2. Verfahren
Verfahren
Titel: Poprawa warunków siedliskowych w biotopach cietrzewia na terenie obszaru Natura 2000 PLB 280014 Ostoja Poligon Orzysz. Zamówienie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Razem dla natury- ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo" z Funduszu Spójności w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027
Beschreibung: Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zakres zamówień obejmuje: wykaszanie aren tokowych, wycięcie czeremchy amerykańskiej wraz z usunięciem biomasy oraz wywóz wyciętej biomasy, przeprowadzenie inwentaryzacji ssaków drapieżnych, czynności odłowu jastrzębi oraz transport odłowionych osobników, demontażu ogrodzeń leśnych. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar Natura 2000 PLB 280014 Ostoja Poligon Orzysz. Wykonawca przyjmuje do wiadomości, że Przedmiot Umowy będzie realizowany w strefie czynnego poligonu wojskowego, co związane jest z niebezpieczeństwem natknięcia się na niewybuchy, niewypały i inne pozostałości po ćwiczeniach wojskowych oraz zobowiązuje się do zachowania ostrożności w trakcie realizowania zamówienia, a w przypadku wystąpienia wymienionych okoliczności natychmiastowego opuszczenia tego terenu i zgłoszenia zdarzenia oficerowi dyżurnemu Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz (dalej OSP WL). Wykonywanie przedmiotu zamówienia będzie możliwe w okresach wolnych od ćwiczeń prowadzonych przez wojskowe jednostki organizacyjne. Informacje o terminach ćwiczeń na bieżąco będą w posiadaniu Zamawiającego oraz dostępne na tablicy ogłoszeń i w sekretariacie Nadleśnictwa. Przed przystąpieniem do realizacji przedmiotu zamówienia pracownicy Wykonawcy zobowiązani są wystąpić do Komendanta OSPWL Orzysz o wydanie przepustek uprawniających do wjazdu na teren poligonu oraz do odbycia instruktażu dotyczącego zasad bezpieczeństwa przeprowadzonego przez upoważnionego przedstawiciela OSP WL. Wykonawca zobowiązany jest zgłaszać telefonicznie do oficera dyżurnego OSP WL wjazd na określony teren, przewidywany czas przebywania na poligonie, a także fakt opuszczenia terenu poligonu.
Vorherige Bekanntmachung: 504587-2025
Interne Kennung: SA.270.36.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający nie wymaga od wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych, nie wymaga wniesienia wadium oraz nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Oferta musi być sporządzona pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Oferta musi być sporządzona w języku polskim, podpisana przez osobę upoważnioną. - Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty. - Wykonawcy przedstawiają ofertę zgodnie ze wszystkimi wymaganiami określonymi w SWZ. - W terminie składania ofert określonym w pkt 14.1. SWZ Wykonawca zobowiązany jest złożyć Zamawiającemu Ofertę zawierającą: a) Formularz Oferty (wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ), sporządzony pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym), b) oświadczenie JEDZ, sporządzone pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) podpisane przez osobę/osoby upoważnione do reprezentacji podmiotu składającego oświadczenie, złożone przez: Wykonawcę, każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia), każdego z podmiotów udostępniających Wykonawcy zasoby na zasadzie art. 118 PZP (o ile Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów), podwykonawcę zgłaszanego w ofercie. c) oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporzą-dzenia 833/2014 (wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ), sporządzone pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym), podpisane przez oso-bę/osoby upoważnione do reprezentacji podmiotu składającego oświadczenie, złożone przez: Wykonawcę, każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamó-wienia (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia) podwykonawcę zgłaszanego w ofercie, d) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wyklu-czenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 (wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 5A do SWZ), sporządzone pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) podpisane przez osobę/osoby upoważnione do reprezentacji podmiotu składają-cego oświadczenie, złożone przez: każdego z podmiotów udostępniających Wykonawcy zasoby na zasadzie art. 118 PZP (o ile Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów). e) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów zgodnie z pkt 9.4. SWZ, jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów; (Niewiążący wzór zobowiązania do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ), f) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy/podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu poprzednim, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca/podmiot udostępniający zasoby dostarczy dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów, g) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy/podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 PZP, jeżeli w imieniu Wykonawcy/podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą (np. odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru), sporządzone pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w formie określonej w pkt 9.15-9.17 SWZ, h) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie dla pełnomocnika ustanowionego przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, jeżeli ofertę składają Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, sporządzone pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w formie określonej w pkt 9.15-9.17 SWZ, i) podmiotowy środek dowodowy w postaci oświadczenia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 PZP (Zamawiający rekomenduje wykorzystać oświadczenie znajdujące się w Formularzu Oferty), Dokumenty składane wraz z ofertą, w tym pełnomocnictwa powinny zostać sporządzone w sposób określony w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452)
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90721700 Schutz gefährdeter Arten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykaszanie aren tokowych i usunięcie czeremchy amerykańskiej
Beschreibung: Wykaszanie aren tokowych o łącznej powierzchni 10 ha w Leśnictwie Orzysz w oddziałach 199a, 246a, 406a oraz w Leśnictwie Lisuny w oddziale 372. Wycięcie czeremchy amerykańskiej wraz z usunięciem biomasy (nalot, odrośla) na obszarach wrzosowisk o łącznej powierzchni 15 ha w Leśnictwie Orzysz w oddziale 201g oraz wywóz wyciętej biomasy w miejsce wskazane przez Zamawiającego w promieniu do 1 km od miejsca wykonania usługi
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający będzie miał obowiązek zlecenia Wykonawcy co najmniej 70% ilości wskazanych w pkt 3.1-2 SWZ (gwarantowany zakres zamówienia). Zamawiający będzie miał prawo do rozszerzenia zakresu przedmiotu zamówienia w zakresie objętym opcją tj. do zlecenia Wykonawcy co najwyżej 130% ilości wskazanych w pkt 3.1-2 SWZ (zakres rozszerzony zamówienia)
Los: LOT-0002
Titel: Monitoring ssaków drapieżnych
Beschreibung: Zakres zamówienia obejmuje w szczególności realizację na terenie obszaru Natura 2000 PLB 280014 Ostoja Poligon Orzysz następujących prac: 1) Przeprowadzenie za pomocą fotopułapek inwentaryzacji ssaków drapieżnych oraz oszacowania ich liczebności i zagęszczenia na terenie obszaru Natura 2000 PLB 280014 Ostoja Poligon Orzysz. Inwentaryzacji podlegają następujące gatunki ssaków drapieżnych: lis pospolity (Vulpes vulpes), borsuk europejski (Meles meles), jenot azjatycki (Nycteteutes procyonides), kuna leśna (Martes martes), kuna domowa (Martes foina), norka amerykańska (Neogale vison), tchórz zwyczajny (Mustela putorius), wilk szary (Canis lupus). 2) W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania akceptacji Zamawiającego w zakresie: (1) proponowanej metodyki inwentaryzacji, przyjętej metody szacowania liczebności i zagęszczenia ssaków w oparciu o najlepsze, powszechnie znane metody, uwzględniające specyfikę obszaru i warunki siedliskowe, (2) zakresu przeprowadzenia terenowego monitoringu ssaków, rodzaju oraz ilości zastosowanych urządzeń obserwacyjnych, terminów wykonywanych prac, (3) zastosowania odpowiednich metod detekcji, parametrów technicznych fotopułapek, (4) formy opracowania raportu końcowego, uzyskanych wyników i dokumentacji opracowania końcowego itp. 3) Obszarem objętym inwentaryzacją jest obszarze Natura 2000 PLB 280014 Ostoja Poligon Orzysz o powierzchni 21208 ha
Los: LOT-0003
Titel: Odłów jastrzębia zwyczajnego (Astur gentilis)
Beschreibung: Zakres zamówienia obejmuje realizację usługi redukcji populacji jastrzębia zwyczajnego (Astur gentilis) na terenie obszaru Natura 2000 PLB 280014 Ostoja Poligon Orzysz poprzez kontrolowany odłów jastrzębi oraz transport odłowionych osobników poza obszar objęty ochroną, a w szczególności. 1) Wykonanie usługi polegającej na: - kontroli pułapek żywołownych na jastrzębie w terminie obowiązywania umowy, - odłowie jastrzębi w maksymalnej liczbie 10 szt., - transporcie odłowionych osobników poza obszar objęty ochroną. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania odłowu za pomocą 5 pułapek żywołownych ustawionych w terminie do 3 dni od dnia zawarcia umowy w miejscach ustalonych z Zamawiającym; pułapki należy kontrolować przynajmniej raz dziennie; Wykonawca ma obowiązek powiadamiać Zamawiającego o godzinie rozpoczęcia kontroli pułapek; czas przewidziany na pełną kontrolę wszystkich pułapek w ciągu jednorazowej kontroli wynosi 3 godziny; Zamawiający, informuje, w związku z możliwością ograniczonego wstępu na teren poligonu wojskowego w związku z wykonywaniem ćwiczeń na obiektach wojskowych kontrola pułapek będzie możliwa w ściśle określonych godzina w uzgodnieniu z oficerem dyżurnym OSPWL Orzysz; 2) Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania akceptacji Zamawiającego dotyczącej jakości i parametrów technicznych pułapek żywołownych przeznaczonych do realizacji przedmiotu umowy; 3) W przypadku schwytania jastrzębia Wykonawca ma obowiązek: - powiadomić telefonicznie Zamawiającego o schwytaniu w pułapkę osobnika; Zamawiający potwierdzi odłów jastrzębia poprzez wykonanie zdjęcia osobnika; odłowione osobniki należy umieszczać w odosobnionych zaciemnionych klatkach z pokarmem i wodą, w których będą następnie przewożone; - po zarejestrowaniu odłowu w czasie nie dłuższym niż jedna doba od schwytania przetransportować schwytanego osobnika poza granice obszaru Natura 2000 PLB 280014 Ostoja Poligon Orzysz na odległość co najmniej 100 km i poinformować telefonicznie Zamawiającego o godzinie wypuszczenia osobnika na wolność; potwierdzeniem wykonania przez Wykonawcę przetransportowania osobnika na wymaganą odległość będzie zdjęcie tablicy informacyjnej miejscowości, w okolicy której osobnik został wypuszczony na wolność; zdjęcie stanowi załącznik do Protokołu odbioru usługi; transport i wypuszczenie schwytanych osobników winno się odbywać w granicach województwa warmińsko-mazurskiego i w sposób jak najbardziej ograniczający stres ptaków. 4) W przypadku odłowienia w pułapkę innego gatunku ptaka drapieżnego niż jastrząb, Wykonawca ma obowiązek o fakcie poinformować telefonicznie Zamawiającego i niezwłocznie ptaka wypuścić. 5) Dokumentami potwierdzającymi wykonanie przedmiotu zamówienia są Protokoły odbioru usługi oraz Protokół odbioru przedmiotu umowy podpisane bez zastrzeżeń. 6) Zamawiający zastrzega sobie, że w związku możliwością ograniczonego wstępu na teren poligonu wojskowego w wyniku prowadzenia ćwiczeń na obiektach wojskowych Zamawiający będzie miał obowiązek zlecenia Wykonawcy kontroli pułapek w ilości co najmniej 70% dni określonych terminem realizacji umowy (gwarantowany zakres zamówienia)
Los: LOT-0004
Titel: Likwidacja ogrodzeń leśnych
Beschreibung: Zakres zamówienia obejmuje demontaż ogrodzeń leśnych na terenie obszaru Natura 2000 PLB 280014 Ostoja Poligon Orzysz, a w szczególności: wskazanie miejsca posadowienia ogrodzenia leśnego do demontażu oraz szacowanej jego długości tj.: 1) Leśnictwo -Strzelniki, nr inwentarza -B57/00000242, oddz. leśny - 265a, długość grodzenia- 517 m 2) Leśnictwo - Strzelniki, nr inwentarza- B57/00000243, odział leśny- 265a, długość grodzenia-322 2) Wykonawca zobowiązany jest do całkowitego demontażu ogrodzenia leśnego polegającego na: a. zdjęciu siatki z konstrukcji ogrodzenia; w ramach wynagrodzenia umownego Wykonawca zobowiązany będzie do zagospodarowania zdemontowanej siatki zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie, b. rozbiórce elementów wchodzących w skład konstrukcji ogrodzenia (słupów ogrodzenia, wypór, żerdzi skokowych, przełazów itp.); słupy ogrodzenia można wykopać lub ściąć równo z powierzchnią gruntu, zdemontowane elementy konstrukcji ogrodzenia należy pozostawić na powierzchni roboczej do naturalnego rozkładu wg wskazań Zamawiającego