2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa ubezpieczenia majątkowego i komunikacyjnego PKM Sp. z o.o. w Świerklańcu
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest „Usługa ubezpieczenia majątkowego i komunikacyjnego PKM Sp. z o.o. w Świerklańcu”. 2. Kod CPV: 1) CPV 665100008 Usługi ubezpieczeniowe 2) CPV 665164004 Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej 3) CPV 665151004 Usługi ubezpieczenia od ognia 4) CPV 665153006 Usługi ubezpieczenia od skutków żywiołów i straty finansowej 5) CPV 665154007 Usługi ubezpieczenia od skutków żywiołów 6) CPV 665150003 Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub straty 7) CPV 665161001 Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 5 do SWZ. 4. Zastrzeżenie kluczowych zadań do osobistego wykonania przez Wykonawcę: Zamawiający nie zastrzega do osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań. 5. Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę: W związku z art. 95 ust. 1 ustawy Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę(ów), na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. Działając w oparciu o postanowienia art. 441 ust. 1 Ustawy, Zamawiający zastrzega sobie prawo (możliwość) do jednostronnego skorzystania z Prawa Opcji w okresie realizacji umowy (w całości lub w częściach) w przypadku: 1) możliwości przedłużenia Umowy na dodatkowy okres ubezpieczenia – Opcja nr 1 (przedłużenie okresu ubezpieczenia na kolejne 12 miesięcy po zakończeniu okresu podstawowego, tj. na okres od 01.01.2028 r. do 31.12.2028 r. z zastrzeżeniem ubezpieczeń komunikacyjnych pojazdów, dla których szczegółowy okres ubezpieczenia wynika z załącznika nr 6 do SWZ), na warunkach wskazanych w postanowieniach § 6 ust. 3 pkt 1 Umowy, stanowiącej załącznik nr 4 do SWZ; 2) gdy dla zakresu podstawowego, dla poszczególnych ryzyk ubezpieczeniowych, zajdzie potrzeba rozszerzenia zamówienia maksymalnie do wysokości 90% wartości zamówienia podstawowego – Opcja nr 2, na warunkach wskazanych w postanowieniach § 6 ust. 3 pkt 2 Umowy, stanowiącej załącznik nr 4 do SWZ. Dodatkowo Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień podobnych, o których mowa w art. 388 pkt 2 lit. c Ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, o wartości do 50% wartości szacunkowej zamówienia podstawowego. Podstawą ustalenia warunków realizacji zamówienia podobnego jest umowa podstawowa oraz przeprowadzone z Wykonawcą negocjacje.
Interne Kennung: 05/ZPS/PKMS/10/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515300 Wetter- und Geldverlustversicherungen, 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Działając w oparciu o postanowienia art. 441 ust. 1 Ustawy, Zamawiający zastrzega sobie prawo (możliwość) do jednostronnego skorzystania z Prawa Opcji w okresie realizacji umowy (w całości lub w częściach) w przypadku: 1) możliwości przedłużenia Umowy na dodatkowy okres ubezpieczenia – Opcja nr 1 (przedłużenie okresu ubezpieczenia na kolejne 12 miesięcy po zakończeniu okresu podstawowego, tj. na okres od 01.01.2028 r. do 31.12.2028 r. z zastrzeżeniem ubezpieczeń komunikacyjnych pojazdów, dla których szczegółowy okres ubezpieczenia wynika z załącznika nr 6 do SWZ), na warunkach wskazanych w postanowieniach § 6 ust. 3 pkt 1 Umowy, stanowiącej załącznik nr 4 do SWZ; 2) gdy dla zakresu podstawowego, dla poszczególnych ryzyk ubezpieczeniowych, zajdzie potrzeba rozszerzenia zamówienia maksymalnie do wysokości 90% wartości zamówienia podstawowego – Opcja nr 2, na warunkach wskazanych w postanowieniach § 6 ust. 3 pkt 2 Umowy, stanowiącej załącznik nr 4 do SWZ.