786292-2025 - Ergebnis
Dänemark – Softwareprogrammierung und -beratung – SolarWinds licensaftale til overvågning af IT drifts- (netværksenheder og applikationer), kapacitets- og til dels informationssikkerhedsovervågning på DTU)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSolarWinds licensaftale til overvågning af IT drifts- (netværksenheder og applikationer), kapacitets- og til dels informationssikkerhedsovervågning på DTU)
BeschreibungTilstandsvurdering af SolarWinds overvågningssystem (licensaftale) til IT drifts- (netværksenheder og applikationer), kapacitets- og til dels informationssikkerhedsovervågning på DTU. Nuværende SolarWinds licensaftale udløber 29. november 2025.
Interne Kennung10392
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung
5. Los
LosLOT-0000