See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa mebli dla Izby Administracji Skarbowej w Krakowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mebli na potrzeby wyposażenia budynków jednostek organizacyjnych Izby Administracji Skarbowej w Krakowie, do lokalizacji wskazanych w Opisach przedmiotu zamówienia stanowiących załączniki nr 1a, 1b, 1c, 1d i 1e (odpowiednio dla poszczególnych części zamówienia) do SWZ. Dostawa obejmuje transport, rozładunek, wniesienie i ustawienie w pomieszczeniach wskazanych przez Zamawiającego, a także sprawowanie serwisu gwarancyjnego mebli przez okres udzielonej gwarancji, o której mowa w § 4 ust. 1 Projektowanych postanowień umowy stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ oraz w Opisach przedmiotu zamówienia stanowiących załączniki nr 1a, 1b, 1c, 1d i 1e (odpowiednio dla poszczególnych części zamówienia). 2. Zamówienie podzielono na pięć części: 1) Część nr 1 zamówienia: Dostawa mebli na potrzeby wyposażenia budynku Izby Administracji Skarbowej w Krakowie znajdującego się w Krakowie przy ul. Jasnogórskiej 11; 2) Część nr 2 zamówienia: Dostawa mebli na potrzeby wyposażenia budynku Izby Administracji Skarbowej w Krakowie znajdującego się w Chrzanowie przy ul. Garncarskiej 9; 3) Część nr 3 zamówienia: Dostawa mebli na potrzeby wyposażenia budynku Izby Administracji Skarbowej w Krakowie znajdującego się w Krakowie przy ul. Pachońskiego 3; 4) Część nr 4 zamówienia: Dostawa mebli na potrzeby wyposażenia budynku Izby Administracji Skarbowej w Krakowie znajdującego się w Krakowie przy ul. Pachońskiego 3; 5) Część nr 5 zamówienia: Dostawa mebli na potrzeby wyposażenia budynku Izby Administracji Skarbowej w Krakowie znajdującego się w Krakowie przy ul. Pachońskiego 3. 3. Szczegółowy opis realizacji, poszczególne rodzaje i ilości mebli będących przedmiotem zamówienia oraz zakres przedmiotu zamówienia znajduje się w: 1) Załącznikach nr 1a, 1b, 1c, 1d i 1e do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części zamówienia (stanowiący równocześnie załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy); 2) Załączniku nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy. 4. Zamawiający oczekuje, iż dostawa mebli odbywać się będzie sprawnie, szybko i bez jakichkolwiek przeszkód np. konieczności dłuższego oczekiwania na jej realizację (powyżej terminu określonego w warunkach zamówienia). 5. W przypadku, gdy do opisu przedmiotu zamówienia użyte zostały nazwy handlowe producentów, normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 pzp dopuszcza składanie ofert równoważnych. Wskazane w opisie przedmiotu zamówienia produkty pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowo-funkcjonalne, jakim muszą odpowiadać produkty oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowo-funkcjonalnych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. 6. W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania równoważności oferowanych rozwiązań, tj. że oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia wymagania i parametry techniczne i/lub funkcjonalno-użytkowe określone w SWZ, bądź też przewiduje rozwiązania lepsze niż opisywane. 7. Oferowane przez Wykonawcę meble muszą być dopuszczone do obrotu na terenie Unii Europejskiej oraz spełniać odpowiednio wymagania określone w przepisach i normach. 8. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 9. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 96 ustawy Pzp, tj. takich, które mogą obejmować aspekty gospodarcze, środowiskowe, społeczne, związane z innowacyjnością lub zatrudnieniem.
Vorherige Bekanntmachung: 647646-2025
Interne Kennung: 1201-ILZ.260.59.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności realizacji zamówienia w bieżącym roku budżetowym i dokonania płatności za realizację zamówienia w roku 2025. Zamówienie jest realizowane dla trzech inwestycji: 1. „Zakup nieruchomości zabudowanej i adaptacja budynku na potrzeby Izby Administracji Skarbowej w Krakowie, ul. Jasnogórska 11”. 2. „Dostosowanie sali obsługi klienta w budynku w Chrzanowie przy ul. Garncarskiej 9 do potrzeb osób niepełnosprawnych”. 3. „Przebudowa obiektu stanowiącego siedzibę Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie przy ul. Pachońskiego 3”. Dodatkowo pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert jest uzasadniona koniecznością przygotowania budynku na ul. Jasnogórskiej 11 do zasiedlenia przez Urząd Skarbowy Kraków – Prądnik do 31 grudnia 2025 roku. W tym terminie obecnie zajmowany przez Urząd budynek przy ul. Krowoderskich Zuchów w Krakowie powinien zostać oddany Urzędowi Miasta Krakowa. Wyznaczenie terminu składania ofert bez skrócenia terminu tj. 30 dniowego, mogłoby uniemożliwić prawidłową realizację zamówienia w roku 2025 i wiązałoby się z koniecznością skrócenia samego terminu realizacji, a tym samym z ograniczeniem konkurencji oraz dużym prawdopodobieństwem zwiększenia cen ofertowych. Zastosowanie zwykłych terminów zagraża wykonaniu zamówienia w bieżącym roku budżetowym co jest kluczowe dla zapewnienia prawidłowego oddania inwestycji do użytkowania w terminie. Brak mebli uniemożliwi udostępnienie pracownikom aranżowanych powierzchni i zakłóci harmonogram opuszczania budynku przy ul. Krowoderskich Zuchów 2 w Krakowie i zwrotu nieruchomości do zasobów Gminy Kraków, a także przedłuży termin ponoszenia kosztów eksploatacji dwóch budynków. Za skróceniem terminu składania ofert przemawia również fakt, że ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców ofert nie powinno być czasochłonne – mamy do czynienia z dostawą mebli standardowych, a nie specjalistycznych urządzeń. W tym przypadku to sama realizacja umowy wydaje się pracochłonna wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania, a wręcz je zwiększyć w kontekście pozostawienia dłuższego terminu na wykonanie umowy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39130000 Büromöbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39111100 Drehsitze, 39112000 Stühle, 39121000 Schreibtische und Tische, 39132100 Aktenschränke, 39173000 Lagerungseinheiten, 39153000 Möbel für Konferenzräume, 39113600 Bänke, 39136000 Kleiderbügel und -haken, 39143200 Esszimmermöbel, 39143110 Betten und Bettzeug sowie Spezialheimtextilien, 39516100 Innenausstattungsartikel aus Textilstoffen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 zamówienia: Dostawa mebli na potrzeby wyposażenia budynku Izby Administracji Skarbowej w Krakowie znajdującego się w Krakowie przy ul. Jasnogórskiej 11
Beschreibung: Szczegółowy opis realizacji, poszczególne rodzaje i ilości mebli będących przedmiotem zamówienia oraz zakres przedmiotu zamówienia znajduje się w: Załączniku nr 1a – Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 1 zamówienia (stanowiący równocześnie załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy) oraz w Załączniku nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 zamówienia: Dostawa mebli na potrzeby wyposażenia budynku Izby Administracji Skarbowej w Krakowie znajdującego się w Chrzanowie przy ul. Garncarskiej 9
Beschreibung: Szczegółowy opis realizacji, poszczególne rodzaje i ilości mebli będących przedmiotem zamówienia oraz zakres przedmiotu zamówienia znajduje się w: Załączniku nr 1b – Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 2 zamówienia (stanowiący równocześnie załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy) oraz w Załączniku nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3 zamówienia: Dostawa mebli na potrzeby wyposażenia budynku Izby Administracji Skarbowej w Krakowie znajdującego się w Krakowie przy ul. Pachońskiego 3
Beschreibung: Szczegółowy opis realizacji, poszczególne rodzaje i ilości mebli będących przedmiotem zamówienia oraz zakres przedmiotu zamówienia znajduje się w: Załączniku nr 1c – Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 3 zamówienia (stanowiący równocześnie załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy) oraz w Załączniku nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4 zamówienia: Dostawa mebli na potrzeby wyposażenia budynku Izby Administracji Skarbowej w Krakowie znajdującego się w Krakowie przy ul. Pachońskiego 3
Beschreibung: Szczegółowy opis realizacji, poszczególne rodzaje i ilości mebli będących przedmiotem zamówienia oraz zakres przedmiotu zamówienia znajduje się w: Załączniku nr 1d – Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 4 zamówienia (stanowiący równocześnie załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy) oraz w Załączniku nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 5 zamówienia: Dostawa mebli na potrzeby wyposażenia budynku Izby Administracji Skarbowej w Krakowie znajdującego się w Krakowie przy ul. Pachońskiego 3
Beschreibung: Szczegółowy opis realizacji, poszczególne rodzaje i ilości mebli będących przedmiotem zamówienia oraz zakres przedmiotu zamówienia znajduje się w: Załączniku nr 1e – Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 5 zamówienia (stanowiący równocześnie załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy) oraz w Załączniku nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.