2. Verfahren
Verfahren
Titel: ODBIÓR, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH Z TERENU GMINY ZAMBRÓW W OKRESIE od 01.02.2024 do 31.12.2025
Beschreibung: Zamówienie składa się z 2 części: 1) Część I – odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Zambrów w okresie od 01.02.2024 do 31.12.2025 a) Przedmiot zamówienia stanowi świadczenie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu gminy Zambrów, z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy. b) Wspólny Słownik Zamówień: 90500000-2 – Usługi związane z odpadami 90512000-9 – Usługi transportu odpadów 90513100-7 – Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 90511200-4 – Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych c) Opis przedmiotu zamówienia - przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Zambrów, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowanie do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (j. t. Dz. U. z 2023 r. poz. 1469 z późn. zm.), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Podlaskiego nr XXXII/280/16 z dnia 19 grudnia 2016 r. w sprawie uchwalenia Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podlaskiego na lata 2016 – 2022 zmieniony Uchwałą nr VI/42/19 Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia 18 lutego 2019 roku oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Zambrów. - wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w worki i pojemniki służące do zbierania odpadów komunalnych na zasadach określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Zambrów oraz zgodne z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 r. poz. 906), w terminie 14 dni od daty podpisania umowy. Regularne dostarczanie worków na odpady selektywnie gromadzone w okresie obowiązywania umowy w ilości zgodnej z zapotrzebowaniem mieszkańców. - wyposażenie poszczególnych wskazanych sołectw w pojemniki przeznaczone do selektywnego gromadzenia odpadów z tworzyw sztucznych, papieru i szkła w ilości trzech pojemników przystosowanych do selektywnej zbiórki odpadów o pojemności powyżej 400 l, w terminie 30 dni od daty podpisania umowy d) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący części I znajduje się w załączniku nr 11 do SWZ 2) Część II - utworzenie i prowadzenie Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych a) Przedmiot Zamówienia - Przedmiotem Zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie utworzenia i prowadzenia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (dalej PSZOK) oraz zbierania, transportu i zagospodarowania zgromadzonych segregowanych odpadów komunalnych w instalacjach odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.). b) Charakterystyka zadania - Utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy Zambrów lub Miasta Zambrów, w ciągu 60 dni od dnia podpisania umowy. - Przyjmowanie do PSZOK selektywnie zebranych odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Zambrów, objętych opłatą za gospodarowanie odpadami komunalnymi. - Zagospodarowanie dostarczonych do PSZOK odpadów komunalnych poprzez ich przekazanie przez Wykonawcę lub przekazanie za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w ustawie o odpadach;
Interne Kennung: Rrg.271.18.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W związku z unieważnieniem ogłoszonego wcześniej postępowania dotyczącego tego samego przedmiotu zamówienia oraz koniecznością zapewnienia ciągłości odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców gminy, jak również w celu zapobieżenia sytuacji epidemiologicznej w gminie zastosowano powyższą procedurę.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I – odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Zambrów w okresie od 01.02.2024 do 31.12.2025
Beschreibung: a) Przedmiot zamówienia stanowi świadczenie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu gminy Zambrów, z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy. b) Wspólny Słownik Zamówień: 90500000-2 – Usługi związane z odpadami 90512000-9 – Usługi transportu odpadów 90513100-7 – Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 90511200-4 – Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych c) Opis przedmiotu zamówienia - przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Zambrów, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowanie do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (j. t. Dz. U. z 2023 r. poz. 1469 z późn. zm.), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Podlaskiego nr XXXII/280/16 z dnia 19 grudnia 2016 r. w sprawie uchwalenia Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podlaskiego na lata 2016 – 2022 zmieniony Uchwałą nr VI/42/19 Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia 18 lutego 2019 roku oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Zambrów. - wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w worki i pojemniki służące do zbierania odpadów komunalnych na zasadach określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Zambrów oraz zgodne z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 r. poz. 906), w terminie 14 dni od daty podpisania umowy. Regularne dostarczanie worków na odpady selektywnie gromadzone w okresie obowiązywania umowy w ilości zgodnej z zapotrzebowaniem mieszkańców. - wyposażenie poszczególnych wskazanych sołectw w pojemniki przeznaczone do selektywnego gromadzenia odpadów z tworzyw sztucznych, papieru i szkła w ilości trzech pojemników przystosowanych do selektywnej zbiórki odpadów o pojemności powyżej 400 l, w terminie 30 dni od daty podpisania umowy d) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący części I znajduje się w załączniku nr 11 do SWZ
Interne Kennung: Część I
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Los: LOT-0002
Titel: Część II - utworzenie i prowadzenie Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
Beschreibung: a) Przedmiot Zamówienia - Przedmiotem Zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie utworzenia i prowadzenia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (dalej PSZOK) oraz zbierania, transportu i zagospodarowania zgromadzonych segregowanych odpadów komunalnych w instalacjach odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.). b) Charakterystyka zadania - Utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy Zambrów lub Miasta Zambrów, w ciągu 60 dni od dnia podpisania umowy. - Przyjmowanie do PSZOK selektywnie zebranych odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Zambrów, objętych opłatą za gospodarowanie odpadami komunalnymi. - Zagospodarowanie dostarczonych do PSZOK odpadów komunalnych poprzez ich przekazanie przez Wykonawcę lub przekazanie za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w ustawie o odpadach; szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Część II
Haupteinstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen