2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych
Beschreibung: 1.Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług opiekuńczych oraz specjalistycznych usług opiekuńczych. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Niniejsze zamówienie zostało podzielone na 2 części: a) część 1 – Świadczenie usług opiekuńczych; b) część 2 – Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych. 4.TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: a) Dla części 1 i 2 zamówienia Przewiduje się świadczenie usługi przez Wykonawcę od dnia 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. b) W przypadku, gdy wybór Wykonawcy i podpisanie umowy nie nastąpi do 01.01.2026 r., usługa będzie świadczona od dnia podpisania umowy do 31.12.2026 r. 5. WYKONAWCY WSPÓLNIE UBIEGAJĄCY SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO: 5.1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem. 5.2. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej (o ile został sformułowany), o którym mowa w art.112 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 5.3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia (o ile zostały sformułowane) wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 5.4. W przypadku, o którym mowa w ust. 5.2 i 5.3, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy. 6. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH ZEBRANYCH PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO W TOKU POSTĘPOWANIA: Szczegółowy opis został zawarty w Rozdziale I, ust. 17. SWZ. 7.KOMUNIKACJA Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji zostały zawarte w rozdziale VII do SWZ. 7. ZAMAWIAJĄCY WYMAGA ZATRUDNIANIA PRZEZ WYKONAWCĘ LUB PODWYKONAWCĘ OSÓB NA PODSTAWIE UMOWY O PRACĘ Szczegółowy opis został zawarty w Rozdziale II, ust. 5. SWZ. 8. ZAMAWIAJĄCY WYMAGA ZLOŻENIA WRAZ Z OFERTĄ ZABEZPIECZENIA NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY- Szczegółowy opis został zawarty w Rozdziale XIII SWZ. 9.
Vorherige Bekanntmachung: 613409-2025
Interne Kennung: WZP.C.271.1.90.2025.JŁ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy Pzp w związku z art. 359 pkt 1) ustawy Pzp (tzw. zamówienia na usługi społeczne i inne szczególne usługi), z możliwością zastosowania, zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, tzw. „procedury odwróconej”. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu i spełniają warunku udziału w niniejszym postępowaniu. (podstawy wykluczenia i warunki udziału zostały opisane w Rozdziale III SWZ. 3. OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY SKŁADANE WRAZ Z OFERTĄ. 3.1. Oferta składana jest pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tzn. opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Ofertę należy sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. 3.2. Wykonawca dołącza do oferty oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym w Rozdziale III, ust. 1 i 2 SWZ: a) pkt. 2.2. SWZ [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 1) – 6) ustawy Pzp] – oświadczenie należy złożyć w formie JEDZ; b) pkt 2.3. SWZ [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego] – oświadczenie należy złożyć w formie JEDZ, zaznaczając odpowiednią odpowiedź w części III sekcja D; c) pkt. 2.4. SWZ [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 r.] – oświadczenie należy złożyć zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1a do SWZ. Oświadczenia te stanowią dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane podmiotowe środki dowodowe, wskazane w Rozdziale IV, ust. 2 pkt 2.1. SWZ. 3.3. Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale IV, ust. 1, pkt 1.2. SWZ lit a) – b) należy złożyć w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE, zwanego dalej „Jednolitym Dokumentem”. Wykonawca zobowiązany jest złożyć Jednolity Dokument w zakresie wskazanym w Załączniku nr 3 do SWZ. Zamawiający informuje, iż na stronie Urzędu Zamówień Publicznych znajduje się Instrukcja wypełniania Jednolitego Dokumentu 3.4.Przedłożony przez Zamawiającego wzór Jednolitego Dokumentu jest zgodny z rozporządzeniem Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiające standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest wypełnić Jednolity Dokument w takim zakresie, aby Zamawiający był w stanie zweryfikować, czy Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz nie podlega wykluczeniu w zakresie opisanym w niniejszej SWZ. 3.5. Oświadczenia, o których mowa w Rozdziale IV, ust. 1, pkt 1.2. SWZ składają odrębnie: 1) Wykonawca/każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; 2) podmiot udostępniający zasoby, na którego potencjał powołuje się Wykonawca celem potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim podmiot udostępnia swoje zasoby Wykonawcy. 3.6.DO OFERTY Wykonawca zobowiązany jest załączyć: 1) oświadczenia, o których mowa w Rozdziale IV, ust. 1: pkt 1.2. a) – b) SWZ – w formie JEDZ, oraz pkt 1.2. c) SWZ – na wzorze Załącznika nr 1a) do SWZ; 2) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru potwierdzającego, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, 3) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów opisanych w Rozdziale IV, ust. 1, pkt 1.6. ppkt 2) SWZ, 4) zobowiązanie, o którym mowa w Rozdziale I, ust. 5, pkt 5.3. oraz 5.4. SWZ w przypadku polegania na zasobach podmiotu udostępniającego zasób Wykonawcy, 5) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: a) pełnomocnictwo, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno zawierać w szczególności wskazanie: −postępowania o zamówienie publicznego, którego dotyczy, −wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby, −ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego pełnomocnictwa, b) oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale I, ust. 4, pkt 4.4. SWZ (oświadczenie, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia – Zamawiający dopuszcza złożenia tego oświadczenia na formularzu ofertowym). 3.7. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w Rozdziale IV, ust. 1, pkt 1.6. ppkt 2) SWZ, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 3.8. Zapisy Rozdziału IV, ust. 1, pkt 1.6. ppkt 3) SWZ stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 3.9. Zapisy Rozdziału IV, ust. 1, pkt 1.6. ppkt 3) i pkt 1.6. ppkt 4), pkt. 1.7 SWZ stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85312100 Betreuung in Tagesstätten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85311100 Altenfürsorgeleistungen, 85311200 Behindertenfürsorgeleistungen, 85311300 Kinder- und Jugendfürsorgeleistungen, 85312400 Nicht in Heimen erbrachte Fürsorgeleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usług opiekuńczych
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług opiekuńczych oraz specjalistycznych usług opiekuńczych. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych
Interne Kennung: Część 2