2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ochrona ekosystemów Babiogórskiego Parku Narodowego w 2026 r.
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia są usługi związane z ochroną ekosystemów Babiogórskiego Parku Narodowego w roku 2026 w ramach realizacji planów rzeczowo – finansowych: cięcia przebudowy, pielęgnacyjne i sanitarne „C”, hodowla lasu „H”, ochrona ekosystemów leśnych przed czynnikami biotycznymi i abiotycznymi „O”, remont dróg „R”, udostępnienie parku dla turystyki „T”. 4.2. Szczegółowy opis prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, oraz szczegółowy opis technologii wykonywania poszczególnych prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, zawarty został w załączniku nr 1 do SWZ. 4.3. Ze względów przyrodniczych rozmiar zadań wskazany w załączniku nr 1 do SWZ ma charakter szacunkowy i może zostać zmieniony. W przypadku prac związanych z pozyskaniem Zamawiający dopuszcza zwiększenie rozmiaru rzeczowego (masy drewna) wynikającego z zaokrągleń przy końcowym odbiorze prac. 4.5. Przedmiot zamówienia został podzielony na części: Część I – O.O. Cyl, O.O. Stonów Część II – O.O. Sokolica Część III – O.O. Orawa 4.6. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Babiogórskiego Parku Narodowego. Realizacja poszczególnych Części będzie się odbywała na obszarze Obwodów Ochronnych właściwych dla danej części.
Interne Kennung: ZP-22/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie zostało podzielone na części. Oferty można składać na jedną, kilka lub na wszystkie części. Zamawiający nie ogranicza liczby części na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I – O.O. Cyl, O.O. Stonów.
Beschreibung: Rozmiar zadań zaplanowanych w ramach postępowania przetargowego ZP- 22/2025 Obwód Ochronny Cyl "C" Cięcia sanitarne. Ścinka i wyróbka sortymentów 945 m3 "C" Cięcia sanitarne. Zrywka drewna 945 m3 "C" Dodatkowe prace rozliczane godzinowo 48 rbg "H" Pielęgnowanie upraw i odnowień naturalnych - usuwanie roślin przeszkadzających w rozwoju upraw i odnowień naturalnych za pomocą kosy ręcznej lub sierpa. 0,38 ha "H" Regulacja składu gatunkowego oraz zagęszczenia drzew w uprawach, odnowieniach naturalnych i młodnikach - wykonanie zabiegów o charakterze czyszczeń późnych. 0,7 ha "O" Zabezpieczanie upraw i odnowień naturalnych przed zgryzaniem przez jeleniowate. 6,34 ha "O" Dodatkowe prace rozliczane godzinowo. 120 rbg "O" Prace z użyciem sprzętu mechanicznego wraz z operatorem. 5 mtg "T" Utrzymanie drożności letnich i zimowych szlaków turystycznych, ścieżek edukacyjnych, w szczególności przecinanie i usuwanie powalonych drzew. Zapobieganie i eliminacja zagrożeń w drzewostanach, w tym związanych z bezpieczeństwem ludzi. 80 rbg "T" Prace z użyciem sprzętu mechanicznego wraz operatorem. 8 mtg "P" Czyszczenie rowów wzdłuż dróg ppoż., czyszczenie punktów poboru wody do celów ppoż. 40 mtg "R" Czyszczenie rowów przy drogach leśnych i wzdłuż szlaków zrywkowych. 15 mtg "R" Naprawa uszkodzonych elementów drewnianych mostków, sączków. Wyrównanie nawierzchni dróg zrywkowych . 80rbg, 20mtg Obwód Ochronny Stonów "C" Cięcia sanitarne. Ścinka i wyróbka sortymentów 850m3 "C" Cięcia sanitarne. Zrywka drewna 850m3 "C" Dodatkowe prace rozliczane godzinowo 48rbg "O" Zabezpieczanie upraw i odnowień naturalnych przed zgryzaniem przez jeleniowate. 0,89ha "O" Dodatkowe prace rozliczane godzinowo. 120rbg "O" Prace z użyciem sprzętu mechanicznego wraz operatorem. 5mtg "T" Utrzymanie drożności letnich i zimowych szlaków turystycznych, ścieżek edukacyjnych, w szczególności przecinanie i usuwanie powalonych drzew, Zapobieganie i eliminacja zagrożeń w drzewostanach, w tym związanych z bezpieczeństwem ludzi. 50rbg "T" Prace z użyciem sprzętu mechanicznego wraz operatorem. 8mtg "P" Czyszczenie rowów wzdłuż dróg ppoż., czyszczenie punktów poboru wody do celów ppoż. 15mtg "R" Czyszczenie rowów przy drogach leśnych i wzdłuż szlaków zrywkowych. 15mtg "R" Naprawa uszkodzonych elementów drewnianych mostów, sączków, dróg i szlaków zrywkowych. 30rbg
Interne Kennung: Część I – O.O. Cyl, O.O. Stonów.
Los: LOT-0002
Titel: Część II – O.O. Sokolica.
Beschreibung: Rozmiar zadań zaplanowanych w ramach postępowania przetargowego ZP- 22/2025 Część II Obwód Ochronny Sokolica "C" Cięcia sanitarne. Ścinka i wyróbka sortymentów 1500m3 "C" Cięcia sanitarne. Zrywka drewna 1500m3 "C" Dodatkowe prace rozliczane godzinowo 32rbg "O" Zabezpieczanie upraw i odnowień naturalnych przed zgryzaniem przez jeleniowate. 14,68ha "O" Dodatkowe prace rozliczane godzinowo. 150rbg "O" Prace z użyciem sprzętu mechanicznego wraz operatorem. 5mtg "T" Utrzymanie drożności letnich i zimowych szlaków turystycznych, ścieżek edukacyjnych, w szczególności przecinanie i usuwanie powalonych drzew, Zapobieganie i eliminacja zagrożeń w drzewostanach, w tym związanych z bezpieczeństwem ludzi. 80rbg "T" Prace z użyciem sprzętu mechanicznego wraz operatorem. 40mtg "P" Czyszczenie rowów wzdłuż dróg ppoż., czyszczenie punktów poboru wody do celów ppoż. 30mtg "R" Czyszczenie rowów przy drogach leśnych i wzdłuż szlaków zrywkowych. 20mtg "R" Naprawa uszkodzonych elementów drewnianych mostów, sączków, dróg i szlaków zrywkowych 60rbg
Interne Kennung: Część II – O.O. Sokolica.
Los: LOT-0003
Titel: Część III – O.O. Orawa.
Beschreibung: Rozmiar zadań zaplanowanych w ramach postępowania przetargowego ZP- 22/2025 Część III Obwód Ochronny Orawa "C" Cięcia sanitarne. Ścinka i wyróbka sortymentów m3 1920 "C" Cięcia sanitarne. Zrywka drewna m3 1920 "C" Ścinka drzew do mineralizacji m3 30 "C" Dodatkowe prace rozliczane godzinowo rbg 50 "O" Korowanie drewna do mineralizacji. m3 30 "O" Zabezpieczanie upraw i odnowień naturalnych przed zgryzaniem przez jeleniowate. ha 11,78 "O" Dodatkowe prace rozliczane godzinowo. rbg 130 "O" Prace z użyciem sprzętu mechanicznego wraz operatorem. mtg 10 "H" Regulacja składu gatunkowego oraz zagęszczenia drzew w uprawach, odnowieniach naturalnych i młodnikach - wykonanie zabiegów o charakterze czyszczeń późnych. ha 5,5 "T" Utrzymanie drożności letnich i zimowych szlaków turystycznych, ścieżek edukacyjnych, w szczególności przecinanie i usuwanie powalonych drzew, Zapobieganie i eliminacja zagrożeń w drzewostanach, w tym związanych z bezpieczeństwem ludzi. rbg 40 "T" Prace z użyciem sprzętu mechanicznego wraz operatorem. mtg 8 "P" Czyszczenie rowów wzdłuż dróg ppoż., czyszczenie punktów poboru wody do celów ppoż. mtg 20 "R" Czyszczenie rowów przy drogach leśnych i wzdłuż szlaków zrywkowych. mtg 25 "R" Naprawa uszkodzonych elementów drewnianych mostów, sączków, dróg i szlaków zrywkowych. rbg 80 "R" Utrzymanie drożności dróg poprzez usunięcie nalotu i podrostu drzew ograniczający prześwit dróg rbg 30
Interne Kennung: Część III – O.O. Orawa.