżeniem, że zawsze będzie się odbywała na obszarze danej części (Pakietu). 3. Wartość zamówienia podstawowego (bez uwzględnienia usług podobnych (50%) oraz prawa opcji (30% wartości przedmiotu zamówienia) a także bez materiałów własnych zamawiającego) wyszacowano na kwotę: 2 244 683,64 PLN bez VAT. Szacunkowa maksymalna wartość z pkt.5.1.3 obejmuje zamówienie usług podobnych a także prawo opcji tj. dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący czynności analogiczne, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia. 4. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. 5. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie.
Interne Kennung: Pakiet IV - leśnictwo Fryszarka, Oseredek, Zagóra
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77210000 Holzgewinnung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211300 Rodung