786229-2025 - Wettbewerb
Polen – Versicherungen – UBEZPIECZENIE MIENIA STANOWIĄCEGO SZEROKOKĄTNE SYSTEMY OBSERWACYJNE ZLOKALIZOWANE W RPA I NAMIBII
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUBEZPIECZENIE MIENIA STANOWIĄCEGO SZEROKOKĄTNE SYSTEMY OBSERWACYJNE ZLOKALIZOWANE W RPA I NAMIBII
BeschreibungKontynuacja ubezpieczenia szerokokątnych systemów obserwacyjnych zlokalizowanych w RPA (Cederberg Astronomical Observatory) oraz w Namibii (Tivoli Astro Farm i Callie’s Game Lodge) stanowiących własność Polskiej Agencji Kosmicznej.
Interne KennungBO/50/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensArt. 132 ustawy Pzp w związku z art. 138 ust.2 ustawy Pzp Szacowana wartość polisy wraz z planowanymi w bieżącym roku postępowaniami dotyczącymi ubezpieczenia automatycznych zestawów teleskopowych przewyższa próg unijny w zamówieniach publicznych. Ze względu na trwające prace związane z wyłączeniem sensorów australijskich z ogólnego ubezpieczenia nabywanego przez POLSA poprzez włączenie ubezpieczenia do opłaty hostingowej i objęcia lokalnym ubezpieczeniem przez hostingodawców, nie możliwe było ustalenie / przyjęcie zakresu ubezpieczenia do postępowania. Proces zmian i negocjacji zakończył się pod koniec października 2025 roku, co umożliwiło ustalenie ostatecznej ilości sensorów POLSA, które powinny zostać objęte ubezpieczeniem, tym samym dopiero po zakończeniu przedmiotowego procesu możliwy był do ustalenia ostateczny zakres przedmiotowy zamawiania. Ze względu na zbliżający się czas wygaśnięcia obowiązujących umów rekomenduje się przeprowadzenie postępowania w trybie przyśpieszonym.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66513200 Bauwesenversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungUBEZPIECZENIE MIENIA STANOWIĄCEGO SZEROKOKĄTNE SYSTEMY OBSERWACYJNE ZLOKALIZOWANE W RPA I NAMIBII