See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA CIĘŻKIEGO SAMOCHODU RATOWNICZO-GAŚNICZEGO WRAZ Z INTEGRALNYM WYPOSAŻENIEM DLA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W BISZTYNKU
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z integralnym wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bisztynku. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w szczegółowym opisie technicznym ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z integralnym wyposażeniem, który stanowi załącznik Nr 9 do SWZ, który stanowi jednocześnie załącznik Nr 2 do projektowanych postanowień umowy (dalej PPU) oraz w PPU, które stanowią załącznik Nr 8 do SWZ. 3. Oferowany przez wykonawcę przedmiot zamówienia ma odpowiadać wymogom określonym w SWZ, w szczególności w szczegółowym opisie technicznym ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z integralnym wyposażeniem, który stanowi załącznik Nr 9 do SWZ, który stanowi jednocześnie załącznik Nr 2 do PPU. Wszystkie wskazane w dokumentacji SWZ (w tym jej załącznikach) znaki towarowe, patenty lub pochodzenie należy rozumieć, jako przykładowe i wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Przez produkt równoważny dla wyspecyfikowanego przedmiotu zamówienia rozumie się produkt o parametrach i funkcjonalnościach odpowiadającym co najmniej minimalnym parametrom i funkcjonalnościom wyszczególnionym i określonym w szczegółowym zakresie, w opisie przedmiotu zamówienia (szczegółowym opisie technicznym ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z integralnym wyposażeniem, który stanowi załącznik Nr 9 do SWZ, który stanowi jednocześnie załącznik Nr 2 do PPU). Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W tym celu wykonawca jest zobowiązany załączyć do oferty stosowne dokumenty, zawierające opis / parametry / funkcjonalność zastosowanych rozwiązań równoważnych. Ww. dokumenty powinny pozwolić Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie rozwiązań równoważnych z wymaganiami określonymi w SWZ. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. W związku z tym, że przedmiotem zamówienia jest dostawa jednej sztuki ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z integralnym wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bisztynku, zamówienie jest niepodzielne na części. Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części, ponieważ zgodnie z art. 25 ust. 2 ustawy Pzp przedmiotowe zamówienie „ze względów technicznych, organizacyjnych i ekonomicznych tworzy nierozerwalną całość”. 5. Zamówienie dofinansowano w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 Priorytet FEWM.02 ŚRODOWISKO, Działanie FEWM.02.07 Adaptacja do zmian klimatu, SCHEMAT A (typ projektu 3) w związku z projektem złożonym przez Gminę Bisztynek na realizację zadania „PODNIESIENIE POTENCJAŁU SŁUŻB RATOWNICZYCH POPRZEZ DOPOSAŻENIE JEDNOSTEK OSP Z GMIN BISZTYNEK ORAZ BARTOSZYCE W SPECJALISTYCZNY SPRZĘT”
Vorherige Bekanntmachung: 542398-2025
Interne Kennung: IZF.271.8.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z integralnym wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bisztynku. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w szczegółowym opisie technicznym ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z integralnym wyposażeniem, który stanowi załącznik Nr 9 do SWZ, który stanowi jednocześnie załącznik Nr 2 do projektowanych postanowień umowy (dalej PPU) oraz w PPU, które stanowią załącznik Nr 8 do SWZ. 3. Oferowany przez wykonawcę przedmiot zamówienia ma odpowiadać wymogom określonym w SWZ, w szczególności w szczegółowym opisie technicznym ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z integralnym wyposażeniem, który stanowi załącznik Nr 9 do SWZ, który stanowi jednocześnie załącznik Nr 2 do PPU. Wszystkie wskazane w dokumentacji SWZ (w tym jej załącznikach) znaki towarowe, patenty lub pochodzenie należy rozumieć, jako przykładowe i wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Przez produkt równoważny dla wyspecyfikowanego przedmiotu zamówienia rozumie się produkt o parametrach i funkcjonalnościach odpowiadającym co najmniej minimalnym parametrom i funkcjonalnościom wyszczególnionym i określonym w szczegółowym zakresie, w opisie przedmiotu zamówienia (szczegółowym opisie technicznym ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z integralnym wyposażeniem, który stanowi załącznik Nr 9 do SWZ, który stanowi jednocześnie załącznik Nr 2 do PPU). Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W tym celu wykonawca jest zobowiązany załączył do oferty stosowne dokumenty, zawierające opis / parametry / funkcjonalność zastosowanych rozwiązań równoważnych. Ww. dokumenty powinny pozwolić Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie rozwiązań równoważnych z wymaganiami określonymi w SWZ. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. W związku z tym, że przedmiotem zamówienia jest dostawa jednej sztuki ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z integralnym wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bisztynku, zamówienie jest niepodzielne na części. Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części, ponieważ zgodnie z art. 25 ust. 2 ustawy Pzp przedmiotowe zamówienie „ze względów technicznych, organizacyjnych i ekonomicznych tworzy nierozerwalną całość”. 5. Zamówienie dofinansowano w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 Priorytet FEWM.02 ŚRODOWISKO, Działanie FEWM.02.07 Adaptacja do zmian klimatu, SCHEMAT A (typ projektu 3) w związku z projektem złożonym przez Gminę Bisztynek na realizację zadania „PODNIESIENIE POTENCJAŁU SŁUŻB RATOWNICZYCH POPRZEZ DOPOSAŻENIE JEDNOSTEK OSP Z GMIN BISZTYNEK ORAZ BARTOSZYCE W SPECJALISTYCZNY SPRZĘT”
Menge: 1 Stück