788257-2025 - Ergebnis
Polen – Röntgengeräte – Dostawa aparatu rentgenowskiego do Leśnego Banku Genów Kostrzyca
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa aparatu rentgenowskiego do Leśnego Banku Genów Kostrzyca
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa aparatu rentgenowskiego do realizacji zadań przez Stację Oceny Nasion.
Interne KennungSG.270.6.4.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungAparat rentgenowski do radiografii nasion w celu oceny ich jakości. Parametry techniczne urządzenia: • Model wolnostojący z blokowanymi kółkami jezdnymi; • Wymiary zewnętrzne (szerokość x głębokość x wysokość): 700 mm (+/- 200 mm) x 800 mm (+/- 200 mm) x 1600 mm (+/- 200 mm); • Urządzenie posiada wbudowany komputer systemowy, interfejs użytkownika z monitorem, klawiaturą i myszką na regulowanym ramieniu; • Panel sterowania ze wskaźnikami LED, włącznikiem zasilania oraz włącznikiem kluczykowym; • Aparat posiada rozległy obszarem obrazowania z możliwością uzyskania zróżnicowanego powiększenia geometrycznego poprzez umieszczanie próbek na 6 różnych wysokościach komory badawczej osiągając przykładowe powiększenia 1.5x, 2x, 3.5x, 5.5x, 8x oraz 10x. Rozmieszczenie półek umożliwi uzyskanie powiększenia geometrycznego w zakresie 1.5 – 10 x.; • Komora badawcza ekranowana od środowiska zewnętrznego; • Drzwiczki komory badawczej wyposażone są w zamki bezpieczeństwa uniemożliwiające generowanie promieni X przy otwartej komorze; • Wymiary komory badawczej (szerokość x głębokość x wysokość): 600 mm (+/- 200 mm) x 600 (+/- 200) x 600 mm (+/- 200 mm); • Powierzchnia obrazowania detektora o wymiarach 40 cm (+/- 5 cm) x 40 cm (+/- 5 cm). • Zasilanie 180-240 VAC ±5%, 50/60Hz; 500VA; Maksymalne napięcie lampy RTG: 90 kV, maksymalne natężenie: 0,18 mA; • Podczas normalnej pracy urządzenia moc dawki w odległości 0,1 m od jakiejkolwiek dostępnej powierzchni nie przekracza 1 μSv/h; • Promieniowanie wychodzące z komory badawczej powinno być mniejsze niż 0,1mR/h w odległości 10 cm od zewnętrznej powierzchni komory przy maksymalnej wartości napięcia przyłożonego do lampy rtg; • Źródło obrazowania mikroogniskowego 90 kV; • Okienko lampy rtg wykonane z berylu o grubości nie mniejszej niż 0,1 mm. • Aparat posiada automatykę kontroli ekspozycji oraz auto optymalizację obrazu; • Detektor promieniowania rentgenowskiego w technologii CsI; • Rozdzielczość nie mniejsza niż 5 lp/mm w trybie kontaktowym; • Rozmiar piksela nie większy niż 100µm w trybie kontaktowym; • Komora badawcza wyposażona jest w zintegrowaną kamerę optyczną o rozdzielczości minimalnej 15 megapikseli do równoległego wyświetlania zdjęć rtg oraz scalania obydwu obrazów, a także powiadamiania o obiektach pozostawionych w komorze; • Komora badawcza powinna posiadać certyfikat bezpieczeństwa; • Wyposażony w oprogramowanie do analizy nasion. • Monitor nie mniejszy niż 27’’; • Komputer wyposażony w system operacyjny nie starszy niż Windows 11 w wersji Professional ze zintegrowanym układem graficznym, procesor nie gorszy niż Intel i5 12-generacji lub nie gorszy niż AMD 5600 (generacja 5000), pamięć RAM – minimum 16GB (DDR4 lub DDR5), dysk twardy – minimum 512GB SSD PCIe NVMe, liczba portów zależnie od płyty głównej, ale nie mniej niż 1 sztuka USB 3.2 Gen 1x1. Warunki dodatkowe: • Urządzenie musi być fabrycznie nowe, sprawne technicznie, kompletne, wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 r., zgodne z normami / standardami CE; • Okres gwarancyjny minimum 24 miesiące od daty podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru Przedmiotu Umowy. Naprawa w okresie trwania gwarancji wydłuży okres gwarancji na naprawiane elementy o czas ich naprawy. Jeżeli naprawa uszkodzonego elementu nie będzie możliwa, Wykonawca zrealizuje ją poprzez podmianę uszkodzonego elementu na nowy, bez wad; • Pracujące urządzenie nie może stanowić zagrożenia dla zdrowia operatora lub osób w najbliższym otoczeniu urządzenia, zgodnie z krajowymi przepisami dotyczącymi promieniowania jądrowego i jonizującego; • Urządzenie posiada trwale naniesione oznaczenie nazwy, modelu, producenta i roku produkcji; • Do urządzenia powinna zostać dołączona instrukcja użytkowania w języku polskim w wersji papierowej lub elektronicznej; • Do urządzenia powinna zostać dołączona specyfikacja techniczna producenta; • Zaświadczenie producenta dot. nieprzekraczania 1 mikrosiwerta na godzinę (μSv/h) podczas normalnej pracy urządzenia w odległości 0,1 m od jakiejkolwiek dostępnej powierzchni; • Wykonawca jest zobowiązany w okresie oferowanej gwarancji do bezpłatnej aktualizacji oprogramowania; • Dostarczenie, instalacja i uruchomienie urządzenia w siedzibie Zamawiającego – uwzględnione w cenie urządzenia; • Uruchomienie urządzenia przez Wykonawcę; Uruchomienie urządzenia przez jednostkę organizacyjną zgodnie z udzielonym tej jednostce zezwoleniem na uruchamianie urządzeń tego typu; • Dostawca urządzenia wytwarzającego promieniowanie jonizujące lub urządzenia zawierające źródło promieniotwórcze przekazuje Zamawiającemu wraz z tym urządzeniem informację dotyczącą narażenia związanego z urządzeniem, właściwego stosowania, testowania i konserwacji urządzenia, a także wykazującą, że konstrukcja urządzenia pozwala ograniczyć narażenie do najniższego rozsądnie osiągalnego poziomu; • Szkolenie dla 4 pracowników Stacji Oceny Nasion Zamawiającego w zakresie obsługi urządzenia, w siedzibie Zamawiającego, po zainstalowaniu urządzeń.
Menge1 Stück