2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Wojnicz w latach 2026-2028
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Wojnicz w latach 2026-2028. 3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. 3.3. Określone w formularzu ofertowym ilości odpadów w podziale na poszczególne frakcje odpadów są ilościami maksymalnymi. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zakresu realizowanego zamówienia, co jest równoznaczne z niepełnym wykorzystaniem ilości wynikających z formularza oferty. Rzeczywiste ilości odpadów do odbioru mogą różnić się od podanych i będą zależne od rzeczywistego zapotrzebowania Zamawiającego. Minimalny zakres zamówienia realizowany przez wykonawcę nie będzie jednak mniejszy niż 70% ilości poszczególnych frakcji odpadów wskazanych w formularzu ofertowym.
Vorherige Bekanntmachung: 516338-2025
Interne Kennung: FZP.271.2.12.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Wojnicz w latach 2026-2028.
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Wojnicz . 3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. 3.3. Określone w formularzu ofertowym ilości odpadów w podziale na poszczególne frakcje odpadów są ilościami maksymalnymi. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zakresu realizowanego zamówienia, co jest równoznaczne z niepełnym wykorzystaniem ilości wynikających z formularza oferty. Rzeczywiste ilości odpadów do odbioru mogą różnić się od podanych i będą zależne od rzeczywistego zapotrzebowania Zamawiającego. Minimalny zakres zamówienia realizowany przez wykonawcę nie będzie jednak mniejszy niż 70% ilości poszczególnych frakcji odpadów wskazanych w formularzu ofertowym.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3.4.1. Zakres zamówienia podstawowy stanowią ilości odpadów w podziale na poszczególne frakcje odpadów w Mg/rok określone w formularzu ofertowym. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie do maksymalnie 30% zwiększenia odbioru i zagospodarowania ilości odpadów w podziale na poszczególne frakcje określone w formularzu ofertowym. 3.4.2. Uprawnienie do skorzystania z prawa opcji będzie związane z bieżącymi potrzebami Zamawiającego dotyczącymi konieczności odbioru i zagospodarowania większej ilości odpadów niż ilości odpadów przewidziane w formularzu ofertowym, wynikającej z ilości odpadów wytworzonych przez mieszkańców. 3.4.3. W celu uruchomienia opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy, w formie pisemnej, oświadczenie, w którym wyrazi wolę skorzystania z prawa opcji oraz określi, w jakim zakresie korzysta z prawa opcji. Złożenie oświadczenia nastąpi nie później niż 14 dni przed terminem realizacji usługi objętej prawem opcji. W przypadku skorzystania z prawa opcji, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie, o którym mowa w zdaniu pierwszym, najpóźniej 30 dni przed zakończeniem realizacji umowy obejmującej zakres podstawowy zamówienia. 3.4.4. W zakresie zamówienia opcjonalnego, Wykonawca jest zobowiązany do rozpoczęcia świadczenia usługi na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. 3.4.5. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach, Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania maksymalnego zakresu wynikającego z prawa opcji. 3.4.6. Zamawiający zastrzega, że zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na warunkach zamówienia podstawowego, zgodnie z postanowieniami niniejszej umowy, SWZ oraz ofertą Wykonawcy. 3.4.7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych. Wynagrodzenie Wykonawcy za realizację usługi objętej prawem opcji zostanie wyliczone na zasadach przewidzianych niniejszą umową oraz na podstawie cen jednostkowych wskazanych przez Wykonawcę w ofercie, których wykaz obejmuje Załącznik nr 1 do umowy. 3.4.8. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 3.4.9. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy.