785096-2025 - Wettbewerb
Polen – Straßenreinigung und Straßenkehrdienste – Utrzymanie czystości, pielęgnacja zieleni, placów zabaw, boisk gminnych oraz siłowni zewnętrznych na terenie Gminy Kamień Pomorski
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtrzymanie czystości, pielęgnacja zieleni, placów zabaw, boisk gminnych oraz siłowni zewnętrznych na terenie Gminy Kamień Pomorski
BeschreibungRozdział 1. Utrzymanie czystości na terenie Gminy Kamień Pomorski Część A – Zakres realizacji usługi: 1.1. Utrzymanie porządku i czystości na ulicach, chodnikach, placach i parkingach na terenie całego miasta poprzez bieżące zbieranie odpadów komunalnych. 1.2. Usuwanie raz na miesiąc nagromadzonego piasku i błota z ulic, chodników, placów i parkingów, ręcznie lub mechaniczne - w strefie „A”, zgodnie z mapą zawartą w Załączniku nr 1. 1.3. Usuwanie sześć razy w ciągu trwania umowy nagromadzonego piasku i błota z ulic, chodników, placów i parkingów, ręcznie lub mechanicznie - poza strefą „A” zgodnie z mapą zawartą w Załączniku nr 1 (w tym na Osiedlu Chopina). 1.4. Usuwanie sześć razy w ciągu trwania umowy przerostów chwastów w chodnikach oraz wzdłuż krawężników jezdni w strefie „A” i poza strefą „A”. 1.5. Opróżnianie koszy na śmieci jeden raz dziennie w dni robocze (w razie konieczności częściej) lub na zgłoszenie Zamawiającego – w strefie „A” zgodnie z mapą zawartą w Załączniku nr 1. 1.6. Opróżnianie koszy na śmieci jeden raz w tygodniu (w razie konieczności częściej) lub na zgłoszenie Zamawiającego – poza strefą „A” zgodnie z mapą zawartą w Załączniku nr 1. 1.7. Opróżnianie koszy na psie odchody wraz z uzupełnieniem wkładów (nie rzadziej niż 2 razy w miesiącu). 1.8. Czyszczenie witaczy ulokowanych na drogach dojazdowych do Kamienia Pomorskiego, a także pomników na terenie miasta. 1.9. Utrzymanie czystości i porządku na terenie przystanków PKS na terenie gminy odpowiednio do potrzeb nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu, natomiast w miesiącach czerwiec, lipiec, sierpień trzy razy. 1.10. Wymiana piasku oraz wykonanie podsypki piaskiem pod zjeżdżalniami i huśtawkami na placach zabaw na terenie Gminy Kamień Pomorski w terminach: - do 30 kwietnia 2026 roku; - do 30 czerwca 2026 roku. Wykonawca każdorazowo powiadomi Zamawiającego o terminie przeprowadzenia prac. Awaryjna wymiana piasku w piaskownicach – do 5 rocznie. 1.11. Utrzymanie porządku i czystości przy Głazie Królewskim, w tym m.in. opróżnianie koszy na śmieci. 1.12. Prowadzenie i utrzymanie (w tym opłata rachunków bieżących za prąd) w należytym porządku toalety miejskiej na ul. Lipowej w okresie od 1 czerwca 2026 roku do 30 września 2026 roku oraz na zgłoszenie Zamawiającego. 1.13. Mycie i konserwacja ławek na terenie gminy Kamień Pomorski po okresie zimowym, oraz na zgłoszenie Zamawiającego. 1.14. Konserwacja oraz utrzymywanie w należytym stanie technicznym tablic ogłoszeniowych znajdujących się na terenie gminy Kamień Pomorski. 1.15. Interwencyjne oczyszczanie placów, ulic przed i po uroczystościach oraz imprezach masowych wg wskazań Zamawiającego. 1.16. Utrzymanie porządku i czystości na terenie targowiska miejskiego oraz drodze dojazdowej do targowiska miejskiego przy ulicy Orzeszkowej w Kamieniu Pomorskim wraz z miejscami postojowymi. 1.17. Niezwłoczne usuwanie, transport i utylizacja zwłok zwierząt padłych na terenie gminy Kamień Pomorski. Zwłoki padłych zwierząt należy bezzwłocznie odtransportować do zakładu utylizacji i najpóźniej w ciągu 14 dni dostarczyć do Urzędu dokument potwierdzający utylizację. 1.18. Ustawienie sztucznej choinki oraz innych ozdób świątecznych dostarczonych przez Zamawiającego na placu przed Ratuszem Miejskim na okres Świąt Bożego Narodzenia. 1.19. Likwidacja nielegalnych wysypisk śmieci o wielkości do 7 m3 - do 5 sztuk. 1.20. Utrzymanie czystości i porządku na Cmentarzach Komunalnych w Kamieniu Pomorskim, Jarszewie i Trzebieszewie:  opieka nad kwaterą i grobami, znajdującymi się na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim, w których pochowani są mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej,  bieżące utrzymanie cmentarzy: usuwanie odpadów, sprzątanie alejek, zapewnienie dostaw wody, odbioru ścieków, energii elektrycznej, utrzymanie w czystości toalety. 1.21 Wykonywanie prac objętych niniejszym zakresem zadań w trybie awaryjnym – w sytuacjach wyjątkowych, na zgłoszenie i zgodnie ze wskazaniami Zamawiającego w trybie niezwłocznym. 1.22 Do opisu poszczególnych zadań utrzymania czystości odpowiednie zastosowanie ma Załącznik nr 1 niniejszego rozdziału opisu przedmiotu zamówienia: „Zasięg zamówienia przewidziany do realizacji przez wykonawcę”. Uwaga: Wykonawca ma obowiązek przedłożenia pisemnego sprawozdania z wykonanych pracy do zaakceptowania Zamawiającemu. Wykonawca przedkłada Zamawiającemu całościowe sprawozdanie w okresie co dwa tygodnie. Rozdział 2. Utrzymanie i zagospodarowanie zieleni, placów zabaw, boisk gminnych oraz siłowni zewnętrznych na terenie Gminy Kamień Pomorski: 2.1 Koszenie traw, na terenach gminnych zgodnie z wykazem terenów zielonych przeprowadzane w okresie od dnia 1 kwietnia 2026 r. do dnia 31 października 2026 r. tj. a) na zieleńcach, trawnikach zawartych w tab. nr VI załącznik nr 1 na powierzchni ok. 134 388 m2 w niżej określonych terminach: - co najmniej raz na 14 dni w okresie od 1 czerwca 2026 r. do 30 września 2026 r. w strefie „A” zgodnie z mapą zawartą w Załączniku nr 1, w pozostałym okresie co najmniej raz na 20 dni, - co najmniej raz na 28 dni w okresie od 1 kwietnia 2026 r. do 30 października 2026 r. poza strefą „A” zgodnie z mapą zawartą w Załączniku nr 1 b) na placach zabaw, siłowniach oraz boiskach gminnych ujętych w wykazie w Załączniku nr 1 raz na 30 dni – łącznie około 111 900 m², na zgłoszenie Zamawiającego, c) w fosach obronnych o powierzchni ok. 15 000 m2 – do 3 razy w roku na zgłoszenie Zamawiającego. d) na placu „cyrkowym” przy ul. Lipowej o powierzchni 4 300 m² - 3 razy w roku, e) obkaszanie terenów zielonych w pasie drogowym dróg należących do gminy, na terenie gminy Kamień Pomorski oraz teren wokół witaczy ulokowanych na drogach dojazdowych do Kamienia Pomorskiego w sposób zapewniający widoczność infrastruktury oraz ich estetyczny wygląd. Szczegółowe dane w rozdziale 1 swz
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelUtrzymanie czystości na terenie Gminy Kamień Pomorski
BeschreibungCzęść A – Zakres realizacji usługi: 1.1. Utrzymanie porządku i czystości na ulicach, chodnikach, placach i parkingach na terenie całego miasta poprzez bieżące zbieranie odpadów komunalnych. 1.2. Usuwanie raz na miesiąc nagromadzonego piasku i błota z ulic, chodników, placów i parkingów, ręcznie lub mechaniczne - w strefie „A”, zgodnie z mapą zawartą w Załączniku nr 1. 1.3. Usuwanie sześć razy w ciągu trwania umowy nagromadzonego piasku i błota z ulic, chodników, placów i parkingów, ręcznie lub mechanicznie - poza strefą „A” zgodnie z mapą zawartą w Załączniku nr 1 (w tym na Osiedlu Chopina). 1.4. Usuwanie sześć razy w ciągu trwania umowy przerostów chwastów w chodnikach oraz wzdłuż krawężników jezdni w strefie „A” i poza strefą „A”. 1.5. Opróżnianie koszy na śmieci jeden raz dziennie w dni robocze (w razie konieczności częściej) lub na zgłoszenie Zamawiającego – w strefie „A” zgodnie z mapą zawartą w Załączniku nr 1. 1.6. Opróżnianie koszy na śmieci jeden raz w tygodniu (w razie konieczności częściej) lub na zgłoszenie Zamawiającego – poza strefą „A” zgodnie z mapą zawartą w Załączniku nr 1. 1.7. Opróżnianie koszy na psie odchody wraz z uzupełnieniem wkładów (nie rzadziej niż 2 razy w miesiącu). 1.8. Czyszczenie witaczy ulokowanych na drogach dojazdowych do Kamienia Pomorskiego, a także pomników na terenie miasta. 1.9. Utrzymanie czystości i porządku na terenie przystanków PKS na terenie gminy odpowiednio do potrzeb nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu, natomiast w miesiącach czerwiec, lipiec, sierpień trzy razy. 1.10. Wymiana piasku oraz wykonanie podsypki piaskiem pod zjeżdżalniami i huśtawkami na placach zabaw na terenie Gminy Kamień Pomorski w terminach: - do 30 kwietnia 2026 roku; - do 30 czerwca 2026 roku. Wykonawca każdorazowo powiadomi Zamawiającego o terminie przeprowadzenia prac. Awaryjna wymiana piasku w piaskownicach – do 5 rocznie. 1.11. Utrzymanie porządku i czystości przy Głazie Królewskim, w tym m.in. opróżnianie koszy na śmieci. 1.12. Prowadzenie i utrzymanie (w tym opłata rachunków bieżących za prąd) w należytym porządku toalety miejskiej na ul. Lipowej w okresie od 1 czerwca 2026 roku do 30 września 2026 roku oraz na zgłoszenie Zamawiającego. 1.13. Mycie i konserwacja ławek na terenie gminy Kamień Pomorski po okresie zimowym, oraz na zgłoszenie Zamawiającego. 1.14. Konserwacja oraz utrzymywanie w należytym stanie technicznym tablic ogłoszeniowych znajdujących się na terenie gminy Kamień Pomorski. 1.15. Interwencyjne oczyszczanie placów, ulic przed i po uroczystościach oraz imprezach masowych wg wskazań Zamawiającego. 1.16. Utrzymanie porządku i czystości na terenie targowiska miejskiego oraz drodze dojazdowej do targowiska miejskiego przy ulicy Orzeszkowej w Kamieniu Pomorskim wraz z miejscami postojowymi. 1.17. Niezwłoczne usuwanie, transport i utylizacja zwłok zwierząt padłych na terenie gminy Kamień Pomorski. Zwłoki padłych zwierząt należy bezzwłocznie odtransportować do zakładu utylizacji i najpóźniej w ciągu 14 dni dostarczyć do Urzędu dokument potwierdzający utylizację. 1.18. Ustawienie sztucznej choinki oraz innych ozdób świątecznych dostarczonych przez Zamawiającego na placu przed Ratuszem Miejskim na okres Świąt Bożego Narodzenia. 1.19. Likwidacja nielegalnych wysypisk śmieci o wielkości do 7 m3 - do 5 sztuk. 1.20. Utrzymanie czystości i porządku na Cmentarzach Komunalnych w Kamieniu Pomorskim, Jarszewie i Trzebieszewie:  opieka nad kwaterą i grobami, znajdującymi się na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim, w których pochowani są mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej,  bieżące utrzymanie cmentarzy: usuwanie odpadów, sprzątanie alejek, zapewnienie dostaw wody, odbioru ścieków, energii elektrycznej, utrzymanie w czystości toalety. 1.21 Wykonywanie prac objętych niniejszym zakresem zadań w trybie awaryjnym – w sytuacjach wyjątkowych, na zgłoszenie i zgodnie ze wskazaniami Zamawiającego w trybie niezwłocznym. 1.22 Do opisu poszczególnych zadań utrzymania czystości odpowiednie zastosowanie ma Załącznik nr 1 niniejszego rozdziału opisu przedmiotu zamówienia: „Zasięg zamówienia przewidziany do realizacji przez wykonawcę”. Uwaga: Wykonawca ma obowiązek przedłożenia pisemnego sprawozdania z wykonanych pracy do zaakceptowania Zamawiającemu. Wykonawca przedkłada Zamawiającemu całościowe sprawozdanie w okresie co dwa tygodnie.
LosLOT-0002
TitelUtrzymanie i zagospodarowanie zieleni, placów zabaw, boisk gminnych oraz siłowni zewnętrznych na terenie Gminy Kamień Pomorski
Beschreibung2.1 Koszenie traw, na terenach gminnych zgodnie z wykazem terenów zielonych przeprowadzane w okresie od dnia 1 kwietnia 2026 r. do dnia 31 października 2026 r. tj. a) na zieleńcach, trawnikach zawartych w tab. nr VI załącznik nr 1 na powierzchni ok. 134 388 m2 w niżej określonych terminach: - co najmniej raz na 14 dni w okresie od 1 czerwca 2026 r. do 30 września 2026 r. w strefie „A” zgodnie z mapą zawartą w Załączniku nr 1, w pozostałym okresie co najmniej raz na 20 dni, - co najmniej raz na 28 dni w okresie od 1 kwietnia 2026 r. do 30 października 2026 r. poza strefą „A” zgodnie z mapą zawartą w Załączniku nr 1 b) na placach zabaw, siłowniach oraz boiskach gminnych ujętych w wykazie w Załączniku nr 1 raz na 30 dni – łącznie około 111 900 m², na zgłoszenie Zamawiającego, c) w fosach obronnych o powierzchni ok. 15 000 m2 – do 3 razy w roku na zgłoszenie Zamawiającego. d) na placu „cyrkowym” przy ul. Lipowej o powierzchni 4 300 m² - 3 razy w roku, e) obkaszanie terenów zielonych w pasie drogowym dróg należących do gminy, na terenie gminy Kamień Pomorski oraz teren wokół witaczy ulokowanych na drogach dojazdowych do Kamienia Pomorskiego w sposób zapewniający widoczność infrastruktury oraz ich estetyczny wygląd. 2.2 Grabienie i wywożenie skoszonej trawy oraz usuwanie zanieczyszczeń z trawników i placów zabaw. Na poboczach dróg oraz innych terenach koszonych, grabienie i wywożenie skoszonej trawy należy wykonać w przypadku gdyby pozostawienie jej mogło zanieczyścić przyległy teren lub pogorszyło znacząco estetykę terenu zielonego. 2.3 Wykonanie obsady kwiatowej w istniejących misach i kwietnikach do 15 czerwca: a) 5 donic wokół Ratusza: wykonanie kompozycji z 3-4 różnorodnych roślin jednorocznych o różnym pokroju (zwisające, wysokie, okrywowe, niskie) z gatunku: paciorecznik (canny), wilce, bluszczyki kurdybanki, trawy miskant, konwalik, pelargonia rabatowa lub zbliżone, b) 5 skrzyń na amfiteatrze obsadzonych obecnie częściowo krzewami iglastymi: wykonanie dodatkowych nasadzeń po 4 – 5 sztuk z roślin jednorocznych z gatunku: paciorecznik (canny), wilce, bluszczyki kurdybanki, trawy miskant, konwalik, pelargonia rabatowa lub zbliżone, c) 54 skrzynek kwiatowych o długości 50 cm w oknach Ratusza: wykonanie nasadzeń po 4 – 5 sztuk z roślin jednorocznych z gatunku: pelargonia kaskadowa, komarzyca, d) stojak wielopozimowy przy Ratuszu na kwiaty: wykonanie nasadzeń w ilości 50 sztuk z roślin jednorocznych z gatunku: pelargonia kaskadowa, kocanka włochata lub zbliżone. 2.4 Wymiana kwiatów w misach i kwietnikach opisanych w pkt. 2.3 ppkt. a do końca 15 października na rośliny jesienne z gatunków: wrzosy lub wrzośce wielobarwne, 2.5 Wykonanie obsady kwiatowej na rabatach: na skwerze pomiędzy ul. B. Chrobrego i A. Mickiewicza, w ilości min. 4000 roślin jednorocznych z gatunku: starzec lub begonia bulwiasta w kolorach czerwonym i żółtym, 2.6 Uzupełnienie obsady roślinami wieloletnimi i jednorocznymi na rabatach, skwerach, placach i klombach należących do Gminy Kamień Pomorski wraz z wywozem pozostałości roślinnych; m. in. Plac Niepodległości – róża okrywowa, ul. Dworcowa i Jedności Narodowej – róża okrywowa skwer przy Placu Katedralnym, rabaty przy Ratuszu i amfiteatrze, rondo na Gryfice, rondo na ulicy Chrobrego, plac przy sklepie „Rossman”, donice przy muzeum, skwer przy aptece „AVENA”, skwer naprzeciwko Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej - w ilości 800 sztuk z gatunku: begonia bulwiasta, begonia wiecznie kwitnąca, irezyna lub zbliżonych, 2.7 Systematyczne podlewanie nasadzeń w godzinach wczesnorannych (do godz. 8.00) lub wieczornych (od godz. 19.00) w okresach bez deszczu (14 dni) lub długotrwałej suszy – zgodnie z ustaleniami i wytycznymi przekazanymi przez Zamawiającego (w okresie od maja do września), 2.8 Pielęgnacja i utrzymanie nasadzeń drzew, krzewów: w ciągu ul. Dworcowej, Jedności Narodowej i Zdrojowej, Plac Katedralny i innych miejsc wskazanych przez Zamawiającego. Uzupełnienie palików do 30 sztuk, 2.9 Ściółkowanie wokół roślin iglastych korą: na skwerze pomiędzy ul. B. Chrobrego i A. Mickiewicza, na rabatach przy amfiteatrze minimum raz w roku, 2.10 Przycinanie żywopłotów dwa razy w roku zgodnie ze wskazaniem Zamawiającego, 2.11 Utrzymanie i pielęgnacja Parku Jana Pawła II, a w szczególności:  Całoroczne utrzymanie czystości i porządku w ciągach alejek parkowych, tj. odchwaszczanie, usuwanie zanieczyszczeń,  Całoroczne utrzymanie czystości i porządku na terenach zielonych poprzez usuwanie śmieci,  Pielęgnacja trawników poprzez nawożenie, koszenie, grabienie, dosiewanie, nawadnianie w okresie suszy,  Całoroczna pielęgnacja kwietników sezonowych: odchwaszczanie, nawożenie, usuwanie przekwitłych kwiatostanów i podlewanie w zależności od potrzeb, wykonywanie nowych nasadzeń,  Całoroczna pielęgnacja drzew i krzewów, tj. wykonanie cięć pielęgnacyjnych, korekcyjnych, prześwietlających i technicznych drzew, usuwanie połamanych oraz suchych drzew i krzewów oraz gałęzi, usuwanie odrostów korzeniowych i pniowych, usuwanie samosiewów, uzupełnianie drzewostanu i krzewów tego samego gatunku,  Usuwanie wiatrołomów,  Wygrabienie i usuwanie liści w okresach wiosennym i jesiennym,  Bieżące naprawy ławek parkowych wraz z konserwacją elementów drewnianych oraz koszy na śmieci. Podejmowanie działań w przypadku stwierdzenia aktów wandalizmu (tj. ponowne ustawianie przewróconych koszy, pozbieranie wysypanych odpadów oraz zgłoszenie tego faktu Zamawiającemu. 2.12 Pielęgnacja i utrzymanie roślin nasadzonych w gazonach znajdujących się w obrębie skrzyżowania ul. Gryfickiej i ul. Długosza. 2.13 Koszenie skapy należącej do Wspólnoty Mieszkaniowa Przy Molo (zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy Gminą, a Wspólnotą) – trzy razy w roku. 2.14 Wycinanie odrostów oraz gałęzi drzew na terenie całego miasta na wskazanie Zamawiającego nie więcej niż raz w roku. Szczegółowe informacje w rozdziale 1 swz
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen