2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Modernizacja poprzez dobór, montaż i uruchomienie instalacji odwróconej osmozy do oczyszczania wód odciekowych na składowisku odpadów inne niż niebezpieczne i obojętne miasta Poznania w Suchym Lesie”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja obejmująca zaprojektowanie, dostawę, montaż i uruchomienie instalacji odwróconej osmozy do oczyszczania wód odciekowych na składowisku odpadów miasta Poznania w Suchym Lesie. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: a. zaprojektowanie, dostawę, montaż i uruchomienie instalacji odwróconej osmozy do oczyszczania wód odciekowych; b. dostawę oraz instalację programu pozwalającego na zdalne połączenie do nadzoru instalacji (SCADA) oraz oprogramowania umożliwiającego kontrolę pracy oczyszczalni odcieku na oddzielnym fizycznym nośniku kompatybilnym z komputerami działającymi pod kontrolą systemu operacyjnego z rodziny MS Windows; c. przeprowadzenie szkolenia z zakresu obsługi instalacji oczyszczania odcieku dla maksymalnie 8 osób; d. dobór, dostawę, montaż oraz uruchomienie co najmniej 2 szt. pomp przeznaczonych do tłoczenia odcieku ze studni pośredniej do instalacji oczyszczania; e. wykonanie prac przygotowawczych w budynku, w którym będzie zainstalowana instalacja odwróconej osmozy polegające w szczególności na demontażu dotychczas istniejącej instalacji, wykonaniu prac malarskich oraz naprawy posadzki, naprawy ścian i sufitu, dostarczeniu i zamontowaniu urządzeń do ogrzewania. f. zaprojektowanie i wykonanie urządzenia technicznego w postaci systemu wentylacji mechanicznej budynku oczyszczalni odcieku; g. zaprojektowanie i wykonanie wentylacji wywiewnej zbiorników zamkniętych. h. zaprojektowanie i wyposażenie instalacji oraz obiektu w urządzenia zapewniające bezpieczeństwo i higienę pracy, zgodnie z obowiązującymi przepisami 2. Zamawiający wymaga, aby wszystkie zbiorniki magazynowe tj. odcieku surowego, odcieku oczyszczonego oraz niezbędnych chemikaliów wraz z ich osprzętem: pompą, podstawą, drugim płaszczem, pokrywami, połączeniami rurowymi, kratami pomostowymi itp. zostały wymienione na nowe i zainstalowane w części „B” budynku, w której w obecnie istniejącej instalacji znajdują się eksploatowane zbiorniki odcieku oczyszczonego, niezbędnych chemikaliów i przygotowania do procesu odcieku surowego – plan budynku stanowi załącznik nr 1b do SWZ. Rozmieszczenie wszystkich elementów instalacji powinno zostać zaprojektowane oraz wykonane w sposób umożliwiający łatwą i bezpieczną obsługę, konserwację i wymianę poszczególnych elementów wchodzących w skład instalacji. Wykonawca zaprojektuje instalacje w oparciu o wyniki badań surowego odcieku oraz odcieku z instalacji przetwarzania odpadów zielonych i biodegradowalnych – wyniki badań stanowią załącznik nr 1a do SWZ. Zamawiający wymaga 36 miesięcy gwarancji na całość dostawy liczonej w okresie od dnia odbioru ostatecznego przedmiotu umowy, tj. po przeprowadzeniu bezawaryjnej próbnej eksploatacji instalacji trwającej przez okres 31 dni. Zamawiający wymaga posiadania przez Wykonawcę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej przez cały okres realizacji Umowy na sumę ubezpieczenia odpowiadającą co najmniej wartości zwartej umowy. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ). 4. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przed złożeniem oferty przeprowadził wizję lokalną celem sprawdzenia zakresu oraz warunków związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia: a) koszt wizji lokalnej ponosi Wykonawca; b) Zamawiający wyznacza termin wizji lokalnej na dzień 20.11.2025r. o godz. 12:00; c) Przedstawiciele Wykonawców, przed odbyciem wizji lokalnej we wskazanym powyżej terminie oraz o wyznaczonej godzinie, mają obowiązek zgłosić się w Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu, Ul. Meteorytowa 3 61-680 Poznań - Biokompostownia.– a następnie z wyznaczonym merytorycznie przedstawicielem Zamawiającego dokonają wizji lokalnej; d) Zamawiający z przeprowadzonej wizji sporządzi protokół. Każdy z przedstawicieli Wykonawców ma obowiązek podpisać protokół; e) Zadawanie pytań w sprawie wyjaśnień zapisów w dokumentach zamówienia będzie odbywać się tylko i wyłącznie w sposób wskazany w SWZ; f) Zamawiający wskazuje, że odbycie wizji lokalnej przez Wykonawcę jest obowiązkowe, a jej brak będzie stanowił przyczynę odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp. 5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 Pzp.
Interne Kennung: ZZO.341.32.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy PZP wyznacza krótszy termin składania ofert, to jest 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia wynikającą z poważnych problemów eksploatacyjnych instalacji, które bezpośrednio zagrażają ciągłości procesów technologicznych oraz możliwości prawidłowego prowadzenia gospodarki odciekami.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42912100 Maschinen und Geräte zum Filtrieren von Flüssigkeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42912000 Maschinen und Geräte zum Filtrieren oder Reinigen von Flüssigkeiten, 51514110 Installation von Maschinen und Geräten zum Filtrieren oder Reinigen von Wasser, 45111300 Abbauarbeiten, 45252127 Bau von Abwasserbehandlungsanlagen, 42961200 Scada oder gleichwertiges Radiotelemetriesystem, 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 80530000 Berufsausbildung, 42122000 Pumpen, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0003
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 9. Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na rozszerzeniu przedmiotu zamówienia o wykonanie nowego rurociągu doprowadzającego odciek do instalacji (dalej jako: Opcja). 10. W ramach zamówienia podstawowego Wykonawca zobowiązany jest do: - przeprowadzenia obliczeń i weryfikacji przepustowości istniejącego rurociągu doprowadzającego odciek do instalacji w oparciu o udostępniony przez Zamawiającego schemat technologiczny instalacji gospodarki odciekami, po weryfikacji stanu rzeczywistego ze wskazaną dokumentacją Zamawiającego podczas wizji lokalnej (załącznik nr 10 do SWZ) - potwierdzenia spełnienia wymagań przepustowości i wydajności na poziomie minimum 170 m³ na dobę. 11. W przypadku, gdy w wyniku weryfikacji, o której mowa w pkt 10, zostanie stwierdzone, że istniejący rurociąg nie spełnia wymagań przepustowości, Zamawiający może skorzystać z Opcji. 12. Skorzystanie z Opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia o zamiarze realizacji zakresu opcjonalnego. Złożenie oświadczenia stanowi podstawę do przystąpienia przez Wykonawcę do realizacji tego zakresu. 13. Zakres Opcji obejmuje: - wykonanie i dostosowanie nowego rurociągu doprowadzającego odciek do instalacji w sposób zapewniający wymaganą przepustowość minimum 170 m³ na dobę, - wszelkie prace towarzyszące niezbędne do prawidłowego wykonania rurociągu i jego włączenia do istniejącego systemu. 14. Zakres prawa opcji zostanie zrealizowany za dodatkowym wynagrodzeniem, wycenionym przez Wykonawcę na etapie składania oferty w formularzu ofertowym, w pozycji „Opcja – wykonanie nowego rurociągu doprowadzającego odciek do instalacji”. Maksymalna wartość Opcji wynosi 50 000 zł 15. W przypadku niezaistnienia przesłanek do skorzystania z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o wykonanie lub wynagrodzenie za zakres opcjonalny. 16. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 454–455 ustawy Prawo zamówień publicznych.