786439-2025 - Wettbewerb
Polen – Ausrüstung für Kryochirurgie und Kryotherapie – Zakup sprzętu rehabilitacyjnego w ramach zadania pn. „Zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup sprzętu rehabilitacyjnego w ramach zadania pn. „Zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu rehabilitacyjnego w ramach zadania pn. „Zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych” w podziale na 10 części: Zadanie nr 1 – Aparat do krioterapii miejscowej – 3 szt. Zadanie nr 2 – Aparat do terapii uciskowej – 2 szt. Zadanie nr 3 – Zestaw do diagnostyki i rehabilitacji kończyn górnych i dolnych – 2 szt. Zadanie nr 4 – Skupiona fala uderzeniowa – 2 szt. Zadanie nr 5 – Urządzenie do radiofrekwencji – 1 szt. Zadanie nr 6 – Szyny rehabilitacyjne do kończyn górnych i dolnych – 3 komplety Zadanie nr 7 – Zestaw do diagnostyki i rehabilitacji kończyn górnych i dolnych – 1 szt. Zadanie nr 8 – Urządzenie medyczne do usuwania wydzielin z dróg oddechowych – 3 szt. Zadanie nr 9 – Urządzenia do kinezyterapii – 2 szt. Zadanie nr 10 – Wanna do masażu wirowego wodno-wirowego kończyn górnych i dolnych oraz tułowia – 4 szt. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, rozładunek, montaż, uruchomienie i przeszkolenie personelu zgodnie z formularzami asortymentowo – cenowymi stanowiącymi załączniki nr 3.1-3.10 do SWZ i szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia, tabelą warunków technicznych i eksploatacyjnych stanowiących Załączniki nr 1.1.-1.10 do SWZ.
Interne KennungDZP/PN/86/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z art. 138 ust.2 pkt.2 ustawy z dnia 11 września 2019 r.Prawo zamówień publicznych zamawiający zdecydował o zastosowania w/w przepisu w przedmiotowym przetargu. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu wynika z konieczności ochrona zdrowia pacjentów.Skrócenie terminu składania ofert ma na celu dokonanie pilnego zakupu sprzętu i aparatury medycznej, która zapewni zwiększenie dostępności do świadczeń medycznych, poszerzenia możliwości leczenia pacjentów, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnego trybu udzielania zamówienia publicznego.Ponadto, zakup nowego wyposażenia medycznego przyspieszy procedurę realizacji badań medycznych,jako że część sprzętu kwalifikuje się do wymiany z uwagi na trwałe zużycie.Zakup sprzętu znacząco zwiększy potencjał infrastrukturalny Zamawiającego i umożliwi szerszą realizację świadczeń w ramach umów z NFZ,co zapewni skrócenie czasu oczekiwania pacjenta na zabiegi rehabilitacyjne, poprawienie efektów klinicznych i jakości życia pacjentów onkologicznych. Zamawiający na przedmiot zamówienia otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia na realizację programu wieloletniego pn.Narodowa Strategia Onkologiczna, w zakresie zadania pn.:„Zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych” w 2025 r.Wychodząc zaś na przeciw działaniom Ministerstwa Zdrowia w zakresie poprawy warunków leczenia i diagnostyki chorób nowotworowych i jednocześnie zgodnie z warunkami umowy dotacyjnej,Zamawiający nie mógł rozpocząć procedury przetargowej przed podpisaniem umowy dotacyjnej.Przedłużający się proces wyboru oferentów, na który Zamawiający nie miał wpływu, spowodował że umowa dotacyjna została podpisana dopiero w dniu 25.11.2025 r.Zastosowanie więc ustawowego terminu na składanie ofert uniemożliwi realizację ważnego i koniecznego projektu mającego bezpośredni wpływ na czas i jakość udzielanych świadczeń leczniczych z zakresu rehabilitacji leczniczej pacjentów onkologicznych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33165000 Ausrüstung für Kryochirurgie und Kryotherapie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 33150000 Geräte für die Strahlentherapie, Mechanotherapie, Elektrotherapie und Physiotherapie
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1 – Aparat do krioterapii miejscowej – 3 szt.
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.1 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 1
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2 – Aparat do terapii uciskowej – 2 szt.
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.2 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 2
LosLOT-0003
TitelZadanie nr 3 – Zestaw do diagnostyki i rehabilitacji kończyn górnych i dolnych – 2 szt.
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.3 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 3
LosLOT-0004
TitelZadanie nr 4 – Skupiona fala uderzeniowa – 2 szt.
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.4 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 4
LosLOT-0005
TitelZadanie nr 5 – Urządzenie do radiofrekwencji – 1 szt.
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.5 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 5
LosLOT-0006
TitelZadanie nr 6 – Szyny rehabilitacyjne do kończyn górnych i dolnych – 3 komplety
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.6 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 6
LosLOT-0007
TitelZadanie nr 7 – Zestaw do diagnostyki i rehabilitacji kończyn górnych i dolnych – 1 szt.
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.7 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 7
LosLOT-0008
TitelZadanie nr 8 – Urządzenie medyczne do usuwania wydzielin z dróg oddechowych – 3 szt.
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.8 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 8
LosLOT-0009
TitelZadanie nr 9 – Urządzenia do kinezyterapii – 2 szt.
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.9 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 9
LosLOT-0010
TitelZadanie nr 10 – Wanna do masażu wirowego wodno-wirowego kończyn górnych i dolnych oraz tułowia – 4 szt.
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.10 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 10