See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie kompleksowej obsługi prawnej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej obsługi prawnej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG) w następującym zakresie: 1) zamówienia publiczne w zakresie szczegółowo określonym w punkcie 2; 2) kompleksowe doradztwo prawne na etapie przygotowywania inwestycji, a w tym z zakresu postępowań administracyjnych (m.in. związanych z uzyskaniem decyzji administracyjnych, zezwoleń, zgód wymaganych do rozpoczęcia robót budowlanych lub wymaganych w ramach procesu inwestycyjno-budowlanego), weryfikacja innych dokumentów dotyczących realizacji procesu inwestycyjno-budowlanego (m.in. umów, porozumień z gestorami sieci, innymi jednostkami administracji publicznej lub innymi podmiotami) oraz w pozyskiwaniu zgód na dysponowanie nieruchomościami na cele budowlane; 3) obsługa prawna związana z bieżącym funkcjonowaniem zamawiającego, obejmująca również szkolenia z zagadnień wskazanych przez zamawiającego, dotyczących tematyki związanej z zagadnieniami objętymi obsługą prawną; 4) doradztwo prawne w zakresie realizacji zawartych kontraktów, a w tym analiza i opiniowanie spraw związanych z roszczeniami kierowanymi w toku realizacji kontraktów oraz po ich zakończeniu; 5) weryfikacja formalna i prawna dokumentów w zakresie roszczeń składanych przez wykonawców w toku realizacji kontraktów oraz po ich zakończeniu; 6) weryfikacja formalna i prawna umów podwykonawczych; 7) reprezentowanie w postępowaniach z zakresu dyscypliny finansów publicznych; 8) obsługa prawna związana z obsługą gwarancyjną i reklamacyjną dotyczącą zakończonych kontraktów; 9) obsługa prawna uwzględniająca uwarunkowania prawne zamawiającego jako jednostki organizacyjnej samorządu terytorialnego, w tym w szczególności w zakresie jej wewnętrznej organizacji oraz spraw pracowniczych; 10) zastępstwo procesowe we wszystkich postępowaniach arbitrażowych lub pojednawczych, lub przed sądami, trybunałami lub innymi organami publicznymi państwa członkowskiego Unii Europejskiej, państw trzecich lub przed międzynarodowymi sądami, trybunałami, instancjami arbitrażowymi lub pojednawczymi zleconych przez zamawiającego, w tym w szczególności analizę akt, przygotowanie pism procesowych i udział w czynnościach procesowych, 11) kompleksowa obsługa z zakresu ochrony danych osobowych, obejmująca w szczególności: wykonywanie przez wyznaczoną osobę (spełniającą wymagania wskazane w ROZPORZĄDZENIU PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. ) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zadań inspektora ochrony danych osobowych, konsultacje, audyty, przygotowywanie polityk, procedur, pism, reprezentacja przed organami nadzoru oraz inne czynności wynikające z prawnych obowiązków Zamawiającego jako administratora danych osobowych). Przedmiot zamówienia w zakresie zamówień publicznych obejmuje w szczególności: 1) Kompleksowe doradztwo prawne obejmujące działalność w obszarze przepisów krajowych i unijnych; 2) Sporządzanie pisemnych opinii prawnych; 3) Uczestniczenie, w razie potrzeby, w posiedzeniach komisji przetargowych oraz spotkaniach z wykonawcami lub innymi instytucjami współpracującymi; 4) Tworzenie projektów umów, aneksów do umów i porozumień zawieranych przez zamawiającego oraz weryfikacja pod kątem formalnym i prawnym przekazywanych przez zamawiającego umów, aneksów i porozumień, bieżące konsultowanie zmian i poprawek z właściwymi komórkami organizacyjnymi zamawiającego przed ich wprowadzeniem do dokumentów, a następnie ich nanoszenie do dokumentów z zastosowaniem oprogramowania do edycji tekstu (w trybie śledzenia zmian), opiniowanie ostatecznych wersji umów i aneksów; 5) Weryfikację pod kątem formalnym i prawnym ogłoszeń o zamówieniu, specyfikacji warunków zamówienia wraz z załącznikami, zaproszeń do składania ofert, bieżące konsultowanie zmian i poprawek z właściwymi komórkami organizacyjnymi zamawiającego przed ich wprowadzeniem do dokumentów, a następnie ich nanoszenie do dokumentów z zastosowaniem oprogramowania do edycji tekstu (w trybie śledzenia zmian); 6) Badanie i ocenę ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu składanych w postępowaniach o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych przez zamawiającego (oraz inne podmioty, jeśli DRMG jest zaangażowana w jakikolwiek sposób w przeprowadzenie postępowania); 7) Weryfikację pod kątem formalnym i prawnym projektów korespondencji z wykonawcami składającymi oferty/wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz tworzenie projektów korespondencji z wykonawcami składającymi oferty/wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w szczególności w zakresie uzupełnienia przez nich dokumentów, złożenia wyjaśnień, poprawienia omyłek, odrzucenia ofert oraz wykluczenia wykonawców; 8) Uzgadnianie treści odpowiedzi w zakresie wniosków dotyczących wyjaśnienia treści specyfikacji warunków zamówienia wraz z załącznikami oraz przygotowywanie odpowiedzi dotyczących umowy o zamówienie; 9) Przygotowywanie treści pism do sądów w ramach postępowań o udzielenie zamówienia publicznego i Krajowej Izby Odwoławczej (w szczególności odpowiedzi na odwołania), reprezentowanie zamawiającego w tych postępowaniach; 10) Przygotowywanie treści pism do instytucji kontrolnych i związanych z udzielonymi dofinansowaniami dla realizowanych zadań; 11) Weryfikację umów podwykonawczych oraz aneksów do nich pod względem formalnym i prawnym (w tym projektów umów i aneksów); 12) Udział w negocjacjach i mediacjach prowadzonych przez zamawiającego, 13) Przygotowywanie lub wnoszenie środków odwoławczych w postępowaniach administracyjnych oraz sądowo- administracyjnych. 3. Obsługa prawna świadczona będzie w siedzibie DRMG, w siedzibie wykonawcy i w innych miejscach według aktualnych potrzeb zamawiającego.
Interne Kennung: 154/BZP-U.510.131.2025/AS
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79100000 Dienstleistungen im juristischen Bereich
5. Los
Los: LOT-0001