7867-2026 - Ergebnis
Polen – Brotwaren – Sukcesywne dostawy pieczywa i wyrobów cukierniczych w 2026 roku na rzecz 41.Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie - Nr 29/25/N
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywne dostawy pieczywa i wyrobów cukierniczych w 2026 roku na rzecz 41.Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie - Nr 29/25/N
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy pieczywa i wyrobów cukierniczych w 2026 roku na rzecz 41.Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. 2. Postępowanie oznaczone jest numerem referencyjnym: 29/25/N. 3. Postępowanie zostało podzielone na dwa (2) niezależne zadania: - ZADANIE I – przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy pieczywa; - ZADANIE II – przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy wyrobów cukierniczych. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, przez co należy rozumieć, że wykonawca może złożyć ofertę na pełen zakres przedmiotowy jednego lub dwóch zadań (części) zamówienia. Częścią zamówienia jest każde kompletne zadanie. Zamawiający dopuszcza możliwość składania oferty na wszystkie lub wybrane zadanie (część) zamówienia. Każde zadanie (część) zamówienia będzie oceniane odrębnie. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia określonego w poszczególnych zadaniach zostaną odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5) ustawy Pzp. 5. Przedmiot zamówienia, jego wytworzenie, sposób opakowania i transportu musi spełniać wymagania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa żywnościowego (krajowego i unijnego), a w szczególności – dotyczy zadania I i II: a) ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia; b) przepisami Rozporządzenia (WE) Nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością; c) przepisami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych; d) przepisami Rozporządzenia (WE) Nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych; e) ustawą z dnia 21 grudnia 2000 roku o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych; f) przepisów Rozporządzenia WE nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiające ogólne zasady prawa żywnościowego, powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiające procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności; g) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, zmiany rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1924/2006 i (WE) nr 1925/2006 oraz uchylenia dyrektywy Komisji 87/250/EWG, dyrektywy Rady 90/496/EWG, Dyrektywy Komisji 1999/10/WE, dyrektywy 2000/13/WE Parlamentu Europejskiego i Rady, dyrektywy Komisji 2002/67/WE i 2008/5/WE oraz rozporządzenia Komisji (WE) nr 608/2004. 6. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie w opakowaniach oznakowanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych oraz Rozporządzeniem WE nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylające Dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG a także ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia. 7. Wykonawca jest zobowiązany posiadać przez cały okres trwania umowy obowiązującą decyzję administracyjną właściwego organu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w sprawie zatwierdzenia zakładu, określającą rodzaj i zakres prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, zgodnie z art. 61 i 62 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia oraz obowiązujący dokument potwierdzający stosowanie wdrożonego systemu HACCP („Hazard Analysis and Critical Control Points” – „System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli”) – (ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia. 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa niniejsza SWZ oraz: 8.1. W ZADANIU I: - Załącznik Nr 1 do SWZ tj. formularz ofertowy; - Załącznik Nr 2a do SWZ tj. Minimalne wymagania jakościowe; - Załącznik Nr 3 do SWZ – tj. projektowane postanowienia umowy; 8.2. W ZADANIU II: - Załącznik Nr 1 do SWZ tj. formularz ofertowy; - Załącznik Nr 2b do SWZ tj. Minimalne wymagania jakościowe; - Załącznik Nr 3 do SWZ – tj. projektowane postanowienia umowy;
Vorherige Bekanntmachung661799-2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15811000 Brotwaren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15812000 Gebäck und Kuchen, 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
5. Los
LosLOT-0001
TitelZADANIE I – przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy pieczywa;
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy pieczywa: 1 Bułka pszenna zwykła 2 Bułka graham 3 Bułka maślana 4 Bułka do hamburgerów 5 Bułka hot-dog pszenna 6 Rogal pszenny 7 Bułka tarta 8 Chleb żytni razowy 9 Chleb zwykły krojony w folii 10 Chleb mieszany słonecznikowy 11 Chleb wieloziarnisty 12 Chleb zwykły 13 Chleb tostowy pszenny Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa SWZ oraz: W ZADANIU I: - Załącznik Nr 1 do SWZ tj. formularz ofertowy; - Załącznik Nr 2a do SWZ tj. Minimalne wymagania jakościowe; - Załącznik Nr 3 do SWZ – tj. projektowane postanowienia umowy;
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
Optionen
Beschreibung der OptionenPRAWO OPCJI: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp – w przypadku ZADANIA I i ZADANIA II. Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na skorzystanie z prawa opcji. Prawem opcji objęte jest świadczenie sukcesywnych dostaw wyszczególnionych w poszczególnych pozycjach asortymentowych wskazanych w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik Nr 1 do SWZ, w Tabeli Nr 1, kolumna 9 (dla zadania I) i Tabeli Nr 2, kolumna 9 (dla zadania II). Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji) dla poszczególnych pozycji asortymentowych maksymalnie do ilości asortymentu ujętego w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik Nr 1 do SWZ, w Tabeli Nr 1, kolumna 9 (dla zadania I) i Tabeli Nr 2, kolumna 9 (dla zadania II). Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy (każdej pozycji asortymentowej ujętej w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik Nr 1 do SWZ, w Tabeli Nr 1, kolumna 9 (dla zadania I) i Tabeli Nr 2, kolumna 9 (dla zadania II). Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony bieżącymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od zmiennej ilości stanów żywionych, planowanych lub nieplanowanych potrzeb oraz przedsięwzięć, uzyskanie dodatkowych środków finansowych na uruchomienie prawa opcji. Prawo opcji zostanie uruchomione po wyczerpaniu ilości z zamówienia podstawowego w danej pozycji asortymentowej. Wykonawca nie może odmówić realizacji prawa opcji z zastrzeżeniem, iż zostało ono uruchomione w terminach przewidzianych w umowie. Odmowa realizacji zamówienia z prawa opcji uruchomionego w terminie skutkuje częściowym odstąpieniem od umowy i naliczeniem kar umownych. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. Zamówienie podstawowe w ilościach określonych w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik Nr 1 do SWZ, w Tabeli Nr 1, kolumna 6 (dla zadania I) i Tabeli Nr 2, kolumna 6 (dla zadania II) jest zamówieniem gwarantowanym Wykonawcy. Zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na zasadach określonych w umowie, stosując odpowiednio postanowienia jak dla zamówienia podstawowego (gwarantowanego). Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, albo skorzystania w zakresie mniejszym niż maksymalna ilość asortymentu określona w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik Nr 1 do SWZ, w Tabeli Nr 1, kolumna 9 (dla zadania I) i Tabeli Nr 2, kolumna 9 (dla zadania II). Uruchomienie zamówienia w ramach prawa opcji nastąpi poprzez skierowanie do Wykonawcy „zamówienia opcjonalnego”. Zamawiający o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie i terminach dostaw opcjonalnych powiadomi Wykonawcę w formie pisemnej (pismo oraz faks/mail na numer/adres: ………). W takim przypadku upoważniony przedstawiciel Zamawiającego (osoba odpowiedzialna za realizację umowy, o której mowa w § 17 ust. 1 umowy lub inna osoba upoważniona) złoży na piśmie z co najmniej 5 – dniowym wyprzedzeniem informację dotyczącą uruchomienia prawa opcji. Przedmiot zamówienia zakupiony w ramach prawa opcji musi spełniać wszystkie wymogi tak jak przedmiot zamówienia objęty zamówieniem podstawowym. Główny Księgowy lub osoba przez niego upoważniona potwierdzi dysponowanie środkami finansowymi przeznaczonymi na realizację opcji. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu w przypadku odmowy realizacji prawa opcji karę umowną w wysokości 10 % wartości uruchomionego zamówienia opcjonalnego. Zamawiający może z prawa opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej dla danej pozycji asortymentowej w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik Nr 1 do SWZ, w Tabeli Nr 1, kolumna 9 (dla zadania I) i Tabeli Nr 2, kolumna 9 (dla zadania II) w całym okresie obowiązywania umowy. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych zadeklarowanych przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, zgodnych z cenami dla zamówienia podstawowego i na warunkach jak dla zamówienia podstawowego, w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości żywienia stanów osobowych. Ostateczna ilość zakupionej w ramach prawa opcji żywności będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego środków finansowych. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizację zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym zamawiającego w określonym opcją zakresie. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy będzie się należało dodatkowe wynagrodzenie według cen jednostkowych, jak dla zamówienia podstawowego. SZCZEGÓŁOWY OPIS ZAWARTO WROZDZIALE 3 SWZ.
LosLOT-0002
TitelZADANIE II – przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy wyrobów cukierniczych
BeschreibungZADANIE II – przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy wyrobów cukierniczych 1 Drożdżówka z jagodami 2 Drożdżówka z budyniem 3 Drożdżówka z serem 4 Drożdżówka z nadzieniem owocowym 5 Mufinki z czekoladą 6 Placek drożdżowy 7 Placek z jagodami 8 Placek z wiśniami 9 Ciasto Brownie 10 Babka w polewie 11 Babka waniliowa 12 Babka czekoladowa 13 Donat 14 Pączek 15 Makowiec 16 Mazurek 17 Sernik 18 Jabłecznik 19 Piernik w polewie 20 Keks 21 Croissant 22 Drożdże świeże Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa SWZ oraz: W ZADANIU II: - Załącznik Nr 1 do SWZ tj. formularz ofertowy; - Załącznik Nr 2b do SWZ tj. Minimalne wymagania jakościowe; - Załącznik Nr 3 do SWZ – tj. projektowane postanowienia umowy;
Haupteinstufung (cpv): 15812000 Gebäck und Kuchen