786857-2025 - Ergebnis
Polen – Reparatur und Wartung von Schiffen – „Remont pchacza Brda zakończony przeglądem i wydaniem dokumentu bezpieczeństwa przez Urząd Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy"
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Remont pchacza Brda zakończony przeglądem i wydaniem dokumentu bezpieczeństwa przez Urząd Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy"
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa pn.: „Remont pchacza Brda zakończony przeglądem i wydaniem dokumentu bezpieczeństwa przez Urząd Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy" Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki realizacji zamówienia określają: Opis przedmiotu zamówienia – Załącznik Nr 1 do SWZ oraz Projektowane postanowienia umowy – Załącznik Nr 8 do SWZ. 2.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z powodów wskazanych w OPZ – Załącznik Nr 1 do SWZ. 3.Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 4.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców przy realizacji zamówienia. W przypadku udziału podwykonawców przy realizacji zamówienia Zamawiający, zgodnie z art. 462 ust. 2 ustawy Pzp, żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania przez Wykonawcę nazw firm podwykonawców, jeżeli są już znane. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia. Wymagania dotyczące podwykonawstwa zostały określone w PPU. 5.Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. 6.Zamawiający, zgodnie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy osób, zwanych dalej „Pracownikami”, którzy w trakcie realizacji zamówienia, wykonywać będą czynności, określone przez Zamawiającego w OPZ oraz w PPU. Zamawiający nie stawia wymogów w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie przewiduje wymogu: odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Zamawiający zaleca, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca wykonania prac, celem uzyskania informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz do zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Dokonanie wizji lokalnej nie jest warunkiem koniecznym do złożenia oferty w niniejszym postępowaniu. Zamawiający nie pokrywa kosztów dojazdu na miejsce wizji lokalnej ani kosztów zapewnienia środków ochrony, użytych przez Wykonawców. W sprawie przeprowadzenia wizji lokalnej należy kontaktować się z Panem Tomaszem Skowrońskim, nr telefonu: 601 612 690, e-mail: tomasz.skowronski@wody.gov.pl 8. Zamawiający informuje, że szacunkowa wartość zamówienia podstawowego wynosi 356 400,00 zł netto. 9. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium w przedmiotowym postępowaniu. 10. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w przedmiotowym postępowaniu. Wykonawca, przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, na sumę stanowiącą 5 % całkowitej ceny brutto podanej w ofercie. Zabezpieczenie można wnieść w jednej lub w kilku następujących formach: - pieniądzu; - poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; - gwarancjach bankowych; - gwarancjach ubezpieczeniowych; - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegółowe informację dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostały określone w pkt 16 SWZ. 11. Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 12. Nr planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00112251/07/P; pozycja planu: 2.3.74. 13. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia niniejszego postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp, jeśli środki, jakie zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia, nie zostaną mu przyznane w całości lub w części. Zamawiający uprawniony jest do unieważnienia postępowania z ww. przesłanki na każdym jego etapie i w odniesieniu do wybranych części zamówienia. Zamawiający zachowuje prawo do unieważniania postępowania z ww. przesłanki zarówno gdy otrzyma jednoznaczną informację o nieprzyznaniu mu środków na realizację zamówienia, jak i w sytuacji zwłoki w ich uzyskaniu w stosunku do zakładanego terminu wykonania zadania, jeśli brak środków w terminie uniemożliwi realizację zamówienia. Wykonawca nie posiada uprawnienia do wysuwania względem Zamawiającego żądania podjęcia działań mających na celu pozyskanie środków przeznaczonych na realizację zamówienia, w sytuacji gdy te, nie zostaną mu przyznane z zakładanego źródła. W przypadku unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp Wykonawcom nie przysługuje roszczenie o zwrot jakichkolwiek kosztów udziału w postępowaniu, w tym w szczególności zwrot kosztów odbycia wizji lokalnej, kosztów kalkulacji i sporządzenia oferty oraz, co – poprzez fakt udziału w postępowaniu na określonych w niniejszej dokumentacji zasadach - Wykonawcy akceptują bez zastrzeżeń.
Vorherige Bekanntmachung562545-2025
Interne KennungG.ROZ.2710.52.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 i następnych ustawy ustawy Pzp oraz przepisów wykonawczych, wydanych na jej podstawie. 2. Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp, komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej pod adresem: https://przetargi.wody.gov.pl Korzystanie z Platformy jest nieodpłatne i nie wymaga zarejestrowania konta na Platformie. Instrukcja korzystania z Platformy znajduje się pod adresem https://przetargi.wody.gov.pl w zakładce: Instrukcja dla Wykonawców. 3. Zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4.Oprócz okoliczności wskazanych w innych sekcjach ogłoszenia, z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawcę na podstawie: I. art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514) (zwany dalej "art. 7 ustawy o sankcjach") zgodnie z którym wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego podlega Wykonawca: 1) wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy; 2) którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1.03.2018r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (t.j. Dz. U. z 2025r. poz. 644) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24.02.2022r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy; 3) którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29.09.1994r. o rachunkowości (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 120 z późn. zm.), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy - przy czym wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności określonych powyżej. II. art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. dot. środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) (zwany dalej "art. 5k Rozporządzenia") zgodnie z którym wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego podlega Wykonawca, który będzie realizować przedmiot zamówienia z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a); lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b), w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. 5. Zamawiający nie będzie badać, czy nie zachodzą wobec podwykonawcy, niebędącego podmiotem udostępniającym zasoby, podstawy wykluczenia określone w pkt 7.1 SWZ, z zastrzeżeniem okoliczności wskazanych w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), tj. przypadku podwykonawców, gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50241000 Reparatur und Wartung von Schiffen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50246100 Trockendockarbeiten, 50241100 Reparatur von Wasserfahrzeugen
5. Los
LosLOT-0001
TitelRemont pchacza Brda zakończony przeglądem i wydaniem dokumentu bezpieczeństwa przez Urząd Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest usługa pn.: „Remont pchacza Brda zakończony przeglądem i wydaniem dokumentu bezpieczeństwa przez Urząd Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy" . Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki realizacji zamówienia określają: - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) – Zał. 1 do SWZ, - Projektowane postanowienia umowy (PPU) – Zał. 8 do SWZ. 2. Termin realizacji zamówienia do 28 dni od dnia przekazania jednostki Wykonawcy. Termin przekazania jednostki powinien nastąpić nie dłużej niż 5 dni od dnia podpisania Umowy. Uwaga! Termin wykonania umowy stanowi jedno z kryteriów oceny ofert, które zostało szczegółowo określone w punkcie 15 SWZ. Szczegółowe informacje dotyczące przekazywania i terminów realizacji poszczególnych prac w ramach usługi, zostały zawarte w Opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 1 do SWZ) oraz Projektowanych postanowieniach umowy (Załącznik nr 8 do SWZ).