784664-2023 - Vorankündigung – Direktvergabe
Polen – Abholung von Siedlungsabfällen – Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Mosina oraz Prowadzenie PSZOK w 2024 r.
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Mosina oraz Prowadzenie PSZOK w 2024 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest : 1) odbieranie odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z terenów nieruchomości zamieszkałych zlokalizowanych w Gminie Mosina do punktu przeładunkowego odpadów komunalnych Luboniu, 2) odbieranie odpadów komunalnych selektywnie zebranych pochodzących z terenów nieruchomości zamieszkałych zlokalizowanych w Gminie Mosina do punktu przeładunkowego oraz instalacji przetwarzania odpadów komunalnych, 3) odbiór i transport przeterminowanych leków, 4) transport odpadów segregowanych ze stacji przeładunkowej wskazanej przez Zamawiającego do Instalacji wskazanej przez Zamawiającego w zakresie kodów odpadów: 15 01 01, 15 01 02, 15 01 07, 20 01 08, 20 03 07, 5) prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Mosinie przy ul. Sowinieckiej 6 G (dalej PSZOK) oraz transport odpadów komunalnych z PSZOK do Wielkopolskiego Centrum Recyklingu – sp. z o.o. w Jarocinie. Szczegółowy zakres zamówienia zawiera projekt umowy, który stanowi załącznik nr 1 do niniejszego zaproszenia.
Interne Kennung: BZP.271.46.2023
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest : 1) odbieranie odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z terenów nieruchomości zamieszkałych zlokalizowanych w Gminie Mosina do punktu przeładunkowego odpadów komunalnych Luboniu, 2) odbieranie odpadów komunalnych selektywnie zebranych pochodzących z terenów nieruchomości zamieszkałych zlokalizowanych w Gminie Mosina do punktu przeładunkowego oraz instalacji przetwarzania odpadów komunalnych, 3) odbiór i transport przeterminowanych leków, 4) transport odpadów segregowanych ze stacji przeładunkowej wskazanej przez Zamawiającego do Instalacji wskazanej przez Zamawiającego w zakresie kodów odpadów: 15 01 01, 15 01 02, 15 01 07, 20 01 08, 20 03 07, 5) prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Mosinie przy ul. Sowinieckiej 6 G (dalej PSZOK) oraz transport odpadów komunalnych z PSZOK do Wielkopolskiego Centrum Recyklingu – sp. z o.o. w Jarocinie. 2. Realizacja przedmiotu umowy, określonego w ust. 1 w szczególności odbieranie, zbieranie i transport odpadów komunalnych, zmieszanych oraz selektywnie zebranych na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Mosina oraz prowadzenie PSZOK, Wykonawca zobowiązany będzie realizować zgodnie z zasadami prawa krajowego, w tym aktami prawa miejscowego. 3. Termin realizacji Zamówienia obejmuje okres od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2024 r. 4. Cały strumień odpadów komunalnych zgodnie z wymogami art. 9e ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach od dnia 2 stycznia 2024 r. do dnia 31 grudnia 2024 r. Wykonawca zobowiązany jest przekazywać do Instalacji oraz stacji przeładunkowej wskazanej przez Zamawiającego. Przy czym transport do stacji przeładunkowej dotyczy tylko odpadów bezpośrednio odebranych z terenów nieruchomości zamieszkałych o kodach: 15 01 01, 15 01 02, 15 01 07, 20 01 08, 20 03 01, 20 03 07 (do 400 Mg – odebranych w trakcie zbiórki odpadów bezpośrednio z terenów nieruchomości). 5. Odpady o kodzie 20 03 01, które są odbierane bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych gminy Mosina należy zawieźć do stacji przeładunkowej zlokalizowanej na nieruchomości o nr ewid. 49 obręb Lasek w miejscowości Luboń przy ul. Chemików. Pozostałe kody odpadów wskazane w ust. 4 zamawiający również przewiduje przewozić do stacji przeładunkowej. 6. transport odpadów komunalnych ze stacji przeładunkowej do instalacji przetwarzania odpadów powinien odbywać się z wykorzystaniem pojazdów spełniających co najmniej normę EURO 5 lub pojazdów elektrycznych / napędzanych gazem ziemnym w rozumieniu art. 2 pkt 12) lub 14) ustawy z dnia 11 stycznia 2018r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych. 7. Wykonawca będzie realizował przedmiot zamówienia zgodnie z zatwierdzonym przez Zamawiającego harmonogramem odbioru odpadów komunalnych oraz przeterminowanych leków z Aptek – zgodnie z załącznikiem nr 1 i nr 2 do umowy. 8. Wykonawca jest zobowiązany odbierać bezpośrednio z nieruchomości zamieszkałych, zgodnie z zatwierdzonym przez Zamawiającego harmonogramem. 9. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zgodnie z zasadami określonymi obowiązującą Uchwałą Rady Miejskiej w Mosinie w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 10. Wykonawca jest zobowiązany do dostarczania mieszkańcom Gminy Mosina worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Ilość wydanych worków, w trakcie każdego odbioru zgodnie z harmonogramem, powinna być co najmniej równa ilości worków oddanych przez właściciela nieruchomości uwzględniając podział na poszczególne frakcje segregowanych odpadów komunalnych. Oznakowanie i cechy jakościowe dostarczanych worków muszą być zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie wymogami prawnymi. Worki stosowane przez Wykonawcę do selektywnej zbiórki odpadów muszą spełniać standardy określone w Uchwale Rady Miejskiej w Mosinie w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Mosina oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U., poz. 906). Szacunkowa ilość odpadów w ramach zamówienia podstawowego, w okresie obowiązywania umowy wynosi: a) 4 860,00 Mg zmieszanych odpadów komunalnych, b) 9 190,00 Mg odpadów selektywnie zebranych, c) 2,00 Mg przeterminowane leki, Zamawiający zastrzega, że podane powyżej ilości odpadów do odebrania są wielkościami szacunkowymi, ustalonymi na podstawie danych liczbowych o ilościach odebranych odpadów komunalnych, zmieszanych i segregowanych, z nieruchomości zamieszkałych oraz PSZOK w okresie od 3 stycznia 2024 do dnia 31 grudnia 2024 roku. Zamawiający zastrzega, iż podane dane mają charakter szacunkowy, a ich ilość do odebrania może ostatecznie ulec zmianie (zwiększeniu lub zmniejszeniu). Jednak niezrealizowanie zamówienia w całości przez Zamawiającego, w przypadku odebrania odpadów w mniejszej ilości niż ilość podana powyżej nie może być podstawą do roszczeń finansowych Wykonawcy przede wszystkim do wypłaty przez Zamawiającego dodatkowego wynagrodzenia lub odszkodowania. Dalsze postanowienia zawarte są w zaproszeniu do negocjacji wraz z załącznikami.