2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud af kontrakt om totalrådgivning i forbindelse med Magleparken 10-14
Beschreibung: Totalrådgiverudbud på Magleparken 10-14 i Ballerup hvor der skal laves totalrenovering og ombygning af ventilationssystem.Bygningen er opført i 1969 og omfatter i alt 3.039 m² fordelt på stueetage og delvis kælder.Projektet omhandler dette omfang:1) Tagrenovering: Efterisolering af tagfladen, herunder udskiftning og tilpasning af alle udmundinger, inkl. ovenlys og rytterlys over den indeliggende sal.2) Ventilationsanlæg: Ombygning af anlæg og kanalsystem, så det bringes op til nutidig standard med opdaterede styringsprincipper, herunder CTS.Totalrådgiver skal udarbejdede projektmaterialet og myndighedsgodkendelse mv. og gennemfører udbuddet i 2026. Udførelsen er i hele 2027.Forventet kontraktværdi ca. 2,5 mio kr.Det er muligt at deltage i et orienteringsmøde om udbuddet og prækvalifikationen.Orienteringsmødet afholdes på Teams d. 10. december 2025, kl. 13-14.Tilmelding til orienteringsmødet med angivelse af navn på deltagere og mailadresse foretages i Mercell senest d. 9. december 2025.Link til Teams mødet sendes til interesserede firmaer d. 10. december 2025 kl. 10.
Interne Kennung: 270806789
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbudsformen er begrænset udbud. Den første fase af udbuddet er en prækvalifikation hvor ordregiver påtænker at prækvalificere 5 tilbudsgivere som efterfølgende får adgang til at afgive tilbud i tilbudsfasen.Prækvalifikationsbetingelserne, støtteerklæring, konsortieerklæring ligger under filer og udvælgelseskriterier mm. er beskrevet i Mercells on-line udgave af ESPD.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Anne Marie beskriver....