2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi przewozów o charakterze użyteczności publicznej w ramach publicznego transportu zbiorowego w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich w granicach administracyjnych powiatów wągrowieckiego i obornickiego będących uczestnikami Związku powiatowo-gminnego „Wielkopolski Transport Regionalny” na autobusowych liniach komunikacyjnych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi przewozów o charakterze użyteczności publicznej w ramach publicznego transportu zbiorowego w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich w granicach administracyjnych powiatów wągrowieckiego i obornickiego będących uczestnikami Związku powiatowo-gminnego „Wielkopolski Transport Regionalny” na autobusowych liniach komunikacyjnych w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 5 lit. a PTZ (dalej „Przewozy” lub „Usługa”). 2. Przewozy organizowane jest w całości przez Zamawiającego, który jest w rozumieniu PTZ Organizatorem zapewniającym funkcjonowanie publicznego transportu zbiorowego na terenie Zamawiającego. Wykonawca wyłoniony w postępowaniu o świadczenie usług stanie się Operatorem w rozumieniu PTZ na terenie powiatów wągrowieckiego i obornickiego. 3. Przewozy będą realizowane przez Operatora według rozkładów jazdy i schematów przebiegów poszczególnych linii komunikacyjnych opracowywanych przez Operatora i zatwierdzonych przez Organizatora. 4. Operator będzie uprawniony do czasowej zmiany przebiegu tras poszczególnych linii komunikacyjnych jedynie w przypadku zaistnienia niezależnych od niego i obiektywnie zmuszających go do tego okoliczności (np. remont drogi, wypadki komunikacyjne itp.). 5. W chwili rozpoczęcia niniejszego postępowania przyjmuje się, że Przewozy będę realizowane na 88 (słownie: osiemdziesięciu ośmiu) liniach komunikacyjnych, mających charakter linii regularnych i ogólnodostępnych, szczegółowo opisanych w załączniku nr 2 do SWZ, który zawiera: 1) numery linii komunikacyjnych; 2) wskazanie relacji poszczególnych linii komunikacyjnych; 3) przebiegi poszczególnych linii komunikacyjnych; 4) długości poszczególnych linii komunikacyjnych; 5) liczbę kursów poszczególnych linii komunikacyjnych w określonych porach dnia; 6) szacowaną liczbę dni w roku, w których Autobusy będą kursować w ramach poszczególnych linii komunikacyjnych; 7) uśrednioną liczbę pasażerów na jeden kurs (wg danych z ostatnich 6 miesięcy); 8) szacowaną ilość wozokilometrów do wykonania w ciągu jednego roku w ramach poszczególnych linii komunikacyjnych. 6. Szacowana ilość wozokilometrów do wykonania w podstawowym okresie trwania Umowy (szacunki opierają się na założeniu, że Przewozy będą odbywać się zgodnie z rozkładami jazdy, a wskazane ilości nie obejmują dojazdów i zjazdów z linii) w chwili rozpoczęcia niniejszego postępowania wynosi 2.438.205 km (słownie: dwa miliony czterysta trzydzieści osiem tysięcy dwieście pięć kilometrów), tj. 812.735 km/rok (słownie: osiemset dwanaście tysięcy siedemset trzydzieści pięć kilometrów rocznie), przy czym należy pamiętać, że jest ona zależna od układu dni w roku kalendarzowym. Zamawiający zastrzega sobie w szczególności prawo do żądania zmiany częstotliwości kursowania, ilości kursów poszczególnych linii komunikacyjnych lub wprowadzenia modyfikacji w zakresie listy linii komunikacyjnych wskazanych w OPZ (usunięcia lub dodania linii komunikacyjnych). Wprowadzane modyfikacje mogą powodować zmniejszenie lub zwiększenie pracy przewozowej (ilości wozokilometrów) o maksymalnie 30% (słownie: trzydzieści procent) w stosunku do szacowanej ilości wozokilometrów do wykonania w podstawowym okresie trwania Umowy. 7. Niezależnie od ust. 6 powyżej, Zamawiający zapewnia, że ilość wozokilometrów do wykonania w podstawowym okresie trwania Umowy wyniesie minimum 70% (słownie: siedemdziesiąt procent) szacowanej ilości wozokilometrów do wykonania w podstawowym okresie trwania Umowy, o której mowa w tym ustępie. 8. Jeżeli w trakcie obowiązywania Umowy nastąpi lub będzie miało nastąpić zwiększenie wielkości pracy przewozowej wykonywanej przez Operatora, Operator zobowiązany będzie - na żądanie Organizatora - do sporządzenia stosownej kalkulacji kosztów dodatkowej pracy przewozowej na dotychczasowych lub nowych liniach komunikacyjnych w terminie 14 (słownie: czternastu) dni. 9. Operator zobowiązany jest realizować Przewozy we wszystkich wskazanych dniach w okresie obowiązywania Umowy, zgodnie z aktualnie obowiązującymi rozkładami jazdy, tj. każdy kurs musi być zrealizowany w określonym w rozkładzie jazdy rodzaju dnia. 10. Celem uniknięcia wątpliwości, Strony zgodnie ustalają, że za zrealizowany uznawany jest kurs wykonany z przekroczeniem przewidywanego czasu jazdy określonego w rozkładzie jazdy nieprzekraczającym 30 (słownie: trzydziestu) minut, z wyjątkami szczegółowo określonymi w Umowie. 11. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 1) 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego, 2) 60112000 6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego. 12. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wymagania dotyczące świadczenia Usług zawierają: 1) Opis Linii Komunikacyjnych – załącznik nr 2 do SWZ; 2) Zestawienie minimalnych i maksymalnych cen biletów jednorazowych i miesięcznych – załącznik nr 2A do SWZ, 3) Projektowane Postanowienia Umowy – załącznik nr 11 do SWZ. 13. Zamawiający podkreśla, że wszystkie Usługi objęte zakresem zamówienia należy wykonać zgodnie z OPZ, wytycznymi Zamawiającego oraz obowiązującymi normami i przepisami prawa.
Interne Kennung: BD.262.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający wskazuje, że na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 PZP, wyznaczył termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 i 4 PZP, gdyż zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, a zatem skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001