See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bekendtgørelse om indgået kontrakt - Københavns Lufthavne A/S - Indkøb af kollektiv ulykkesforsikring og motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Københavns Lufthavne A/S ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet laveste pris:Kollektiv ulykkesforsikringMotorkøretøjsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet.Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung: 271161059
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Københavns Lufthavne A/S ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet laveste pris:Kollektiv ulykkesforsikringMotorkøretøjsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet.Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kollektiv ulykkesforsikring
Beschreibung: Kunden ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor kollektiv ulykkesforsikring.Denne delaftale omfatter to (2) forsikringsaftaler:Police 1: Kollektiv ulykkesforsikring (A)Police 2: Kollektiv ulykkesforsikring (B)Der skal afgives tilbud på begge policer/forsikringer under denne delaftale.
Interne Kennung: 254086371-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Kunden ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor motorkøretøjsforsikring.Denne delaftale omfatter to (2) forsikringsaftaler:Police 1: Motorkøretøjsforsikring (Landside)Police 2: Motorkøretøjsforsikring (Airside)Der skal afgives tilbud på begge policer/forsikringer under denne delaftale.
Interne Kennung: 254086880-2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen