786819-2025 - Vorankündigung – Direktvergabe
Polen – Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten – Świadczenie całodobowej ochrony osób i mienia w systemie zmianowym realizowanym przez specjalistyczne uzbrojone formacje obronne (SUFO) dla 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku – część nr 1
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie całodobowej ochrony osób i mienia w systemie zmianowym realizowanym przez specjalistyczne uzbrojone formacje obronne (SUFO) dla 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku – część nr 1
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje całodobową ochronę fizyczną osób i mienia na rzecz 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego (22.BLT) polegającą na stałej, bezpośredniej ochronie fizycznej terenów, obszarów, obiektów, urządzeń stanowiących ich wyposażenie i innego mienia realizowanej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia oraz innymi aktami wykonawczymi obowiązującymi w tym zakresie przez uzbrojonych, umundurowanych i kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej (w rozumieniu zamawiającego – osoba posiadająca legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej) w niżej wymienionych obiektach: 1) Obiekt A – Obiekty 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego i Węzła Teleinformatycznego – Malbork, ul. 17-go Marca 20, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Malborku, Plac 3-go Maja 4, Placówki Żandarmerii Wojskowej – Malbork, plac 3-go maja 1a, 71 batalion lekkiej piechoty w Malborku (KW- 1662 i 1663); 2) Obiekt B – Obiekt 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego – Królewo Malborskie (Krasnołęka lotnisko); 3) Obiekt C – Obiekt 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego – Nowa Wieś Malborska (obiekty magazynowe); 4) Obiekt D – Klub 22. BLT - Malbork, ul. Sikorskiego 33. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 Tryb udzielenia zamówienia Podstawa prawna zastosowania trybu z wolnej ręki: 415 ust. 2 pkt 6) ustawy Prawo zamówień publicznych Podstawa faktyczna zastosowania trybu z wolnej ręki: CZĘŚĆ NR 1 Zamówienia w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa można udzielić w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w okresie 5 lat od udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych udzielane jest zamówienie uzupełniające tego samego rodzaju co zamówienie podstawowe, pod warunkiem że zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie przetargu ograniczonego, negocjacji z ogłoszeniem albo dialogu konkurencyjnego, a zamówienie uzupełniające było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego, i jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamawiający w dniu 17.07.2024 r. przekazał do dziennika Urzędowego Unie Europejskiej ogłoszenie o zamówieniu w trybie przetargu ograniczonego pn. „Świadczenie całodobowej ochrony osób i mienia w systemie zmianowym realizowanym przez specjalistyczne uzbrojone formacje obronne (SUFO) na rok 2025 dla 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim, 8. Batalionu radiotechnicznego -kompleks wojskowy 5429 Lasowice Wielkie, Regionalnego Centrum Informatyki – Punkt Obserwacyjny i Łączności nr 30 Skowronki.”, z podziałem na cztery części, sygnatura sprawy:22.BLT.SZP.2612.65.2024 r. W dniu 18.07.2024 r. ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane pod nr 2024/S 139-430358. W ogłoszeniu w sekcji 2.14 oraz w rozdziale 3 pkt 6 SWZ Zamawiający zamieścił informację o brzmieniu: Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień z wolnej ręki o których mowa w art. 415 ust. 2 pkt. 6) ustawy Pzp stanowiących nie więcej niż 20% wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia: a) w przypadku, gdy postępowanie mające na celu wyłonienie kolejnego wykonawcy, z przyczyn zależnych lub niezależnych od zamawiającego, nie zakończyło się udzieleniem zamówienia, w terminie umożliwiającym zachowanie ciągłości świadczonej usługi b) w przypadku wykonania usługi na terenie innej jednostki wojskowej, której przedmiot zamówienia, opowiada przedmiotowi zamówienia podstawowego, c) w przypadku, gdy zmieni się system zaopatrywania jednostek wojskowych, tj. zwiększy się przydział jednostek wojskowych będących na zaopatrzeniu 22.Bazy Lotnictwa Taktycznego. d) w przypadku wykonywaniu dodatkowej usługi na terenie 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego i jednostek na jej zaopatrzeniu, której przedmiot zamówienia, opowiada przedmiotowi zamówienia podstawowego. Wobec powyższego oznacza to, iż potrzebę wykonania zamówienia podobnego, przewidział już na etapie postępowania o udzielenie przedmiotowego zamówienia podstawowego. Udzielenie zamówienia podobnego polega na powtórzeniu tego samego rodzaju prac, co objęte zamówieniem podstawowym. W związku z powyższym Zamawiający zamierza udzielić zamówienia podobnego dotychczasowemu Wykonawcy zamówienia podstawowego. W tym stanie rzeczy okoliczności przedstawionej wyżej wyczerpują przesłanki zawarte w art. 415 ust. 2 pkt 6) ustawy Pzp. W wyniku przeprowadzonego postępowania Zamawiający zawarł umowę dla części nr 1 w dniu 18.12.2024 r. umowę nr 348/FIN/2024 z konsorcjum: lider: Seris Konsalnet Ochrona Sp. z o.o., ul. Jana Kazimierza 55, 01-267 Warszawa, partner: Seris Konsalnet Security Sp. z o.o., ul. Jana Kazimierza 55, 01-267 Warszawa, która kończy się w dniu 31.12.2025 r. o godz. 12:00. W związku z tym, że postępowanie mające na celu wyłonienie kolejnego wykonawcy, z przyczyn zależnych lub niezależnych od zamawiającego, nie zakończyło się udzieleniem zamówienia, w terminie umożliwiającym zachowanie ciągłości świadczonej usługi zasadnym jest skorzystanie przez Zamawiającego z przewidzianego trybu
Interne Kennung22.BLT.SZP.2612.93.2025
VerfahrensartSonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
LosLOT-0001