2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering veevoer
Beschreibung: Wageningen University & Research (WUR) beschikt over verschillende onderzoeks- en innovatiecentra voor de melkveehouderij, waaronder Dairy Campus, De Marke en Carus. Deze centra vervullen een sleutelrol in het ontwikkelen en toepassen van kennis die bijdraagt aan een duurzame, innovatieve en toekomstbestendige veehouderij. Zij combineren praktijkonderzoek, fundamentele wetenschap, onderwijs en samenwerking met bedrijfsleven en maatschappelijke partners. Doelstelling De gezamenlijke doelstelling van de centra is het versterken van de innovatiekracht van de melkveesector. Onderzoek richt zich op thema’s als: • efficiënte en duurzame voerstrategieën; • reductie van emissies en circulaire landbouw; • Klimaatbestendige bedrijfsvoering • verbetering van diergezondheid, welzijn en levensduur; • inzet van nieuwe technologieën en datagedreven management; • Natuurinclusieve landbouw • kennisoverdracht en samenwerking met onderwijs en praktijk. Ontwikkelingen De melkveehouderij staat voor grote maatschappelijke en economische uitdagingen, waaronder klimaat- en milieudoelen, veranderende wet- en regelgeving en de vraag naar hogere dierenwelzijnsnormen. WUR speelt hierop in door haar centra actief in te zetten voor onderzoek, demonstratie en kennisverspreiding. De onderzoeksresultaten zijn niet alleen van belang voor melkveehouders, maar ook voor adviseurs, ketenpartijen, beleidsmakers en studenten. Daarmee dragen de centra bij aan de transitie naar een toekomstbestendige veehouderij, zowel nationaal als internationaal.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03114200 Futterpflanzen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15710000 Zubereitete Futtermittel für Nutztiere und andere Tiere
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dairy Campus
Beschreibung: Dairy Campus in Leeuwarden is het nationale onderzoeks- en innovatiecentrum voor de melkveehouderij. Met circa 550 melkkoeien, jongvee en 327 hectare kleigrond beschikt het over een grootschalige, praktijkgerichte onderzoeksomgeving. Jaarlijks maken onderzoekers, studenten en bedrijven gebruik van de faciliteiten, waardoor Dairy Campus een belangrijke schakel vormt tussen wetenschap, praktijk en bedrijfsleven. De omvang van de opdracht is het leveren van diervoeders gedurende de termijn van de overeenkomst. Dairy Campus De omvang van de afname is afhankelijk van onderzoek en bedraagt minimaal per jaar omstreeks: • 650 ton krachtvoer met minimaal 940 VEM2022 en 90 DVP • 180 ton soja 48 gemalen • 100 ton Gerstemeel structuur • 27 ton Mineralen Deze omvang blijft indicatief als gevolg van het bedrijfskarakter van Dairy Campus en het gebruik van proefvoeders in een niet te voorspellen mate.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Deze Overeenkomst vangt aan op 1 maart 2026 voor de duur van 6 jaar en loopt in beginsel tot en met 29 februari 2032. Aanbestedende dienst heeft het recht de Overeenkomst na 4 jaar en derhalve vanaf 1 maart 2029 op elk momentte beëindigen, waarbij een opzegtermijn gehanteerd wordt van drie maanden.
Los: LOT-0002
Titel: De Marke
Beschreibung: De Marke in Hengelo (Gld.) is het onderzoeksbedrijf van WUR dat zich richt op kringlooplandbouw en duurzame melkveehouderij. Het agro-innovatiecentrum zit op zandgrond (61 hectare) en heeft een melkveestapel van 80 melkkoeien 40 stuks jongvee. Het monitoren van de kringloop van koe, mest, bodem en gewas staat al bijna 35 jaar centraal en kent een integrale aanpak (zaken worden in samenhang onderzocht). Hiermee fungeert De Marke al decennia als voorbeeld- en proeflocatie voor duurzame bedrijfsvoering met een unieke dataset. Doelstelling De Marke richt zich op de ontwikkeling van landbouwsystemen die economisch haalbaar, milieuvriendelijk, dierwaardig en toekomstbestendig zijn. Belangrijke thema’s zijn: • Vermindering van: broeikasgasemissies, ammoniakemissie, nitraatuitspoeling en en fosfaatuitstoot; • optimaal gebruik van eigen voerproductie en grondstoffen, op maat krachtvoer samenstellen en produceren is cruciaal; En daarbij ook gezamenlijk met de voerOpdrachtnemer het optimale rantsoen samenstellen. • verbetering van biodiversiteit en bodemkwaliteit; • ontwikkeling van circulaire bedrijfsmodellen. Ontwikkelingen Met de groeiende maatschappelijke en politieke aandacht voor stikstof, klimaat en biodiversiteit is De Marke relevanter dan ooit. Het bedrijf onderzoekt nieuwe voerstrategieën en bedrijfsconcepten die bijdragen aan lagere emissies, hogere voerefficiëntie en betere benutting van lokaal geproduceerde grondstoffen. De resultaten worden actief gedeeld met melkveehouders, beleidsmakers en ketenpartijen.
Beschreibung der Optionen: Aanbestedende dienst heeft na 4 jaar het recht de overeenkomst op iede rgewenst moment op te zeggen, waarbij een opzegtermijn gehanteerd wordt van drie maanden.
Los: LOT-0003
Titel: Carus
Beschreibung: Carus in Wageningen is de centrale faciliteit van WUR voor universitair onderwijs en dierexperimenteel onderzoek. Binnen Carus worden verschillende diersoorten gehouden, waaronder melkvee. De veestapel fungeert hier vooral als vaste populatie voor de onderwijspractica en afstudeerscripties en als onderzoeksinstrument voor fundamenteel en toegepast onderzoek. Carus heeft als doel om kennis te ontwikkelen die bijdraagt aan een duurzame en innovatieve veehouderij. Voor melkvee ligt de focus onder andere op: • voeding en benutting van voedingsstoffen; • interactie tussen voer, diergezondheid en productkwaliteit; • diergedrag, welzijn en huisvestingssystemen i.r.t. dierwaardige veehouderij; • voersamenstellingen in relatie tot broeikas gas emissies • nieuwe technologieën voor monitoring en management. De omvang van de opdracht is het leveren van diervoeders gedurende de termijn van de overeenkomst.
Beschreibung der Optionen: Deze Overeenkomst vangt aan op 1 maart 2026 voor de duur van maximaal 6 jaar en loopt in beginsel tot en met 29 februari 2032. Aanbestedende dienst heeft na 4 jaar dus per 1 maart 2029 het recht op elk moment de Overeenkomst te beëindigen, waarbij een opzegtermijn gehanteerd wordt van drie maanden.