See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud vedr. levering af alment smedearbejde til Kredsløb
Beschreibung: Det udbudte indkøb omfatter indgåelse af en rammeaftale på levering af alment sme-dearbejde til Kredsløb Halmenergi A/S og Kredsløb Affaldsenergi A/S. For en nærmere beskrivelse af udbuddets omfang og det udbudte indkøb henvises til bilag 3 – kravspecifikation.
Interne Kennung: EU-udbud vedr. levering af alment smedearbejde til Kredsløb
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbyder forbeholder sig ret til at forhandle med tilbudsgiverne om de afgivne tilbud. Udbyder forbeholder sig endvidere ret til at antage et/flere af de initiale tilbud og dermed ikke afholde nogle forhandlinger. Hvis Udbyder vælger at forhandle, vil det senest ved forhandlingernes påbegyndelse over for de udvalgte tilbudsgivere, som Udbyder forbeholder sig at forhandle med, blive tilkendegivet, hvilken procedure der vil blive fulgt. Forhandlingsmøder forventes afholdt i den i afsnit 1.8 ”Overordnet tidsplan for ud-buddet” anførte periode. Eventuelle spørgsmål af teknisk karakter til de indkomne tilbud søges i videst muligt omfang fremsendt til tilbudsgiverne før forhandlingsmøderne. I forhandlingerne er det Udbyder, som suverænt beslutter, hvilke dele af tilbuddene, som forhandles. Det forventes, at der afholdes én forhandlingsrunde. Udbyder forbeholder sig dog retten til at afholde yderligere forhandlingsrunder, hvis tilbagemeldingerne på forhand-lingsmøderne skaber et behov herfor. Efter forhandlingsmøderne får tilbudsgiverne mulighed for at fremsende et revideret tilbud. Herefter foretages den endelige evaluering af de indkomne tilbud på baggrund af de opstillede tildelingskriterier. Da de/det reviderede tilbud er et selvstændigt tilbud, skal materiale fremlagt sammen med det indledende tilbud genfremsendes med det reviderede tilbud, for at de heri anførte oplysninger vil blive anset for at indgå i det reviderede tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50500000 Reparatur und Wartung von Pumpen, Ventilen, Hähnen, Metallbehältern und Maschinen, 71550000 Schmiedearbeiten
5. Los
Los: LOT-0000