See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowo kosztorysowej w ramach Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu - mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich - kontynuacja (MRG3) dla dwóch zadań w Nadleśnictwie Prudnik
Beschreibung: Postępowanie pn. „Wykonanie dokumentacji projektowo kosztorysowej w ramach Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3) dla dwóch zadań w nadleśnictwie Prudnik” Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej z elementami inwentaryzacji przyrodniczo-leśnej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla: Część 1. zadania pn. „Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z inwentaryzacją przyrodniczą oraz uzyskaniem wszelkich wymaganych uzgodnień dla zadania pn. "Budowa dwóch retencyjnych zbiorników wodnych w leśnictwie Kubice oddz. 184 b” Cześć 2 – zadania pn. „Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z inwentaryzacją przyrodniczą oraz uzyskaniem wszelkich wymaganych uzgodnień dla zadania pn. „Budowa dwóch retencyjnych zbiorników wodnych w leśnictwie Lipowa oddz. 191 g i oddz. 193 b” 2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dla każdej z części następującej dokumentacji: a) Przed przystąpieniem do opracowania dokumentacji projektowo kosztorysowej należy wykonać inwentaryzację przyrodniczą dla każdej z części oddzielnie, która uwzględnia: -występowanie gatunków chronionych w projekcie i podczas jego realizacji (np. takie wytyczenie dróg technologicznych aby nie zniszczyć stanowisk) - ocenę wpływu realizowanych działań na ekosystemy (monitoring przed i po realizacji) Najważniejsze elementami inwentaryzacji to: - kartowanie roślinności obszaru na podstawie zdjęć fitosocjologicznych - ocena stopnia przekształceń poszczególnych fitocenoz na podstawie ich składu gatunkowego i struktury - identyfikacja rozmieszczenia siedlisk przyrodniczych istotnych z punktu widzenia programu Natura 2000 - ocena wpływu działań na ekosystemy - inwentaryzacja chronionych gatunków roślin, zarówno roślin naczyniowych jak i brioflory - inwentaryzacja fauny ze szczególnym uwzględnieniem batrachofauny, ornitofauny, ornitopterofauny i odonatofauny b) Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami decyzji, pozwoleń i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. 2024 poz. 725) c) Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia funkcji biegłego w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie 2 dni od przekazania pytań do opracowania. d) Pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, e) Wykonawca zobowiązuje się do trzykrotnej bezpłatnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego. f) Koszt uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia. 3. Dokumentacja projektowo-techniczna powinna zawierać: 3.1 Etap I – opracowanie i zatwierdzenie u Zamawiającego koncepcji projektowej w zakresie: - mapa do celów projektowych – 1 egz. - dokumentacja geotechniczna – 1 egz. - projekt zagospodarowania terenu – 1 egz. - opis techniczny rozwiązań projektowych – 1 egz. - kosztorys inwestorski – 1 egz. 3.2 Etap II – prace projektowo badawcze: 1) opracowanie dokumentacji geotechnicznej – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego + egzemplarze do uzgodnień i pozwoleń; 2) opracowanie Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia (jeśli zajdzie taka konieczność) – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego+ egzemplarze do uzgodnień; 3) dokonanie zgłoszenia działań zgodnie z art. 118 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. 4) uzyskanie zgody wodnoprawnej – w zależności od parametrów inwestycji będzie to ocena wodnoprawna, pozwolenie wodnoprawne lub zgłoszenie wodnoprawne, 5) uzyskanie deklaracji zgodności z celami środowiskowymi od Wód Polskich dla inwestycji, które mają decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, ocenę wodnoprawną, pozwolenie wodnoprawne lub dokonano zgłoszenia wodnoprawnego, 6) uzyskanie z Wód Polskich tzw. informację organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną wydawaną na podstawie Porozumienie w sprawie wydawania dokumentu potwierdzającego zgodność z celami środowiskowymi dla projektów realizowanych w ramach polityki spójności z dnia 20 maja 2024 r. zawartego pomiędzy Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Prezesem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, 7) uzyskać z właściwej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska deklarację Natura 2000 wymaganą dla inwestycji ubiegających się o środki z UE, 8) opracowanie projektu zagospodarowania terenu 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego + egzemplarze do uzgodnień i pozwoleń 9) opracowanie projektu architektoniczno budowlanego - 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego + egzemplarze do uzgodnień i pozwoleń 10) opracowanie projektu technicznego - 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego 11) opracowanie załączników - 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego + egzemplarze do uzgodnień i pozwoleń 12) opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 13) opracowanie przedmiaru robót – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 14) opracowanie kosztorysu inwestorskiego metodą kalkulacji szczegółowej – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 15) przekazanie pełnego kompletu dokumentacji projektowej w wersji elektronicznej 16) przekazanie przedmiarów oraz kosztorysów inwestorskich należy przekazać również w wersji elektronicznej na pendrive w formacie PDF oraz w wersji edytowalnej (*ath) w 2 egzemplarzach. 3.3 Etap III - uzyskanie prawomocnej decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę oraz przekazanie dokumentacji, która docelowo posłuży jako opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenia zamówienia na wykonanie robót budowlanych, a w tym: 1) uzyskanie ostatecznej decyzji zatwierdzającej projekt budowlany oraz udzielającej pozwolenia na budowę;
Vorherige Bekanntmachung: 476339-2025
Interne Kennung: S.270.1.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71354400 Hydrografische Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1. zadania pn. „Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z inwentaryzacją przyrodniczą oraz uzyskaniem wszelkich wymaganych uzgodnień dla zadania pn. "Budowa dwóch retencyjnych zbiorników wodnych w leśnictwie Kubice oddz. 184 b”
Beschreibung: 1. Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej z elementami inwentaryzacji przyrodniczo-leśnej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla: Część 1. zadania pn. „Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z inwentaryzacją przyrodniczą oraz uzyskaniem wszelkich wymaganych uzgodnień dla zadania pn. "Budowa dwóch retencyjnych zbiorników wodnych w leśnictwie Kubice oddz. 184 b” 2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dla każdej z części następującej dokumentacji: a) Przed przystąpieniem do opracowania dokumentacji projektowo kosztorysowej należy wykonać inwentaryzację przyrodniczą dla każdej z części oddzielnie, która uwzględnia: -występowanie gatunków chronionych w projekcie i podczas jego realizacji (np. takie wytyczenie dróg technologicznych aby nie zniszczyć stanowisk) - ocenę wpływu realizowanych działań na ekosystemy (monitoring przed i po realizacji) Najważniejsze elementami inwentaryzacji to: - kartowanie roślinności obszaru na podstawie zdjęć fitosocjologicznych - ocena stopnia przekształceń poszczególnych fitocenoz na podstawie ich składu gatunkowego i struktury - identyfikacja rozmieszczenia siedlisk przyrodniczych istotnych z punktu widzenia programu Natura 2000 - ocena wpływu działań na ekosystemy - inwentaryzacja chronionych gatunków roślin, zarówno roślin naczyniowych jak i brioflory - inwentaryzacja fauny ze szczególnym uwzględnieniem batrachofauny, ornitofauny, ornitopterofauny i odonatofauny b) Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami decyzji, pozwoleń i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. 2024 poz. 725) c) Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia funkcji biegłego w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie 2 dni od przekazania pytań do opracowania. d) Pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, e) Wykonawca zobowiązuje się do trzykrotnej bezpłatnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego. f) Koszt uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia. 3. Dokumentacja projektowo-techniczna powinna zawierać: 3.1 Etap I – opracowanie i zatwierdzenie u Zamawiającego koncepcji projektowej w zakresie: - mapa do celów projektowych – 1 egz. - dokumentacja geotechniczna – 1 egz. - projekt zagospodarowania terenu – 1 egz. - opis techniczny rozwiązań projektowych – 1 egz. - kosztorys inwestorski – 1 egz. 3.2 Etap II – prace projektowo badawcze: 1) opracowanie dokumentacji geotechnicznej – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego + egzemplarze do uzgodnień i pozwoleń; 2) opracowanie Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia (jeśli zajdzie taka konieczność) – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego+ egzemplarze do uzgodnień; 3) dokonanie zgłoszenia działań zgodnie z art. 118 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. 4) uzyskanie zgody wodnoprawnej – w zależności od parametrów inwestycji będzie to ocena wodnoprawna, pozwolenie wodnoprawne lub zgłoszenie wodnoprawne, 5) uzyskanie deklaracji zgodności z celami środowiskowymi od Wód Polskich dla inwestycji, które mają decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, ocenę wodnoprawną, pozwolenie wodnoprawne lub dokonano zgłoszenia wodnoprawnego, 6) uzyskanie z Wód Polskich tzw. informację organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną wydawaną na podstawie Porozumienie w sprawie wydawania dokumentu potwierdzającego zgodność z celami środowiskowymi dla projektów realizowanych w ramach polityki spójności z dnia 20 maja 2024 r. zawartego pomiędzy Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Prezesem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, 7) uzyskać z właściwej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska deklarację Natura 2000 wymaganą dla inwestycji ubiegających się o środki z UE, 8) opracowanie projektu zagospodarowania terenu 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego + egzemplarze do uzgodnień i pozwoleń 9) opracowanie projektu architektoniczno budowlanego - 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego + egzemplarze do uzgodnień i pozwoleń 10) opracowanie projektu technicznego - 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego 11) opracowanie załączników - 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego + egzemplarze do uzgodnień i pozwoleń 12) opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 13) opracowanie przedmiaru robót – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 14) opracowanie kosztorysu inwestorskiego metodą kalkulacji szczegółowej – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 15) przekazanie pełnego kompletu dokumentacji projektowej w wersji elektronicznej 16) przekazanie przedmiarów oraz kosztorysów inwestorskich należy przekazać również w wersji elektronicznej na pendrive w formacie PDF oraz w wersji edytowalnej (*ath) w 2 egzemplarzach. 3.3 Etap III - uzyskanie prawomocnej decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę oraz przekazanie dokumentacji, która docelowo posłuży jako opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenia zamówienia na wykonanie robót budowlanych, a w tym: 1) uzyskanie ostatecznej decyzji zatwierdzającej projekt budowlany oraz udzielającej pozwolenia na budowę;
Los: LOT-0003
Titel: Część 2 -„ Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z inwentaryzacją przyrodniczą oraz uzyskaniem wszelkich wymaganych uzgodnień dla zadania pn. „Budowa dwóch retencyjnych zbiorników wodnych w leśnictwie Lipowa oddz. 191 g i oddz. 193 b”
Beschreibung: 1. Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej z elementami inwentaryzacji przyrodniczo-leśnej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla: Część 2 -„ Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z inwentaryzacją przyrodniczą oraz uzyskaniem wszelkich wymaganych uzgodnień dla zadania pn. „Budowa dwóch retencyjnych zbiorników wodnych w leśnictwie Lipowa oddz. 191 g i oddz. 193 b” 2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dla każdej z części następującej dokumentacji: a) Przed przystąpieniem do opracowania dokumentacji projektowo kosztorysowej należy wykonać inwentaryzację przyrodniczą dla każdej z części oddzielnie, która uwzględnia: -występowanie gatunków chronionych w projekcie i podczas jego realizacji (np. takie wytyczenie dróg technologicznych aby nie zniszczyć stanowisk) - ocenę wpływu realizowanych działań na ekosystemy (monitoring przed i po realizacji) Najważniejsze elementami inwentaryzacji to: - kartowanie roślinności obszaru na podstawie zdjęć fitosocjologicznych - ocena stopnia przekształceń poszczególnych fitocenoz na podstawie ich składu gatunkowego i struktury - identyfikacja rozmieszczenia siedlisk przyrodniczych istotnych z punktu widzenia programu Natura 2000 - ocena wpływu działań na ekosystemy - inwentaryzacja chronionych gatunków roślin, zarówno roślin naczyniowych jak i brioflory - inwentaryzacja fauny ze szczególnym uwzględnieniem batrachofauny, ornitofauny, ornitopterofauny i odonatofauny b) Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami decyzji, pozwoleń i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. 2024 poz. 725) c) Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia funkcji biegłego w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie 2 dni od przekazania pytań do opracowania. d) Pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, e) Wykonawca zobowiązuje się do trzykrotnej bezpłatnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego. f) Koszt uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia. 3. Dokumentacja projektowo-techniczna powinna zawierać: 3.1 Etap I – opracowanie i zatwierdzenie u Zamawiającego koncepcji projektowej w zakresie: - mapa do celów projektowych – 1 egz. - dokumentacja geotechniczna – 1 egz. - projekt zagospodarowania terenu – 1 egz. - opis techniczny rozwiązań projektowych – 1 egz. - kosztorys inwestorski – 1 egz. 3.2 Etap II – prace projektowo badawcze: 1) opracowanie dokumentacji geotechnicznej – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego + egzemplarze do uzgodnień i pozwoleń; 2) opracowanie Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia (jeśli zajdzie taka konieczność) – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego+ egzemplarze do uzgodnień; 3) dokonanie zgłoszenia działań zgodnie z art. 118 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. 4) uzyskanie zgody wodnoprawnej – w zależności od parametrów inwestycji będzie to ocena wodnoprawna, pozwolenie wodnoprawne lub zgłoszenie wodnoprawne, 5) uzyskanie deklaracji zgodności z celami środowiskowymi od Wód Polskich dla inwestycji, które mają decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, ocenę wodnoprawną, pozwolenie wodnoprawne lub dokonano zgłoszenia wodnoprawnego, 6) uzyskanie z Wód Polskich tzw. informację organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną wydawaną na podstawie Porozumienie w sprawie wydawania dokumentu potwierdzającego zgodność z celami środowiskowymi dla projektów realizowanych w ramach polityki spójności z dnia 20 maja 2024 r. zawartego pomiędzy Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Prezesem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, 7) uzyskać z właściwej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska deklarację Natura 2000 wymaganą dla inwestycji ubiegających się o środki z UE, 8) opracowanie projektu zagospodarowania terenu 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego + egzemplarze do uzgodnień i pozwoleń 9) opracowanie projektu architektoniczno budowlanego - 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego + egzemplarze do uzgodnień i pozwoleń 10) opracowanie projektu technicznego - 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego 11) opracowanie załączników - 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego + egzemplarze do uzgodnień i pozwoleń 12) opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 13) opracowanie przedmiaru robót – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 14) opracowanie kosztorysu inwestorskiego metodą kalkulacji szczegółowej – 3 egzemplarze w wersji papierowej dla Zamawiającego; 15) przekazanie pełnego kompletu dokumentacji projektowej w wersji elektronicznej 16) przekazanie przedmiarów oraz kosztorysów inwestorskich należy przekazać również w wersji elektronicznej na pendrive w formacie PDF oraz w wersji edytowalnej (*ath) w 2 egzemplarzach. 3.3 Etap III - uzyskanie prawomocnej decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę oraz przekazanie dokumentacji, która docelowo posłuży jako opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenia zamówienia na wykonanie robót budowlanych, a w tym: 1) uzyskanie ostatecznej decyzji zatwierdzającej projekt budowlany oraz udzielającej pozwolenia na budowę;