789123-2025 - Ergebnis
Dänemark – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – Spul, Slamsugning og drift af Pumpestationer KompetenceCenter Sjælland Genudbud
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Spul, Slamsugning og drift af Pumpestationer KompetenceCenter Sjælland Genudbud
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af slamsugning, spuling og pumpeeftersyn til Faxe Forsyning A/S og Kalundborg Forsyning A/S. Opgaven udbydes som delkontrakter: Delkontrakt 1: Faxe forsyning A/S Delkontrakt 2: Kalundborg forsyning A/S. Opgaverne omfatter: Spuling og oprensning af hovedledninger, stikledninger, brønde, bygværker og beton- og underjordiske-bassiner. Tømning af vejafvandingsbrønd, sandfangbrønde og olieudskiller. Rengøring af pumpestationer og pumpesumpe. Vagtordning til akutte opgaver.
Vorherige Bekanntmachung: 722202-2025
Interne Kennung: 593467
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513900 Schlammentsorgung, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen, 50511000 Reparatur und Wartung von Pumpen, 90912000 Strahlreinigung von Rohrgerüsten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delkontrakt 1: Faxe forsyning A/S
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af slamsugning, spuling og pumpeeftersyn til samtlige ordregivers enheder. Opgaverne kan være planlagt, kan bestilles ad hoc eller være akutte. Opgaverne skal kunne gennemføres i hele forsyningsselskabets arbejdsområde. Spuling og oprensning af hovedledninger, stikledninger, brønde, bygværker og be- ton- og underjordiske-bassiner. Tømning af vejafvandingsbrønd, sandfangbrønde og olieudskiller. Rengøring af pumpestationer og pumpesumpe. Vagtordning til akutte opgaver.
Interne Kennung: 593468
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513900 Schlammentsorgung, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen, 90912000 Strahlreinigung von Rohrgerüsten, 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten kan forlænges i 2 x 12 måneder
Los: LOT-0002
Titel: Delkontrakt 2: Kalundborg forsyning A/S
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af slamsugning, spuling og pumpeeftersyn til samtlige ordregivers enheder. Opgaverne kan være planlagt, kan bestilles ad hoc eller være akutte. Opgaverne skal kunne gennemføres i hele forsyningsselskabets arbejdsområde. Spuling og oprensning af hovedledninger, stikledninger, brønde, bygværker og beton- og underjordiske-bassiner. Tømning af vejafvandingsbrønd, sandfangbrønde og olieudskiller. Rengøring af pumpestationer og pumpesumpe. Vagtordning til akutte opgaver.
Interne Kennung: 593469
Beschreibung der Optionen: Kontrakten kan forlænges i 2 x12 måneder