See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa usług wdrożenia i konfiguracji środowiska Chmurowej Platformy Analitycznej umożliwiającej tworzenie rozwiązań opartych o algorytmy sztucznej inteligencji
Beschreibung: W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający wyróżnia zamówienie podstawowe i zamówienie opcjonalne. Przedmiotem zamówienia podstawowego jest zakup przez Zamawiającego: • Usługi wdrożenia i konfiguracji środowiska Chmurowej Platformy Analitycznej, • Szkolenie wdrożeniowe personelu Zamawiającego przez okres 12 miesięcy, • Usługi Obsługi serwisowej i wsparcia technicznego oraz SLA przez okres min. 25 miesięcy • Usługi FinOps przez okres min. 25 miesięcy • Kredytów Chmurowych umożliwiających korzystanie ze środowiska Chmurowej Platformy Analitycznej przez okres min. 25 miesięcy zgodnie z potrzebami Zamawiającego. Zamówieniami opcjonalnymi będą: 1) zamówienie opcjonalne polegające na zamówieniu dodatkowej liczby Kredytów Chmurowych 2) zamówienie opcjonalne polegające na wydłużeniu trwania Umowy 3) zamówienie opcjonalne polegające na zleceniu dodatkowych roboczogodzin rozwoju, doradztwa technicznego lub wsparcia związanego z zakończeniem Umowy. Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień podobnych polegających na zakupieniu dodatkowych usług w postaci usług obsługi serwisowej, wsparcia technicznego, rozwoju lub udostępnienia Kredytów Chmurowych na Projekty badawcze w sytuacji, gdyby poziom zainteresowania wykorzystaniem Platformy przez personel Zamawiającego przekroczył wartości założone w niniejszym zamówieniu. 1. Zamówienia podobne mogą zostać udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy usług. 2. Łączna wartość powyższych zamówień nie przekroczy 35% wartości zamówienia podstawowego (gwarantowanego) objętego niniejszym Postępowaniem. 3. Zakres zamówień podobnych może obejmować dostawę kredytów chmurowych na wartość nie przekraczającą 35% ceny zamówienia podstawowego (gwarantowanego) objętego niniejszym Postępowaniem określonej w ofercie Wykonawcy. 4. Zamówienia podobne zostaną udzielone po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą realizującym zamówienie podstawowe, przy założeniu, że wynegocjowane warunki nie będą mniej korzystne dla Zamawiającego aniżeli warunki realizacji zamówienia podstawowego, z zastrzeżeniem zmian związanych ze specyfiką danego zamówienia/ rozwiązania /funkcjonalności, waloryzacji oraz wynikających ze zmian przepisów prawa, które miały miejsce pomiędzy dniem zawarcia Umowy, a dniem zawarcia Umowy w sprawie zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług jak w zamówieniu podstawowym. 5. Zamówienia podobne będą udzielane w trybie zamówienia z wolnej ręki zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia, w tym wymagania techniczne i funkcjonalne zostały opisane w Załączniku nr 1 do SWZ Realizacja zamówienia ma na celu wsparcie procesów realizujących założone cele projektu pn. „Utworzenie Regionalnego Centrum Medycyny Cyfrowej Narodowym Instytucie Kardiologii” finansowanego w ramach grantu Agencji Badań Medycznych na podstawie umowy nr 2023/ABM/02/00013-00.
Vorherige Bekanntmachung: 461703-2025
Interne Kennung: ZP.063.2025.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert nie krótszy, niż 15 dni od przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie termin składania ofert jest uzasadnione. a)Istotny interes publiczny związany z ochroną zdrowia Zamówienie dotyczy infrastruktury niezbędnej do realizacji projektów badawczo-wdrożeniowych w Narodowym Instytucie Kardiologii (NIKard). Projekty te koncentrują się na analizie danych medycznych w celu usprawnienia procesów klinicznych, w tym optymalizacji terapii i poprawy bezpieczeństwa oraz optymalizacji obsługi pacjentów. Szybki dostęp do chmury obliczeniowej pozwali przetwarzać dane z systemów szpitalnych w sposób zgodny z wymogami prawnymi, a jednocześnie wspierać działania o bezpośrednim znaczeniu dla zdrowia i życia pacjentów. Projekt ten ma znaczenie strategiczne dla działalności NIKard. b)Wysoka złożoność i skalowalność analiz prowadzonych na danych medycznych NIKard operuje na dużych zbiorach danych pochodzących z medycznych systemów dziedzinowych. Ich analiza wymaga wysokowydajnej i bezpiecznej infrastruktury, która może być dynamicznie skalowana w zależności od potrzeb obliczeniowych. Brak dostępu do odpowiedniego środowiska technicznego w krótkim czasie grozi opóźnieniami w realizacji zadań kluczowych dla procesów diagnostyczno-terapeutycznych c)Projekt w ramach którego zamawiana infrastruktura będzie wykorzystywana, jest finansowany ze środków publicznych i objęty ściśle określonym harmonogramem. Niedotrzymanie terminów wdrożeń grozi nie tylko utratą finansowania, ale także konsekwencjami organizacyjnymi i finansowymi dla NIKard. Utrata możliwości finansowania zewnętrznego uniemożliwi realizację projektu oraz wszelkich prac badawczo-wdrożeniowych zaplanowanych jego ramach. Zastosowanie trybu przyspieszonego umożliwi zachowanie ciągłości działań i zapewni zgodność z wymaganiami umowy o dofinansowanie. d)Zależności pomiędzy etapami realizacji projektu Przedmiotowe postępowanie zakupowe ma charakter strategiczny i stanowi fundament dla kolejnych, planowanych etapów rozwoju infrastruktury IT w Narodowym Instytucie Kardiologii. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie szeregu postępowań dotyczących pozyskania specjalistycznego oprogramowania, które docelowo ma zostać osadzone na wyłonionej w niniejszym postępowaniu platformie chmurowej e)Gotowość organizacyjna do uruchomienia usług Zespół realizujący projekt jest przygotowany do wdrożenia Chmurowej Platformy Analitycznej (ChPA) - zidentyfikowane zostały potrzeby obliczeniowe i przepływy danych, przyjęto zgłoszenia projektów badawczych do realizacji w oparciu o infrastrukturę ChPA. Każdy dzień opóźnienia skutkuje opóźnieniami w realizacji założonych celów projektu. Tryb przyspieszony umożliwia efektywne wykorzystanie posiadanej gotowości technicznej i operacyjnej. f)Unieważnienie poprzedniego postępowania Mimo dołożenia szczególnej staranności, w tym przeprowadzenia wstępnych konsultacji rynkowych, uprzednie postępowanie na tożsamy przedmiot zamówienia zostało unieważnione z przyczyn niezależnych od Zamawiającego. Konieczność ponowienia całej procedury dodatkowo negatywnie wpływa na realizacje założeń wskazanych powyżej i czyni przeprowadzenie niniejszego postępowania pilnym. Na marginesie jedynie warto wskazać, że zakres obu postępowań nie uległ zmianie, nie zmieniono również warunków udziału w postępowaniu i kryteriów oceny ofert. Oznacza to, że skrócenie terminu składania ofert nie wpłynie na konkurencyjność postępowania jest ono bowiem kierowane do tej samy grupy wykonawców, która zapoznała się już z warunkami postępowania. Pełne uzasadnienie skróconego terminu składania ofert znajduje się w Rozdziale I pkt 10 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72212000 Programmierung von Anwendersoftware
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48517000 IT-Softwarepaket, 48610000 Datenbanksysteme, 72211000 Programmierung von System- und Anwendersoftware, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72263000 Software-Implementierung, 72300000 Datendienste, 72317000 Datenspeicherung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach odrębnego zamówienia opcjonalnego Zamawiający może przedłużyć czas trwania Umowy (korzystania z Platformy) o maksymalnie 18 miesięcy. Zamawiający może skorzystać z zamówienia opcjonalnego w sytuacji niewykorzystania Kredytów chmurowych objętych przedmiotem zamówienia, w tym zakresu objętego zamówieniem opcjonalnym wskazanym w ust. 1. Zamawiający może skorzystać z zamówienia opcjonalnego jednorazowo lub w częściach. Przy dokonaniu zamówienia w częściach Zamawiający gwarantuje, że pojedyncze zamówienie opcjonalne będzie nie krótsze niż 6 miesięcy. W razie skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia opcjonalnego i wydłużenia okresu trwania Umowy (korzystania z Platformy) Wykonawca wydłuży czas świadczenia wszystkich usług objętych Opisem Przedmiotu Zamówienia, w tym usług Obsługi serwisowej i wsparcia technicznego, SLA, rozwoju, FinOps, oraz możliwość wykorzystania niewykorzystanych Kredytów chmurowych. Stawki za miesiąc usługi Obsługi gwarancyjnej i wsparcia technicznego oraz FinOps nie ulegną zmianie (z zastrzeżeniem postanowień o waloryzacji). Oświadczenie o skorzystaniu z zamówienia opcjonalnego Zamawiający może złożyć nie później niż na 30 dni przed upływem terminu 25 miesięcy usług utrzymania i rozwoju objętych podstawowym zamówieniem (okresem trwania Umowy w ramach zamówienia podstawowego) lub przed upływem terminu zakończenia Umowy w wydłużonym okresie (w przypadku skorzystania z zamówienia opcjonalnego w części). Szczegółowy opis sposobu zlecenia usług opcjonalnych zawarto we wzorze Umowy.