2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dobrowolne grupowe ubezpieczenie na życie dla pracowników MSZ, PLSZ i członków ich rodzin
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest grupowe ubezpieczenie na życie i od nieszczęśliwych wypadków grupy pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych (Zamawiającego) oraz Przychodni Lekarskiej Służby Zagranicznej (PLSZ), a także wskazanych przez nich członków rodzin. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 527717-2025
Interne Kennung: BP.260.42.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Biorąc pod uwagę uwarunkowania związane z koniecznością zapewnienia ciągłości ubezpieczenia, wyczerpują one zdaniem Zamawiającego przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), co pozwala na skrócenie terminu składania ofert do 15 dni. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w ww. postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców ofert nie jest czasochłonne. Rynek ubezpieczeń skupia jedynie profesjonalne podmioty zajmujące się tą materią, w związku z czym, każdy z tych podmiotów jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w warunkach, gdy termin składania ofert stanowi 15 dni.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66511000 Lebensversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji na zasadach określonych w załączniku nr 2 do SWZ - §8 PPU, tj. zwiększenia liczby osób objętych ubezpieczeniem powyżej maksymalnego poziomu 1750, jednak do 10% wysokości maksymalnej wartości umowy brutto. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień dodatkowych ani wznowień.