2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering af brændstof til Nyborg Kommunes egne tankanlæg
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af følgende typer brændstof til ordregivers egne tankanlæg:Diesel B0Diesel B7Benzin Blyfri Oktan 100 (E5)Marinediesel Farvet ≤ 50 ppmDerudover vedrører udbuddet optioner på køb af følgende:AdBlue2-takts specialbenzinFor nærmere beskrivelse af de udbudte produkter og varegrupper, herunder de krav varerne skal opfylde, henvises til kravspecifikation (Bilag 2) og tilbudslisten (Bilag A) samt eventuelle rettelser og besvarelse af spørgsmål.
Interne Kennung: S2025-19737
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudslovens afsnit 2.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09130000 Mineralöl und Destillate
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132100 Bleifreies Benzin, 09134100 Dieselöl, 09134200 Dieselkraftstoff, 09134210 Dieselkraftstoff (0,2)
5. Los
Los: LOT-0000