2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 – odpady palne (paliwo alternatywne RDF) w procesie odzysku” tj. sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10. Odpad musi być zagospodarowany w instalacji w procesie odzysku zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. Dz.U.2023.0.1587).”
Beschreibung: Zamówienie zostało podzielone na 2 części: I część zamówienia: „I część Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 – odpady palne z Instalacji Komunalnej Inneko Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp., ul. Małyszyńska 180 - frakcja do 35 mm o kaloryczności w przedziale 20-22 GJ i zawartości chloru do 0,8 % w ilości do 2 500 Mg, (transport po stronie Wykonawcy).” II część zamówienia: „II część Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 – odpady palne z Instalacji Komunalnej Inneko Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp., ul. Małyszyńska 180 - frakcja do 35 mm o kaloryczności w przedziale 20-22 GJ i zawartości chloru do 0,8 % w ilości do 2 500 Mg, (transport po stronie Wykonawcy).” Szczegółowy zakres praw i obowiązków Wykonawcy reguluje Wzór Umowy załącznik do SWZ. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji w zakresie: 1) zwiększenia zamówienia podstawowego do 20% wartości każdej części zamówienia tj.: Do 3000 Mg dla cz. I Do 3000 Mg dla cz. II 2) wydłużenia okresu realizacji umowy maksymalnie dla każdej części zamówienia o okres maksymalny 3 miesięcy tj. do 15 miesięcy trwania umowy. Informacja o wszczęciu procedury i zastosowaniu pierwszego zamówienia objętego prawem opcji zostanie Wykonawcy przekazana w okresie trwania umowy podstawowej.
Interne Kennung: PZP.271/27.2025-PN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przyspieszenie procedury wynika z konieczności zapewnienia płynności usługi odbioru odpadów. Obecnie realizowana umowy obowiązują do końca grudnia 2025r. Konieczność przygotowania zamówienia w szczególności szacowania jego wartości, ilość i złożoność realizowanych postępowań przez zamawiającego uniemożliwiła wcześniejsza publikację postępowania. Zamawiający, po przeanalizowaniu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem dotychczasowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „I część Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 – odpady palne z Instalacji Komunalnej Inneko Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp., ul. Małyszyńska 180 - frakcja do 35 mm o kaloryczności w przedziale 20-22 GJ i zawartości chloru do 0,8 % w ilości do 2 500 Mg, (transport po stronie Wykonawcy).”
Beschreibung: I część zamówienia: a) I część Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 – odpady palne z Instalacji Komunalnej Inneko Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp., ul. Małyszyńska 180 - frakcja do 35 mm o kaloryczności w przedziale 20-22 GJ i zawartości chloru do 0,8 % w ilości do 2 500 Mg, (transport po stronie Wykonawcy). b) W Inneko Sp. z o.o. do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) wykorzystywane są niesegregowane odpady komunalne (kod 20 03 01), odpady opakowaniowe (z grupy 15,19), makulatura oraz tworzywa sztuczne, pozbawione metali żelaznych i nieżelaznych oraz PCV. Paliwo alternatywne (RDF) będzie przygotowane przez Zamawiającego do zagospodarowania w postaci zmielonej na frakcję do 35mm o kaloryczności przedziale 20-22 GJ i zawartości chloru do 0,8 % c) Średnie parametry odpadów o kodzie 19 12 10 przekazywanych przez Zamawiającego: - kaloryczność około 20-22 GJ/Mg - zawartość chloru do 0,8 % suchej masy - zawartość siarki całkowitej poniżej 0,5 % - zawartość popiołu poniżej 20 % - zawartość wilgoci do 20% - gęstość usypowa powyżej 0,18 Mg/m3 Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera OPZ, stanowiący Załącznik nr 6 do SWZ (wspólny dla wszystkich części). Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji w zakresie: 1) zwiększenia zamówienia podstawowego do 20% wartości części I zamówienia tj.: Do 3000 Mg dla cz. I 2) wydłużenia okresu realizacji umowy maksymalnie dla każdej części zamówienia o okres maksymalny 3 miesięcy tj. do 15 miesięcy trwania umowy. Informacja o wszczęciu procedury i zastosowaniu pierwszego zamówienia objętego prawem opcji zostanie Wykonawcy przekazana w okresie trwania umowy podstawowej.
Interne Kennung: PZP.271/27.2025-PN cz. I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji w zakresie: 1) zwiększenia zamówienia podstawowego do 20% wartości części I zamówienia tj.: do 3000 Mg dla cz. I 2) wydłużenia okresu realizacji umowy maksymalnie dla każdej części zamówienia o okres maksymalny 3 miesięcy tj. do 15 miesięcy trwania umowy. Informacja o wszczęciu procedury i zastosowaniu pierwszego zamówienia objętego prawem opcji zostanie Wykonawcy przekazana w okresie trwania umowy podstawowej.
Los: LOT-0002
Titel: „II część Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 – odpady palne z Instalacji Komunalnej Inneko Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp., ul. Małyszyńska 180 - frakcja do 35 mm o kaloryczności w przedziale 20-22 GJ i zawartości chloru do 0,8 % w ilości do 2 500 Mg, (transport po stronie Wykonawcy).”
Beschreibung: II część zamówienia: a) II część Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 – odpady palne z Instalacji Komunalnej Inneko Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp., ul. Małyszyńska 180 - frakcja do 35 mm o kaloryczności w przedziale 20-22 GJ i zawartości chloru do 0,8 % w ilości do 2 500 Mg, (transport po stronie Wykonawcy). b) W Inneko Sp. z o.o. do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) wykorzystywane są niesegregowane odpady komunalne (kod 20 03 01), odpady opakowaniowe (z grupy 15,19), makulatura oraz tworzywa sztuczne, pozbawione metali żelaznych i nieżelaznych oraz PCV. Paliwo alternatywne (RDF) będzie przygotowane przez Zamawiającego do zagospodarowania w postaci zmielonej na frakcję do 35mm o kaloryczności przedziale 20-22 GJ i zawartości chloru do 0,8 % c) Średnie parametry odpadów o kodzie 19 12 10 przekazywanych przez Zamawiającego: - kaloryczność około 20-22 GJ/Mg - zawartość chloru do 0,8 % suchej masy - zawartość siarki całkowitej poniżej 0,5 % - zawartość popiołu poniżej 20 % - zawartość wilgoci do 20% - gęstość usypowa powyżej 0,18 Mg/m3 Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera OPZ, stanowiący Załącznik nr 6 do SWZ (wspólny dla wszystkich części). Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji w zakresie: 1) zwiększenia zamówienia podstawowego do 20% wartości części II zamówienia tj.: Do 3000 Mg dla cz. II 2) wydłużenia okresu realizacji umowy maksymalnie dla każdej części zamówienia o okres maksymalny 3 miesięcy tj. do 15 miesięcy trwania umowy. Informacja o wszczęciu procedury i zastosowaniu pierwszego zamówienia objętego prawem opcji zostanie Wykonawcy przekazana w okresie trwania umowy podstawowej.
Interne Kennung: PZP.271/27.2025-PN cz. II
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji w zakresie: 1) zwiększenia zamówienia podstawowego do 20% wartości części II zamówienia tj.: Do 3000 Mg dla cz. II 2) wydłużenia okresu realizacji umowy maksymalnie dla każdej części zamówienia o okres maksymalny 3 miesięcy tj. do 15 miesięcy trwania umowy. Informacja o wszczęciu procedury i zastosowaniu pierwszego zamówienia objętego prawem opcji zostanie Wykonawcy przekazana w okresie trwania umowy podstawowej.