789337-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Technische Analysen oder Beratung – Offentligt udbud af teknisk konsulentbistand omkring udvikling og drift el-distributionsnet
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOffentligt udbud af teknisk konsulentbistand omkring udvikling og drift el-distributionsnet
BeschreibungMed dette udbud ønsker Energistyrelsen at indgå aftale med en virksomhed, der kan levere højt specialiseret rådgivning og kapacitetsopbygning. Opgaven skal forene tekniske kompetencer inden for drift, planlægning og asset management med regulatorisk indsigt i tariferingsmetoder, DSO-TSO-koordination og markedsudvikling.
Interne Kennung8013-4093
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71621000 Technische Analysen oder Beratung
5. Los
LosLOT-0000