2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług przewozowych w komunikacji miejskiej na terenie Gminy Miejskiej Złotoryja w latach 2026-2028
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych w komunikacji miejskiej na terenie Gminy Miejskiej Złotoryja taborem zeroemisyjnym udostępnionym przez Zamawiającego. Szacunkowa liczba wozokilometrów objętych niniejszą umową wynosi: 270 000 wozokilometrów. Wykonawca zapewni dwa autobusy rezerwowe. Zgodnie z art. 68a ustawy o elektromobilności Zamawiający zapewnia, aby udział autobusów (…) wykorzystujących do napędu paliwa alternatywne, w całkowitej liczbie autobusów objętych zamówieniami (…), wynosił co najmniej 46% - od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2030 r. Całkowita liczba autobusów objętych zamówieniem wynosi 4 i zawiera 2 autobusy elektryczne będące własnością Zamawiającego oraz 2 autobusy zastępcze będące w dyspozycji Wykonawcy. Zapewniony jest więc wymagany w zamówieniu udział autobusów zaliczanych do kategorii M3, o której mowa w art. 4 ust. 1 lit. a rozporządzenia 2018/858, klasy I i klasy A, o których mowa w art. 3 pkt 2 i 3 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 661/2009 z dnia 13 lipca 2009 r. w sprawie wymagań technicznych w zakresie homologacji typu pojazdów silnikowych dotyczących ich bezpieczeństwa ogólnego, ich przyczep oraz przeznaczonych dla nich układów, części i oddzielnych zespołów technicznych (Dz. Urz. UE L 200 z 31.07.2009, str. 1, z późn. zm.), wykorzystujących do napędu paliwa alternatywne, w całkowitej liczbie autobusów objętych zamówieniem, (z zastrzeżeniem że połowa tego udziału ma być osiągnięta przez autobusy zeroemisyjne) (na poziomie min. 46%) Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia na zasadach i warunkach opisanych w Załączniku nr 5 niniejszej specyfikacji warunków zamówienia 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1.1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie stawia konkretnego warunku w tym zakresie 1.2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów : Wykonawca w celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku musi posiadać zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego w zakresie krajowego przewozu osób, zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2201). 1.3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie stawia konkretnego warunku w tym zakresie. 1.4. Zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że: a) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał lub wykonuje należycie co najmniej jedną usługę przewozu o charakterze użyteczności publicznej obejmującą co najmniej 80 000 wozokilometrów o wartości nie mniejszej niż 400.000,00zł brutto; 2.1. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu: 2.1.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: z uwagi na brak postawionego warunku Zamawiający odstępuje od żądania dowodów w przedmiotowym zakresie. 2.1.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego w zakresie krajowego przewozu osób, zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2201) 2.1.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej z uwagi na brak postawionego warunku Zamawiający odstępuje od żądania dowodów w przedmiotowym zakresie 2.1.4. zdolności technicznej lub zawodowej wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ – w odniesieniu do warunku określonego w rozdziale X pkt. 1.4.a) SWZ, Pozostałe zapisy wg SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 611802-2024
Vorherige Bekanntmachung: 190211-2025
Interne Kennung: WIR.271.32.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 4 wyznaczył termin składania ofert o 5 dni krótszy, ponieważ składanie ofert w całości odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych w komunikacji miejskiej na terenie Gminy Miejskiej Złotoryja taborem zeroemisyjnym udostępnionym przez Zamawiającego. Szacunkowa liczba wozokilometrów objętych niniejszą umową wynosi: 270 000 wozokilometrów. Wykonawca zapewni dwa autobusy rezerwowe. Zgodnie z art. 68a ustawy o elektromobilności Zamawiający zapewnia, aby udział autobusów (…) wykorzystujących do napędu paliwa alternatywne, w całkowitej liczbie autobusów objętych zamówieniami (…), wynosił co najmniej 46% - od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2030 r. Całkowita liczba autobusów objętych zamówieniem wynosi 4 i zawiera 2 autobusy elektryczne będące własnością Zamawiającego oraz 2 autobusy zastępcze będące w dyspozycji Wykonawcy. Zapewniony jest więc wymagany w zamówieniu udział autobusów zaliczanych do kategorii M3, o której mowa w art. 4 ust. 1 lit. a rozporządzenia 2018/858, klasy I i klasy A, o których mowa w art. 3 pkt 2 i 3 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 661/2009 z dnia 13 lipca 2009 r. w sprawie wymagań technicznych w zakresie homologacji typu pojazdów silnikowych dotyczących ich bezpieczeństwa ogólnego, ich przyczep oraz przeznaczonych dla nich układów, części i oddzielnych zespołów technicznych (Dz. Urz. UE L 200 z 31.07.2009, str. 1, z późn. zm.), wykorzystujących do napędu paliwa alternatywne, w całkowitej liczbie autobusów objętych zamówieniem, (z zastrzeżeniem że połowa tego udziału ma być osiągnięta przez autobusy zeroemisyjne) (na poziomie min. 46%) Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia na zasadach i warunkach opisanych w Załączniku nr 5 niniejszej specyfikacji warunków zamówienia