785972-2025 - Wettbewerb
Polen – Niederflurbusse – Dostawa ośmiu fabrycznie nowych zeroemisyjnych autobusów komunikacji miejskiej w 2027 roku dla PKM, Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa ośmiu fabrycznie nowych zeroemisyjnych autobusów komunikacji miejskiej w 2027 roku dla PKM, Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach
Beschreibung1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Projektowanych postanowieniach umowy (punkt 17 SWZ). 3. Zamawiający wymaga, aby w przedmiotowej dostawie udział towarów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, wynosił co najmniej 50 %. Zamawiający odrzuci ofertę, która nie spełnia tego wymagania (zgodnie z art. 393 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp).
Interne KennungPKM/UZP/PN/TT/1/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUstawa Prawo zamówień publicznych z 11 września 2019 r.( t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320).
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31158000 Ladegeräte
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa: 1.1 8 szt. zeroemisyjnych autobusów bateryjnych o napędzie elektrycznym, w tym: - 6 szt. przegubowych autobusów trzyosiowych o długości całkowitej od 17,50 m do 18,10 m i wysokości całkowitej nie większej niż 3,30 m, zwanych dalej autobusami przegubowymi lub trzyosiowymi, jednej marki, jednego typu, wariantu i wersji , co oznacza, że powinny być one identyczne, w szczególności pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych, kompletacji i wyposażenia), wykonanych i wyposażonych zgodnie ze specyfikacją techniczną zawartą w Załączniku nr 1.1A do projektowanych postanowień umowy, - 2 szt. autobusów dwuosiowych o długości całkowitej od 11,80 do 12,20 m i wysokości całkowitej nie większej niż 3,30 m, zwanych dalej autobusami dwuosiowymi, jednej marki, jednego typu, wariantu i wersji , co oznacza, że powinny być one identyczne, w szczególności pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych, kompletacji i wyposażenia), wykonanych i wyposażonych zgodnie ze specyfikacją techniczną zawartą w Załączniku nr 1.1B do projektowanych postanowień umowy. 1.2 4 sztuk fabrycznie nowych satelit przeznaczonych do jednoczesnego ładowania magazynów energii 8 autobusów bateryjnych, o napędzie elektrycznym (moc wyjściowa satelity nie mniejsza niż 2 x 40 kW, posiadająca dwa niezależne wyjścia do ładowania DC - każde o mocy min. 40 kW)- zgodnie z wymaganiami zawartymi Załączniku nr 1.2A do projektowanych postanowień umowy 1.3 2 szaf kompletnych, gdzie liczba zamontowanych modułów ładowarkowych zapewniałyby dostarczenie energii do zasilania min. 4 satelitów podwójnych (tj. 8 złączy ładowania DC) zgodnie z wymaganiami zawartymi Załączniku nr 1.2A do projektowanych postanowień umowy. 1.4 przedmiotów / urządzeń: a) wyposażenia warsztatowego (urządzeń/narzędzi) niezbędnych do obsługi/regulacji autobusów, zgodnie z wymaganiami zawartymi w Załączniku nr 1.2B, stanowiącym integralną część projektowanych postanowień umowy, b) licencji oprogramowań informatycznych dot. dostarczanych autobusów i ich wyposażenia oraz urządzeń i narzędzi, 1.4 technicznej dokumentacji naprawczej i obsługowej dot. dostarczanych autobusów oraz urządzeń i narzędzi, 1.5 przeprowadzenie szkoleń kierowców i pracowników zaplecza technicznego Zamawiającego w zakresie eksploatacji autobusów oraz prac obsługowo-naprawczych oraz przyłączenie urządzeń infrastruktury do ładowania do posiadanego przez Zamawiającego oprogramowania do zdalnego zarządzania procesem ładowania i monitorowania stanu ich pracy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Projektowanych postanowieniach umowy (punkt 17 SWZ). 3. Zamawiający wymaga, aby w przedmiotowej dostawie udział towarów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, wynosił co najmniej 50 %. Zamawiający odrzuci ofertę, która nie spełnia tego wymagania (zgodnie z art. 393 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp).