2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nasadzenie 600 szt. krzewów gatunków rodzimych owocujących oraz 850 szt. drzew gatunków rodzimych na terenie leśnictwa Renuszewo
Beschreibung: 1.Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi obejmującej przygotowanie gleby, pozyskanie sadzonek oraz posadzenie drzew i krzewów na terenie Leśnictwa Renuszewo w Nadleśnictwie Gdańsk, na działkach o numerach ewidencyjnych: nr 99, obręb 0003 Klukowo, gmina M. Gdańsk; nr 88, obręb 0004 Gdańsk, gmina M. Gdańsk; Szczegółowa lokalizacja nasadzeń oraz granice obszarów części ww. działek ewidencyjnych obejmujących powierzchnie nasadzeń zostały określone graficzne na szkicach stanowiących Załącznik nr 4 do SWZ/załącznik do OPZ. 2.Nasadzenia należy wykonać z uwzględnieniem następujących etapów: Etap 1. Jesienne przygotowanie gleby. Etap 2. Wykonanie nasadzeń. Etap 3. Odbiór. Pozostałe uregulowania dotyczące Przedmiotu zamówienia zostały opisane w SOPZ oraz we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 3 do SIWZ, na zasadach i warunkach, których Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie.
Vorherige Bekanntmachung: 635599-2023
Interne Kennung: PKM/DO/SP/350/7/23
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 1.Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi obejmującej przygotowanie gleby, pozyskanie sadzonek oraz posadzenie drzew i krzewów na terenie Leśnictwa Renuszewo w Nadleśnictwie Gdańsk, na działkach o numerach ewidencyjnych: nr 99, obręb 0003 Klukowo, gmina M. Gdańsk; nr 88, obręb 0004 Gdańsk, gmina M. Gdańsk; Szczegółowa lokalizacja nasadzeń oraz granice obszarów części ww. działek ewidencyjnych obejmujących powierzchnie nasadzeń zostały określone graficzne na szkicach stanowiących Załącznik nr 4 do SWZ/załącznik do OPZ. 2.Nasadzenia należy wykonać z uwzględnieniem następujących etapów: Etap 1. Jesienne przygotowanie gleby. Na powierzchni przeznaczonej do nasadzeń należy zedrzeć pokrywę gleby na talerzach (40x40 cm), np. przy pomocy motyki lub szpadla do gleby mineralnej, w ilości odpowiadającej liczbie sadzonek. Ręczne usunięcie chwastów i wytrząśnięcie próchnicy ze zdartej pokrywy gleby. Etap 2. Wykonanie nasadzeń. Teren nr 1- Działka nr 99, obr. 0003 Klukowo; powierzchnia 0,20 ha Teren nr 2 - Działka nr 88, obr. 0004 Gdańsk; powierzchnia 0,13 ha Sadzonki można sprowadzać spoza regionu pochodzenia na zasadach zawartych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 lipca 2015 r. w sprawie wykorzystywania leśnego materiału rozmnożeniowego poza regionem pochodzenia. Każda partia sadzonek drzew i krzewów objętych regionalizacją nasienną powinna być zaopatrzona w niezbędne etykiety. Ze względu na wysokość sadzonek nie jest konieczne zabezpieczenie nasadzeń przed zwierzyną oraz pielęgnowanie gleby (odchwaszczanie). Etap 3. Odbiór Podstawą odbioru będzie zgłoszenie przez Wykonawcę wykonania prac objętych II Etapem oraz podpisanie protokołu odbioru bez uwag przez przedstawicieli Wykonawcy oraz Zamawiającego. Pozostałe uregulowania dotyczące Przedmiotu zamówienia zostały opisane w SOPZ oraz we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 3 do SIWZ, na zasadach i warunkach, których Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie. Jeżeli jakakolwiek dokumentacja związana z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty, normy, standardy lub pochodzenie – Zamawiający mając na uwadze § 22 Regulaminu, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygadniających te materiały lub urządzenia. Dodatkowo: 1.Nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 2.Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej i ustanowienia dynamicznego systemu zakupów oraz nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 3.Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w § 56 ust. 1 pkt. 6 Regulaminu. 4.Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.