784880-2023 - Ergebnis
Polen – Elektrizität – DOSTAWA ENERGII ELEKTRYCZNEJ W OKRESIE 01.01.2024 r. - 31.12.2024 r.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA ENERGII ELEKTRYCZNEJ W OKRESIE 01.01.2024 r. - 31.12.2024 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie 01.01.2024 r. – 31.12.2024 r. w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2022 poz. 1385 z późn. zm.). Szacunkowa wielkość potrzeb w zakresie zużycia energii elektrycznej w okresie obowiązywania umowy wynosi około 24 830,247 MWh dla 168 punktów poboru. Aktualna moc umowna dla wszystkich punktów poboru wynosi łącznie 12,9085 MW. Szczegółowe informacje dot. punktów poboru, ich przypisania do grup taryfowych i planowane zużycie energii przedstawiono w Załączniku nr 7 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 610153-2023
Interne Kennung: ZP/36/2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie 01.01.2024 r. – 31.12.2024 r. w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2022 poz. 1385 z późn. zm.). Szacunkowa wielkość potrzeb w zakresie zużycia energii elektrycznej w okresie obowiązywania umowy wynosi około 24 830,247 MWh dla 168 punktów poboru, w tym w poszczególnych grupach taryfowych jak niżej: B 23 - 21 punktów B 22 - 2 punkty B 21 - 1 punkt C 22A - 6 punktów C 12B - 2 punkty C 21 - 19 punktów C 11 - 115 punktów G 11 - 2 punkty 2.Aktualna moc umowna dla wszystkich punktów poboru wynosi łącznie 12,9085 MW. 3.Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych punktów poboru (budynków, obiektów) tj. ich przypisanie do poszczególnych grup taryfowych, aktualną moc zamówioną oraz planowane zużycie energii elektrycznej w przewidywanym okresie zamówienia przedstawiono w zestawieniu zbiorczym stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ. 4.Energia elektryczna winna być sprzedawana w cyklu ciągłym tzn. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i spełniać parametry techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy. Parametry techniczne dostarczanej energii będzie zapewniał Operator Systemu Dystrybucyjnego (dalej: „OSD”), którym jest Energa-Operator S.A., Oddział Gdańsk, na podstawie umowy zawartej z Zamawiającym. 5.Zamawiający jest wytwórcą energii elektrycznej na własne potrzeby. Posiada wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki koncesję o nr WEE/2667/22161/W/DSW/2013/MSz z dnia 2 grudnia 2013 r. na wytwarzanie energii elektrycznej, zmienioną decyzją nr DEK.WK.4111.2.5.2018.KSz z dnia 2 lipca 2018 r. W związku z powyższym zgodnie z obowiązującymi przepisami o podatku akcyzowym Wykonawca nie będzie naliczał podatku akcyzowego od energii sprzedanej Zamawiającemu. Zamawiający we własnym zakresie naliczy i odprowadzi podatek akcyzowy od zakupionej energii. W przypadku zmian uregulowań prawnych w zakresie naliczania podatku akcyzowego na etapie realizacji umowy, zastosowanie będą miały zmienione przepisy. 6.Podmiotem odpowiedzialnym za bilansowanie handlowe dla Zamawiającego będzie Wykonawca. 7.Zamawiający zawrze z Wykonawcą jedną umowę, uwzględniającą wszystkie punkty pomiarowe objęte przedmiotem zamówienia. 8.Wykonawca dopełni wszelkich formalności związanych z procedurą zmiany sprzedawcy energii elektrycznej oraz zawarciem umów dystrybucyjnych dla punktów pomiarowych ujętych w pozycjach od 165 do 168 w Załączniku nr 7 u OSD. Zamawiający przekaże wybranemu Wykonawcy niezbędne dane w wersji elektronicznej oraz niezbędne dokumenty do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy i zawarcia umów dystrybucyjnych dla wyżej wymienionych punktów poboru. 9.Dla punktów pomiarowo-rozliczeniowych wykazywanych w Załączniku nr 7 w pozycjach od 1 do 164 będzie to kolejna zmiana sprzedawcy energii elektrycznej. 10.Dla obiektów ujętych w pozycjach od 165 do 168 w Załączniku nr 7 będzie to pierwsza zmiana sprzedawcy. Dla tych obiektów Zamawiający posiada zawarte umowy kompleksowe z Energa Obrót S.A, które zostały wypowiedziane. Termin ich rozwiązania nastąpi z dniem 31 grudnia 2023 r. 11.Zamawiający nie ma zawartych umów/aneksów w ramach akcji promocyjnych/programów lojalnościowych, które uniemożliwiają zawarcie nowej umowy sprzedażowej w terminach przewidzianych w niniejszej SWZ. 12.Zamawiający udzieli Wykonawcy stosownego pełnomocnictwa do zgłoszenia w imieniu Zamawiającego zawartej umowy sprzedaży energii elektrycznej do OSD oraz wykonania czynności niezbędnych do przeprowadzenia procesu zmiany sprzedawcy u OSD według wzoru stosowanego powszechnie przez Wykonawcę.
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie