See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i sukcesywna dostawa leków do programów lekowych w podziale na zadania - II
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: Zakup i sukcesywna dostawa leków do programów lekowych w podziale na zadania - II 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają niniejsza SWZ oraz: a) załącznik nr 1 – formularz oferty b) załącznik nr 2 – asortymentowo-cenowy, c) załącznik nr 3 – projekt umowy.
Interne Kennung: 47/PN/2025/MM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: 1) Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich, zwany dalej Zamawiającym, wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Zakup i sukcesywna dostawa leków do programów lekowych oraz produktów leczniczych w podziale” prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego. Ogłoszenie o zamówieniu zostało przekazane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 15.10.2025 r., a otwarcie ofert nastąpiło w dniu 14.11.2025 r. zgodnie z dokumentacją postępowania. 2) Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, podjął decyzję o skróceniu terminu składania ofert do 15 dni z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia, wynikającą z konieczności zapewnienia ciągłości dostaw leków stosowanych w programach lekowych oraz unieważnienia wcześniejszego postępowania w związku z odstąpieniem wykonawcy od podpisania umowy przy jedynej złożonej ofercie. 3) W zakresie zadania nr 56 nie została złożona żadna oferta, co stanowi przesłankę do unieważnienia części postępowania na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp. 4) W odniesieniu do zadań nr 60–64 Zamawiający stwierdził wystąpienie wady postępowania uniemożliwiającej dokonanie wyboru oferty i zawarcie umowy zgodnie z przepisami ustawy, co uzasadnia unieważnienie w oparciu o art. 255 pkt 6 ustawy Pzp. 5) Skrócenie terminu składania ofert nie naruszyło zasad uczciwej konkurencji, ponieważ rynek zamówienia obejmuje profesjonalnych wykonawców zdolnych do przygotowania ofert w skróconym terminie.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33660000 Arzneimittel für Nervensystem und Sinnesorgane
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie numer 1
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji zamówienia - załączniki numer 1, 2, 3, do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie numer 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie numer 2
Interne Kennung: Zadanie numer 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie numer 3
Interne Kennung: Zadanie numer 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie numer 4
Interne Kennung: Zadanie numer 4
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie numer 5
Interne Kennung: Zadanie numer 5
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie numer 6
Interne Kennung: Zadanie numer 6