See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af miljøfaglig undersøgelse af eksisterende olie- og gasfelter i Nordsøen
Beschreibung: Nærværende bekendtgørelse om indgået kontrakt, omhandler nedenstående udbud , som blev gennemført af Energistyrelsen i december 2025: Energistyrelsen anmoder om tilbud på udarbejdelse af en miljøfaglig undersøgelse af eksisterende olie- og gasfelter i Nordsøen. Undersøgelsen skal dels omfatte påvirkninger af Natura 2000-områder dels påvirkninger af øvrig natur og miljø, navnlig bilag IV-arter i henhold til habitatdirektivet.
Interne Kennung: 8013-4037
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71621000 Technische Analysen oder Beratung
5. Los
Los: LOT-0000