2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kłodawa
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest: a) odbieranie odpadów komunalnych, zgodnie z katalogiem odpadów z grupy 15, 20, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w gminie Kłodawa, polegające na wykonaniu usługi opróżnienia pojemników/kontenerów o określonej pojemności niezależnie od masy odpadów znajdujących się w tym pojemniku/kontenerze, z podziałem na następujące frakcje: papier; szkło; metale, tworzywa sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe; bioodpady; niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne; popiół. W zabudowie wielolokalowej mogą znajdować się w pojemnikach na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne gruz lub odpady remontowe i budowlane. W takim przypadku istnieje obowiązek opróżnienia kontenera/pojemnika - wykonawca musi przewidzieć, że opróżnianie kontenerów/pojemników na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne może odbywać się takimi pojazdami jak hakowce czy bramowce. b) zapewnienie worków przeznaczonych do selektywnej zbiorki i gromadzenia odpadów komunalnych zbieranych w zabudowie jednorodzinnej wg następującego schematu: papier – ok. 3.000 szt./miesiąc; szkło – ok. 4.000 szt./miesiąc; metale, tworzywa sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe – ok. 11.000 szt./ miesiąc; bioodpady – ok. 3.000 szt./miesiąc. Worki powinny być dostosowane do odbieranego asortymentu, tj. worki o pojemności 120 litrów oraz o odpowiedniej gęstości, w tym do szkła o gęstości minimum 60 mikronów. c) przedmiot zamówienia nie obejmuje dostarczenia pojemników na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne oraz popiół właścicielom nieruchomości jednorodzinnych. Wykonawca może zaoferować i dostarczyć swój pojemnik zainteresowanym właścicielom w/w nieruchomości na podstawie odrębnej umowy. Ponadto wykonawca ma obowiązek zapewnić właścicielom nieruchomości (jednorodzinnych i wielolokalowych) pojemniki/kontenery przeznaczone na odpady komunalne w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia pojemnika/kontenera z winy wykonawcy. W takim przypadku wykonawca jest obowiązany dostarczyć, adekwatny do uszkodzonego pojemnik/kontener i przekazać na własność właściciela nieruchomości. Natomiast wykonawca ma obowiązek zapewnić odpowiednio oznaczone pojemniki/kontenery na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, popiół oraz bioodpady w miejscach gromadzenia odpadów komunalnych, położonych na terenie nieruchomości zabudowanymi budynkami mieszkalnymi wielolokalowymi, w następujących ilościach: - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne: • kontener typu FLD o poj. 7 000 l – 4 szt., • kontener typu FLD o poj. 5 000 l – 6 szt., • pojemnik o poj. 1 100 l – 103 szt., • pojemnik o poj. 120 l – 17 szt. - popiół: • pojemnik o poj. 1 100 l – 8 szt., • pojemnik o poj. 120 l – 12 szt. - bioodpady: • pojemnik o poj. 1 100 l – 22 szt., • pojemnik o poj. 240 l – 1 szt., • pojemnik o poj. 120 l – 13 szt. Wykonawca ma obowiązek wyposażenia nieruchomości zabudowanymi budynkami mieszkalnymi wielolokalowymi w niezbędne pojemniki/kontenery przed rozpoczęciem świadczenia usługi w ramach umowy. Pojemniki/kontenery wykonawca ustawi w miejscach wskazanych przez zamawiającego. Zamawiający przed zawarciem umowy na odbiór odpadów komunalnych dostarczy wykonawcy szczegółowy wykaz aktualnych miejsc ustawienia pojemników. W trakcie realizacji zamówienia zamawiający zastrzega możliwość doposażenia przez wykonawcę miejsc gromadzenia odpadów w dodatkowe pojemniki/kontenery w ilości nieprzekraczającej 10 sztuk. Ponadto wykonawca wyposaży nowo zgłoszone przez zamawiającego miejsca gromadzenia odpadów w niezbędne pojemniki/kontenery, najpóźniej w ciągu 2 dni roboczych. Zamawiający dopuszcza wymianę pojemników/kontenerów, w przypadku potrzeby dostosowania pojemników/kontenerów do posiadanego sprzętu technicznego przez wykonawcę, umożliwiającego opróżnienie tych pojemników. Wymiana pojemników/ kontenerów może nastąpić po wcześniejszym uzgodnieniu z zamawiającym oraz na warunkach przez niego określonych. Wykonawcy nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie za wymianę pojemników/kontenerów w celu dostosowania pojemników/ kontenerów do posiadanego sprzętu technicznego przez wykonawcę. d) transport wszystkich frakcji odpadów do Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o., ul. Sulańska 13, 62 – 510 Konin.
Interne Kennung: RZP.271.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego - art. 132 ustawy Pzp. 2. SWZ składa się nie tylko z zasadniczej części opisowej, ale także ze wszystkich towarzyszących jej załączników. Wykonawca powinien szczegółowo zapoznać się ze SWZ i złożyć ofertę zgodnie z jej wymaganiami. 3. Treść oferty musi być zgodna z wymaganiami zamawiającego określonymi w dokumentach zamówienia. Wszystkie załączniki muszą być wypełnione i złożone przez wykonawcę ściśle wg warunków i postanowień zawartych w SWZ bez dokonywania zmian, tzn. w zgodzie co do ich zawartości (wiersze, kolumny, komórki w tabelach). 4. Oferta musi być sporządzona w języku polskim w sposób zrozumiały, jasny, czytelny. W przypadku załączenia dokumentów sporządzonych w innym języku niż dopuszczony, wykonawca zobowiązany jest załączyć tłumaczenie na język polski. 5. Oferta składana elektronicznie musi zostać podpisana elektronicznym kwalifikowanym podpisem. W procesie składania oferty na platformie, ww. podpis wykonawca składa bezpośrednio na dokumencie, który następnie przesyła do systemu. 6. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach polega wykonawca, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą. Poprzez oryginał należy rozumieć dokument podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby upoważnioną/ upoważnione. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje w formie elektronicznej podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione. 7. Podpisy kwalifikowane wykorzystywane przez wykonawców do podpisywania wszelkich plików muszą spełniać rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 910/2014 w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym (eIDAS) - od 1 lipca 2016 r. 8. W przypadku wykorzystania formatu podpisu XAdES zewnętrzny, zamawiający wymaga dołączenia odpowiedniej ilości plików, tj. podpisywanych plików z danymi oraz plików podpisu w formacie XAdES. 9. Zgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy Pzp, nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1233 ze zm.). Jeżeli wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert, w sposób niebudzący wątpliwości zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, załączając stosowne wyjaśnienia, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Na platformie w Formularzu składania oferty znajduje się miejsce wyznaczone do dołączenia części oferty stanowiącej tajemnicę przedsiębiorstwa. 10. Wykonawca, za pośrednictwem platformazakupowa.pl może przed upływem terminu do składania ofert wycofać ofertę. Sposób dokonywania wycofania oferty zamieszczono w instrukcji dostępnej na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje. 11. Zgodnie z definicją dokumentu elektronicznego z art. 3 ust. 2 ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dane kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest jednoznaczne z podpisaniem oryginału dokumentu, z wyjątkiem kopii poświadczonych odpowiednio przez innego wykonawcę ubiegającego się wspólnie z nim o udzielenie zamówienia, przez podmiot, na którego zdolnościach polega wykonawca, albo przez podwykonawcę. 12. Maksymalny rozmiar jednego pliku przesyłanego za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty wynosi 150 MB, natomiast przy komunikacji wielkość pliku to maksymalnie 500 MB. 13. Ofertę należy sporządzić na Formularzu ofertowym (Załącznik Nr 1 do SWZ). Wraz z ofertą wykonawca składa: 1) oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale VI ust. 1 SWZ - jednolity dokument; 2) dowód wniesienia wadium; 3) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - jeżeli dotyczy; 4) pełnomocnictwo – jeżeli jest wymagane. 14. Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie właściwym dla danej formy organizacyjnej wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela wykonawcy. 15. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Koszty przygotowania i złożenia oferty ponosi wykonawca.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 3 200 Tonnen