See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przetarg nieograniczony na świadczenie usług na terenie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (...)
Beschreibung: Przedmiot zamówienia podzielony zostaje na trzy części: Część 1 - Świadczenie usług na terenie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, usuwanie odpadów komunalnych luzem (dzikie wysypiska). Część 2 – Świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu targowiska, szaletu publicznego, cmentarzy komunalnych, miejsc pamięci narodowej, usuwanie martwych zwierząt. Część 3 – Świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu remiz strażackich, budynków UMiG Nakło.
Vorherige Bekanntmachung: 712757-2025
Interne Kennung: ZP.271.33.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usług na terenie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, usuwanie odpadów komunalnych luzem (dzikie wysypiska).
Beschreibung: 2.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług na terenie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w okresie 12 miesięcy, w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy. 2.1.1. Charakterystyka Gminy 1) Gmina miejsko – wiejska. 2) Powierzchnia terenu Gminy wynosi 186,97 km2 (z czego 10,62 km2 zajmuje obszar miasta Nakło nad Notecią). 3) Gminę zamieszkuje 25381 mieszkańców (stan na lipiec 2025 r. – na podstawie złożonych deklaracji). 4) Gminę tworzy miasto Nakło nad Notecią liczące 14634 mieszkańców oraz obszar wiejski (29 miejscowości) liczący 10 747 mieszkańców(na podstawie złożonych deklaracji). 5) Liczbę mieszkańców miasta oraz poszczególnych miejscowości gminy, przedstawiono w załączniku nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia. 6) Rozmieszczenie poszczególnych miejscowości gminy przedstawiono na mapie w załączniku nr 2 do opisu przedmiotu zamówienia. 7) Część miejscowości gminy Nakło nad Notecią charakteryzuje się zabudową o charakterze zwartym z występowaniem zabudowy wielolokalowej. Zabudowa wielolokalowa występuje głównie w miejscowościach: Paterek, Potulice, Ślesin, Minikowo, Lubaszcz, Olszewka, Kazin, Występ Zabudowa jednorodzinna zwarta oprócz Nakła nad Notecią występuje głównie w miejscowościach: Paterek, Potulice, Ślesin, Trzeciewnica, Występ. Plany głównych i największych miejscowości gminy przedstawiono w załączniku nr 3 do opisu przedmiotu zamówienia. 8) Obszar miasta Nakło nad Notecią charakteryzuje się zabudową zwartą jednorodzinną oraz wielolokalową. Zabudowa wielolokalowa znajduje się w obszarze tzw. starego miasta. Zabudowę w tym rejonie stanowią głównie kamienice oraz budynki wielolokalowe tworzące zwartą zabudowę centrum miasta z funkcjami usług i handlu. Na terenie miasta poza śródmieściem znajdują się 5 osiedla o zabudowie wielolokalowej. Pozostałe osiedla mieszkaniowe mają charakter zabudowy jednorodzinnej. 9) Ogólna liczba nieruchomości na terenie gminy, na których zamieszkują mieszkańcy wynosi ok. 5169, z czego na obszarze wiejskim liczba nieruchomości zamieszkałych wynosi ok. 2908, natomiast w granicach miasta liczba nieruchomości zamieszkałych wynosi ok. 2261 (na podstawie złożonych deklaracji stan na lipiec 2025 r.). 10) Zestawienie punktów adresowych, liczby osób zamieszkałych, na terenie gminy Nakło nad Notecią - załącznik nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia. 11) Układ komunikacyjny Miasta i Gminy Nakło nad Notecią charakteryzuje sieć dróg i ulic o zróżnicowanym znaczeniu i natężeniu ruchu. Rozmieszczenie i rodzaj dróg występujących na terenie gminy Nakło nad Notecią przedstawiono w załączniku nr 4 do opisu przedmiotu zamówienia. 12) W obszarze miasta Nakło nad Notecią największe natężeniu ruchu pojazdów występuje w obrębie obwodnicy miasta (w ciągu DK nr 10) oraz głównych dróg dojazdowych do obwodnicy. W centrum miasta występuje lokalny ruch komunikacyjny oraz obejście miasta na kierunku Pn.-Pd. Mapę miasta Nakło nad Notecią z zaznaczeniem dróg jednokierunkowych przedstawiono w załączniku nr 5 do przedmiotu zamówienia. 2.1.2. Rodzaje odbieranych odpadów komunalnych. Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których powstają odpady komunalne, odbywać się będzie z podziałem na: 1) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - gromadzone w pojemnikach (przekazywane do Stacji Przeładunkowej w Rozwarzynie), 2) Odpady komunalne selektywnie zbierane: a) przekazywane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rozwarzynie: tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe – łącznie (w zabudowie jednorodzinnej gromadzone w workach oznaczonych kodami QR, w zabudowie wielorodzinnej gromadzone w pojemnikach lub workach oznaczonych kodami QR); szkło – (w zabudowie jednorodzinnej gromadzone w workach oznaczonych kodami QR, w zabudowie wielorodzinnej gromadzone w pojemnikach lub workach oznaczonych kodami QR); papier i tektura – (w zabudowie jednorodzinnej gromadzone w workach oznaczonych kodami QR, w zabudowie wielorodzinnej gromadzone w pojemnikach lub workach oznaczonych kodami QR). odzież i tekstylia – (w zabudowie jednorodzinnej gromadzone w workach oznaczonych kodami QR, w zabudowie wielorodzinnej gromadzone w pojemnikach lub workach oznaczonych kodami QR). b) przekazywane do Stacji Przeładunkowej w Rozwarzynie bioodpady - gromadzone pojemnikach lub w workach oznaczonych kodami QR). 3) Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe - odbierane w czasie zbiórki „objazdowej” sprzed nieruchomości, przekazywane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rozwarzynie. Zbiórki objazdowe odpadów komunalnych odbywać się będą minimum 2 razy w roku. Zgłoszenie odbioru minimum 7 dni przed terminem objazdu. Zgłoszenie takie zawierać będzie następujące informacje: a) adres nieruchomości, b) rodzaj i ilość oddawanych odpadów. 4) Odpady budowlane i rozbiórkowe odbierane będą w big-bagach z nieruchomości remontującego i przekazywane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rozwarzynie. Są to odpady pochodzące z remontów prowadzonych we własnym zakresie przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych: odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów gruz ceglany inne odpady wykonane z materiałów ceramicznych zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ.
Interne Kennung: Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Menge: 12 153 Tonnen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) Zamawiającemu przysługuje prawo skorzystania z opcji, zgodnie z art. 441 ustawy pzp. 2) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zwiększającego zakres zamówienia tj. ilość Mg odebranych odpadów maksymalnie o 30% - dla części 1 zamówienia. 4) Zamawiający zastrzega, że cena jednostkowa przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji nie może być wyższa niż cena jednostkowa w ramach zamówienia podstawowego. 5) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie z tytułu wykonania zamówienia objętego prawem opcji obliczone na podstawie ceny jednostkowej i ilości wskazanej w prawie opcji. 6) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okoliczności wyczerpania masy odpadów do odbioru objętych umową. 7) W celu skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej w terminie nie krótszym niż 7 dni o zamiarze skorzystania z prawa opcji. 8) Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. Realizacja zamówienia objętego opcją jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego. 9) W zakresie realizacji zamówienia objętego prawem opcji zapisy niniejszej Umowy stosuje się odpowiednio.
Los: LOT-0002
Titel: Świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu targowiska, szaletu publicznego, cmentarzy komunalnych, miejsc pamięci narodowej, usuwanie martwych zwierząt.
Beschreibung: Wykonawca w treści oferty zobowiązany jest do wskazania w treści oferty nazwy i adresu instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów do której przetransportowane będą odpady odebrane w części 2. Brak wskazania w treści oferty danych dotyczących instalacji skutkować będzie odrzuceniem oferty jako niezgodnej z treścią SWZ. Odbiór odpadów komunalnych odbywać się będzie zgodnie z zapisami regulaminu utrzymania czystości i porządku oraz w zależności od bieżących potrzeb, na każde pisemne, ustne lub telefoniczne zlecenie Zamawiającego. Podjęcie przez „Wykonawcę” ww. usług może nastąpić w godz. 600 do 2200, a w wyjątkowych przypadkach również w godz. od 2200 do 600 na podstawie – potwierdzonego przez „Zamawiającego” – zgłoszenia telefonicznego „Wykonawcy” lub w innej formie ustalonej między stronami. 2.2.1. Przewiduje się świadczenie następujących usług: 1) opróżnienie i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z pojemnika o objętości 1100 l – ok. 18 szt.(ok. 340 opróżnień) (cmentarze komunalne 16 szt./250op., targowisko 1 szt./70op., cmentarz ofiar terroru 1 szt./20op.) 2) opróżnianie i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z pojemnika o objętości 120 l – ok. 1 szt. (ok. 20 opróżnień) - szalet ul. Poznańska 3) opróżnienie i zagospodarowanie segregowanych odpadów komunalnych z pojemnika o objętości 120 l – ok. 21 szt.(ok. 504 opróżnień) - cmentarze komunalne a) 7 pojemników na tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe, b) 7 pojemników na szkło, c) 7 pojemników na papier i tekturę, 4) opróżnienie i zagospodarowanie segregowanych odpadów komunalnych z pojemnika o objętości 120 l – ok. 3 szt.(ok. 60 opróżnień) - targowisko - 1 pojemnik na tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe, - 1 pojemnik na szkło, - 1 pojemnik na papier i tekturę, 5) opróżnianie i zagospodarowanie bioodpadów z pojemnika o objętości 240 l – ok. 7 szt. (ok. 200 opróżnień) - cmentarze komunalne, 6) opróżnianie i zagospodarowanie bioodpadów z pojemnika o objętości 120 l – ok. 1 szt. (ok. 60 opróżnień) - targowisko 7) usunięcie martwych zwierząt ( ok. 200 szt.) wg niżej wymienionego podziału: a) masa ciała do 2 kg (ok.100 szt.), b) masa ciała powyżej 2 do 10 kg (ok. 50 szt.), c) masa ciała powyżej 10 kg (ok.50 szt.)
Interne Kennung: Część 2
Beschreibung der Optionen: 1) Zamawiającemu przysługuje prawo skorzystania z opcji, zgodnie z art. 441 ustawy pzp. 2) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zwiększającego zakres zamówienia tj. ilość Mg odebranych odpadów maksymalnie o 30% - dla części 2 zamówienia. 4) Zamawiający zastrzega, że cena jednostkowa przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji nie może być wyższa niż cena jednostkowa w ramach zamówienia podstawowego. 5) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie z tytułu wykonania zamówienia objętego prawem opcji obliczone na podstawie ceny jednostkowej i ilości wskazanej w prawie opcji. 6) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okoliczności wyczerpania masy odpadów do odbioru objętych umową. 7) W celu skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej w terminie nie krótszym niż 7 dni o zamiarze skorzystania z prawa opcji. 8) Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. Realizacja zamówienia objętego opcją jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego. 9) W zakresie realizacji zamówienia objętego prawem opcji zapisy niniejszej Umowy stosuje się odpowiednio.
Los: LOT-0003
Titel: Świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu remiz strażackich, budynków UMiG Nakło.
Beschreibung: 2.3. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z remiz strażackich, budynków UMiG Nakło oraz przekazanie ich we własnym zakresie i na własny koszt podmiotom zajmującym się unieszkodliwianiem odpadów komunalnych. Wykonawca w treści oferty zobowiązany jest do wskazania nazwy i adresu instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów do której przetransportowane będą odpady odebrane w części 3. Brak wskazania w treści oferty danych dotyczących instalacji skutkować będzie odrzuceniem oferty jako niezgodnej z treścią SWZ. Odbiór odpadów komunalnych odbywać się będzie zgodnie z zapisami regulaminu utrzymania czystości i porządku oraz w zależności od bieżących potrzeb, na każde pisemne, ustne lub telefoniczne zlecenie Zamawiającego. Podjęcie przez „Wykonawcę” ww. usług może nastąpić w godz. 600 do 2200, a w wyjątkowych przypadkach również w godz. od 2200 do 600 na podstawie – potwierdzonego przez „Zamawiającego” – zgłoszenia telefonicznego „Wykonawcy” lub w innej formie ustalonej między stronami. 2.3.1. Przewiduje się świadczenie następujących usług: 1) odbiór i zagospodarowanie niesegrowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z pojemnika o objętości 1100 l – ok. 10 szt. (ok. 240 opróżnień), 2) odbiór i zagospodarowanie segregowanych odpadów komunalnych z pojemnika o objętości 240 l – ok. 30 szt. (ok. 360 opróżnień), - 10 pojemników na tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe, - 10 pojemników na szkło, - 10 pojemników na papier i tekturę, 3) odbiór i zagospodarowanie bioodpadów z pojemnika o objętości 240 l – ok. 10 szt. (ok. 240 opróżnień), Zamawiający deklaruje minimalny zakres zrealizowanej usługi na poziomie 50% wartości przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: część 3
Beschreibung der Optionen: 1) Zamawiającemu przysługuje prawo skorzystania z opcji, zgodnie z art. 441 ustawy pzp. 3) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zwiększającego zakres zamówienia tj. ilość Mg odebranych odpadów maksymalnie o 20% - dla części 3 zamówienia. 4) Zamawiający zastrzega, że cena jednostkowa przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji nie może być wyższa niż cena jednostkowa w ramach zamówienia podstawowego. 5) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie z tytułu wykonania zamówienia objętego prawem opcji obliczone na podstawie ceny jednostkowej i ilości wskazanej w prawie opcji. 6) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okoliczności wyczerpania masy odpadów do odbioru objętych umową. 7) W celu skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej w terminie nie krótszym niż 7 dni o zamiarze skorzystania z prawa opcji. 8) Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. Realizacja zamówienia objętego opcją jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego. 9) W zakresie realizacji zamówienia objętego prawem opcji zapisy niniejszej Umowy stosuje się odpowiednio.