785879-2025 - Ergebnis
Polen – Verkauf von Reisetickets und Veranstaltung von Pauschalreisen – Świadczenie kompleksowej usługi w zakresie rezerwacji i sprzedaży biletów lotniczych na trasach krajowych i zagranicznych, miejsc hotelowych oraz zapewnienia transferów na czas podróży zagranicznej dla Agencji Rozwoju Pomorza S.A.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie kompleksowej usługi w zakresie rezerwacji i sprzedaży biletów lotniczych na trasach krajowych i zagranicznych, miejsc hotelowych oraz zapewnienia transferów na czas podróży zagranicznej dla Agencji Rozwoju Pomorza S.A.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa obsługa podróży odbywanych w ramach działalności prowadzonej przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A., obejmująca: 1) rezerwację i sprzedaż biletów lotniczych na trasach krajowych i zagranicznych z uwzględnieniem biletów od tzw. tanich przewoźników oraz związane z tym usługi, 2) rezerwację i sprzedaż miejsc hotelowych w kraju i za granicą wraz z prowadzeniem wszystkich związanych z tym formalności, 3) zapewnienie najkorzystniejszych transferów w trakcie podróży zagranicznych w szczególności na trasie lotnisko-hotel, hotel-lotnisko, hotel-targi, targi-hotel, targi-lotnisko, lotnisko-targi wraz z prowadzeniem wszystkich związanych z tym formalności. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w OPZ (załącznik nr 1 do SWZ) oraz we wzorze umowy (załącznik nr 2 do SWZ).
Vorherige Bekanntmachung: 562234-2025
Interne Kennung: ZP.30.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63512000 Verkauf von Reisetickets und Veranstaltung von Pauschalreisen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63516000 Reiseverwaltung, 55000000 Dienstleistungen des Hotel- und Gaststättengewerbes und des Einzelhandels, 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport), 63510000 Dienstleistungen von Reisebüros und ähnliche Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji I - co do długości trwania umowy, polegające na możliwości jednokrotnego przedłużenia terminu realizacji umowy o okres kolejnych 12 miesięcy na podstawie jednostronnego oświadczenia, złożonego Wykonawcy przez Zamawiającego minimum na 14 dni przed upływem pierwotnego terminu obowiązywania umowy. W razie skorzystania z prawa opcji usługi będą wykonywane na zasadach przewidzianych dla pierwszych 12 miesięcy, za wynagrodzeniem określonym w ofercie. 5. Zamawiający przewiduje w ramach zamówienia podstawowego (pierwsze 12 miesięcy) oraz prawa opcji I (kolejne 12 miesięcy), odrębnie dla każdego z tych okresów: 1) zakup ok. 123 biletów lotniczych (ok. 1 na trasach krajowych, 67 na trasach europejskich i 55 na trasach pozaeuropejskich); 2) realizację ok. 43 rezerwacji hotelowych (ok. 12 w kraju, 20 w krajach europejskich i 11 w krajach pozaeuropejskich), co odpowiada ok. 145 noclegom w kraju, 229 w krajach europejskich i 290 w krajach pozaeuropejskich; 3) zakup ok. 8 transferów w trakcie podróży zagranicznych (ok. 3 w krajach europejskich i ok. 5 w krajach pozaeuropejskich). 6. Zamawiający zastrzega, że w całym okresie obowiązywania umowy (zamówienie podstawowe i prawo opcji I) może skorzystać z prawa opcji II - co do zakresu zamówienia. Prawo opcji II polegać będzie na możliwości wielokrotnego zwiększenia zakresu zamówienia w granicach określonych w ust. 7. Podstawą do skorzystania z prawa opcji będzie jednostronne oświadczenie Zamawiającego, złożone Wykonawcy w trakcie obowiązywania umowy. 7. Zamawiający przewiduje następujący maksymalny zakres prawa opcji II: 1) zakup maksymalnie 164 biletów lotniczych (na trasach krajowych, na trasach europejskich i na trasach pozaeuropejskich); 2) realizację maksymalnie 56 rezerwacji hotelowych (w kraju, w krajach europejskich i w krajach pozaeuropejskich), 3) zakup maksymalnie 12 transferów w trakcie podróży zagranicznych (w krajach europejskich i w krajach pozaeuropejskich). 8. Zamawiający podkreśla, że podana w ust. 5 ilość poszczególnych usług ma charakter wyłącznie szacunkowy. Zamawiający nie ma obowiązku wykorzystania oszacowanej w ust. 5 ilości poszczególnych usług. Zamawiający zastrzega sobie możliwość dostosowania tych ilości do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego tzn. zmniejszenia lub zwiększenia ich ilości w ramach kwoty, stanowiącej równowartość ceny ofertowej za realizację zamówienia podstawowego lub zamówienia w ramach prawa opcji. Szacowane zapotrzebowanie Zamawiającego zostało określone w rozdz. I ust. 5 OPZ (załącznik nr 1 do SWZ). Umowa będzie jednak wykonywana zgodnie z rzeczywistymi potrzebami Zamawiającego i Zamawiający zastrzega sobie prawo do wykorzystania niepełnej wysokości wartości zamówienia, przez którą rozumieć należy cenę zaoferowaną za wykonanie zamówienia podstawowego. Zamawiający wykorzysta minimum 20 % wartości zamówienia w danym roku (z wyłączeniem Prawa opcji II). Pozostałe 80 % wartości zamówienia w danym roku (z wyłączeniem Prawa opcji II) Zamawiający wykorzysta w razie zaistnienia takiej potrzeby. Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego roszczenia odszkodowawcze z tytułu niewykorzystania przez Zamawiającego w pełnej wysokości wartości zamówienia.