See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja i utrzymanie platformy teleinformatycznej SG - rozbudowa podsystemów pamięci masowych na potrzeby przechowywania i przetwarzania danych oraz gromadzenia kopii zapasowych
Beschreibung: Straż Graniczna działająca na podstawie Ustawy o Straży Granicznej wykorzystuje w codziennej służbie systemy teleinformatyczne niezbędne w procesie kontroli ruchu granicznego, ochrony granicy państwowej oraz w części granicy zewnętrznej Unii Europejskiej. Do tego celu wykorzystuje szereg systemów teleinformatycznych zbudowanych w oparciu o nowoczesne technologie. Należą do nich między innymi urządzenia podlegające rozbudowie i wymienione w poszczególnych częściach będących przedmiotem zamówienia. Przedmiot zamówienia został podzielony na cztery części: 1. Przedmiotem zamówienia w części 1 jest dostawa, instalacja i uruchomienie macierzy dyskowych typu AFA z funkcjonalnością wirtualizacji zewnętrznej pamięci masowej w ramach zamówienia podstawowego w ilości 4 kpl. oraz w ramach zamówienia opcjonalnego w ilości do 4 kpl. Urządzenia zostaną objęte gwarancją i wsparciem serwisowym przez okres minimum 36 miesięcy. Zamawiający może unieważnić przedmiotowe postępowanie w części 1 zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu (art. 257 ustawy Pzp). 2. Przedmiotem zamówienia w części 2 jest rozbudowa posiadanego przez Zamawiającego urządzenia z funkcjonalnością deduplikacji DellEMC DD6900. Rozbudowa obejmuje dostawę, instalację i uruchomienie urządzeń oraz dostawę licencji dla: a) Urządzenia z funkcjonalnością deduplikacji DellEMC DD6900 o numerze seryjnym CKM01214806291 (Service Tag BB6FLK3), b) Urządzenia z funkcjonalnością deduplikacji DellEMC DD6900 o numerze seryjnym CKM01214805294 (Service Tag 9B6FLK3). W ramach rozbudowy wymagana jest dostawa, instalacja i uruchomienie 60TB przestrzeni dyskowej (raw) poprzez dołożenie grupy 15 dysków SAS 4TB do zainstalowanej półki DS60, przy czym Zamawiający nie dopuszcza rozbudowy poprzez dołożenie kolejnej półki z dyskami. Wsparcie serwisowe i gwarancja dla dostarczanych urządzeń zostanie zagwarantowane na okres od dnia podpisania Protokołu odbioru końcowego do dnia stanowiącego koniec okresu istniejącego wsparcia serwisowego na rozbudowywane urządzenia. 3.Przedmiotem zamówienia w części 3 jest dostawa, instalacja i uruchomienie urządzeń oraz licencji na oprogramowanie w ilościach jak niżej: a) Rozbudowa urządzeń HPE StoreOnce 3660 o nr seryjnych: CZ22290P3L, CZ22380B7B, CZ2D1R0B4M, CZ2D1R0B4L, CZ2D1R0B4N, , CZ2D1R0B4Q. W ramach rozbudowy wymagana jest dostawa, instalacja i uruchomienie 96TB przestrzeni dyskowej (raw) poprzez dołożenie kolejnej półki z dyskami. b) Rozbudowa bibliotek taśmowych HPE MSL6480 o nr seryjnych: DEC43015PP, dec43115W8. W ramach rozbudowy wymagana jest dostawa, instalacja i uruchomienie dodatkowych modułów, dwóch napędów taśmowych zgodne ze standardem LTO9 lub nowszym oraz taśm magnetycznych LT09. Wsparcie serwisowe i gwarancja dla dostarczanych urządzeń zostanie zagwarantowane na okres od dnia podpisania Protokołu odbioru końcowego do dnia stanowiącego koniec okresu istniejącego wsparcia serwisowego na rozbudowywane urządzenia. 4. Przedmiotem zamówienia w części 4 jest: a) odnowienie wsparcia technicznego dla oprogramowania VDP Foundation oraz VDP Advanced Enterprise na okres do 30.09.2028r. Wykaz licencji: - VDP Advanced Enterprise – typ licencji: wieczysta, gniazdo procesorowe (socket) support ID: 03442826 w ilości 24; - VDP Advanced Enterprise – typ licencji: wieczysta, gniazdo procesorowe (socket) support ID: 03442721 w ilości 5 - VDP Advanced Enterprise – typ licencji: wieczysta, gniazdo procesorowe (socket) support ID: 03489054 w ilości 5, - VDP Foundation – typ licencji: wieczysta Veeam Universal License suport ID: 03541394 w ilości 10, - VDP Foundation – typ licencji: wieczysta Veeam Universal License suport ID: 02853348 w ilości 270, - VDP Foundation – typ licencji: wieczysta Veeam Universal License suport ID: 02877090 w ilości 40, - VDP Foundation – typ licencji: wieczysta Veeam Universal License suport ID: 03321640 w ilości 10, - VDP Foundation – typ licencji: wieczysta Veeam Universal License suport ID: 03321639 w ilości 40, - VDP Foundation – typ licencji: wieczysta Veeam Universal License suport ID: 03321635 w ilości 40. b) odnowienie wsparcia technicznego dla oprogramowania VDP Foundation Enterprise oraz rozszerzenie jego funkcjonalności poprzez podniesienie do wersji VDP Advanced Enterprise. Wykaz licencji: - VDP Foundation Enterprise – typ licencji: wieczysta gniazdo procesorowe (socket) suport ID: 02209950 w ilości 8, - VDP Foundation Enterprise – typ licencji: wieczysta gniazdo procesorowe (socket) suport ID: 03442829 w ilości 6, - VDP Foundation Enterprise – typ licencji: wieczysta gniazdo procesorowe (socket) suport ID: 03442828 w ilości 4, - VDP Foundation Enterprise – typ licencji: wieczysta gniazdo procesorowe (socket) suport ID: 03442827 w ilości 30, - VDP Foundation Enterprise – typ licencji: wieczysta gniazdo procesorowe (socket) suport ID: 03442825 w ilości 8, - VDP Foundation Enterprise – typ licencji: wieczysta gniazdo procesorowe (socket) suport ID: 03442824 w ilości 56, - VDP Foundation Enterprise – typ licencji: wieczysta gniazdo procesorowe (socket) suport ID: 03541395 w ilości 6. Informuję, że na podstawie art. 24 ust. 1 i art. 33 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. poz. 928) w Komendzie Głównej Straży Granicznej wprowadzono "Wewnętrzną procedurę dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych w Komendzie Głównej Straży Granicznej" oraz „Procedurę przyjmowania zgłoszeń zewnętrznych oraz podejmowania działań następczych w Komendzie Głównej Straży Granicznej”. Dostęp do szczegółowych informacji można uzyskać pod następującym adresem: https://bip.kgsg.strazgraniczna.pl/s01/zgloszenia-o-naruszeniu-prawa/21896,Regulacje-prawne-i-organizacyjne.html
Vorherige Bekanntmachung: 500242-2025
Interne Kennung: Sprawa nr 32/BF/BŁiI/25
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Zamawiający na stronie internetowej: https://www.strazgraniczna.pl/pl/zamowienia-publiczne/ogloszone (w zakładce dotyczącej postępowania o numerze referencyjnym 32/BF/BŁiI/25) zamieścił wzory dokumentów stanowiące załączniki do niniejszego ogłoszenia o zamówieniu - do pobrania w formie elektronicznej. 2. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu musi być sporządzony w języku polskim w trwałej i czytelnej technice (np. przy użyciu maszyny do pisania, komputera lub w inny sposób). 3. Zgodnie z art. 20 ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza zastosowanie terminologii w języku angielskim w zakresie, w jakim została ona użyta przez Zamawiającego w Ogłoszeniu o zamówieniu tzn. przy użyciu określeń zastosowanych przez Zamawiającego lub określeń równoważnych. 4. Wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy złożyć: a) oświadczenia i dokumenty wymagane postanowieniami niniejszego ogłoszenia; b) pełnomocnictwa w przypadku ustanowienia pełnomocników. 5. Wykonawca jest zobowiązany do wykazania nie później niż na dzień składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, że brak jest podstaw do jego wykluczenia z postępowania i że spełnia on warunki udziału określone w niniejszym ogłoszeniu o zamówieniu. 6. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz weryfikacja braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach wyszczególnionych w niniejszym ogłoszeniu o zamówieniu. 7. Wszelkie czynności Wykonawcy związane ze złożeniem wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i pozostałych wymaganych dokumentów muszą być dokonywane przez upoważnionych przedstawicieli Wykonawcy. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający żąda od Wykonawcy złożenia odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. 8. W przypadku dokonywania czynności związanych ze złożeniem wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i pozostałych wymaganych dokumentów przez osobę(y) nie wymienioną(e) w dokumencie rejestracyjnym Wykonawcy do wniosku należy dołączyć odpowiednie pełnomocnictwo (lub ciąg pełnomocnictw). Pełnomocnictwo sporządzone w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem przekazuje się w oryginale lub jako kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje mocodawca. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje przez opatrzenie kopii, sporządzonej w postaci papierowej, własnoręcznym podpisem. Poświadczenia za zgodność z oryginałem może dokonać również notariusz. 9. Wniosek, oświadczenia i dokumenty, dla których zostały określone wzory zawarte w załącznikach do ogłoszenia o zamówieniu, Zamawiający zaleca wypełnić zgodnie z wymaganiami w nich zawartymi, bez dokonywania zmian w ich treści (z zastrzeżeniem, że Załączniki nr 6 i nr 7 zawierają przykładowe treści zobowiązań innych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy zasobów niezbędnych do realizacji zamówienia). 10. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązania podmiotów udostepniającego zasoby oraz inne informacje, oświadczenia lub dokumenty przekazywane w postępowaniu należy sporządzić i przekazać w sposób zgodny z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie” (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452). 11. Zgodnie z ww. rozporządzeniem Wykonawca jest zobowiązany do złożenia oświadczeń i dokumentów w następujący sposób: 1) Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia i oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, sporządzone w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się w oryginale; 2) Zobowiązanie podmiotu udostepniającego zasoby oraz pełnomocnictwo, sporządzone w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się w oryginale lub jako kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem; 3) Podmiotowe środki dowodowe oraz informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w pkt. 1) i 2) sporządzone w postaci papierowej, przekazuje się w oryginale lub jako kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem. Poświadczenia za zgodność oświadczeń i dokumentów, o których mowa w pkt. 2) i 3) dokonuje: a) w przypadku zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby – odpowiednio Wykonawca lub Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, b) w przypadku pełnomocnictwa – mocodawca, c) w przypadku podmiotowych środków dowodowych – odpowiednio Wykonawca lub Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, podmiot udostępniający zasoby lub podwykonawca w zakresie podmiotowych środków dowodowych, które każdego z nich dotyczą. Poświadczenie za zgodność z oryginałem, następuje poprzez opatrzenie kopii sporządzonej w postaci papierowej, własnoręcznym podpisem. Poświadczenia za zgodność z oryginałem może dokonać również notariusz. Poświadczenie za zgodność z oryginałem winno być dokonane w sposób umożliwiający identyfikację osoby, która dokonała czynności poświadczenia (np. wraz z imienną pieczątką osoby poświadczającej kopię dokumentu za zgodność z oryginałem), 4) w przypadku gdy podmiotowe środki dowodowe, lub inne dokumenty, w tym dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania, zostały wystawione przez upoważnione podmioty jako dokument elektroniczny, przekazuje się uwierzytelniony wydruk wizualizacji treści tego dokumentu; UWAGA! Pozostałe informacje dotyczące złożenia wniosku zawarto w Sekcji Informacje dodatkowe.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30234500 Arbeitsspeichermedien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia: Dostawa, instalacja i uruchomienie macierzy dyskowych typu AFA z funkcjonalnością wirtualizacji.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w części 1 jest dostawa, instalacja i uruchomienie macierzy dyskowych typu AFA z funkcjonalnością wirtualizacji zewnętrznej pamięci masowej w ramach zamówienia podstawowego w ilości 4 kpl. oraz w ramach zamówienia opcjonalnego w ilości do 4 kpl. Urządzenia zostaną objęte gwarancją i wsparciem serwisowym przez okres minimum 36 miesięcy. Zamawiający może unieważnić przedmiotowe postępowanie w części 1 zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu (art. 257 ustawy Pzp).
Interne Kennung: Część 1 - Sprawa nr 32/BF/BŁiI/25
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamówienie w ramach prawa opcji: 1. Zamawiający złoży oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji w ciągu 3 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy. 2. Wykonawca zrealizuje dostawę zamówienia w ramach prawa opcji w terminie do 50 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia: Rozbudowa posiadanego przez Zamawiającego urządzenia z funkcjonalnością deduplikacji DellEMC DD6900.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w części 2 jest rozbudowa posiadanego przez Zamawiającego urządzenia z funkcjonalnością deduplikacji DellEMC DD6900. Rozbudowa obejmuje dostawę, instalację i uruchomienie urządzeń oraz dostawę licencji dla: a) Urządzenia z funkcjonalnością deduplikacji DellEMC DD6900 o numerze seryjnym CKM01214806291 (Service Tag BB6FLK3), b) Urządzenia z funkcjonalnością deduplikacji DellEMC DD6900 o numerze seryjnym CKM01214805294 (Service Tag 9B6FLK3). W ramach rozbudowy wymagana jest dostawa, instalacja i uruchomienie 60TB przestrzeni dyskowej (raw) poprzez dołożenie grupy 15 dysków SAS 4TB do zainstalowanej półki DS60, przy czym Zamawiający nie dopuszcza rozbudowy poprzez dołożenie kolejnej półki z dyskami. Wsparcie serwisowe i gwarancja dla dostarczanych urządzeń zostanie zagwarantowane na okres od dnia podpisania Protokołu odbioru końcowego do dnia stanowiącego koniec okresu istniejącego wsparcia serwisowego na rozbudowywane urządzenia.
Interne Kennung: Część 2 - Sprawa nr 32/BF/BŁiI/25
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 zamówienia: Dostawa, instalacja i uruchomienie urządzeń oraz licencji na oprogramowanie dla rozbudowy urządzeń HPE StoreOnce 3660 i rozbudowy bibliotek taśmowych HPE MSL6480.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w części 3 jest dostawa, instalacja i uruchomienie urządzeń oraz licencji na oprogramowanie w ilościach jak niżej: a) Rozbudowa urządzeń HPE StoreOnce 3660 o nr seryjnych: CZ22290P3L, CZ22380B7B, CZ2D1R0B4M, CZ2D1R0B4L, CZ2D1R0B4N, , CZ2D1R0B4Q. W ramach rozbudowy wymagana jest dostawa, instalacja i uruchomienie 96TB przestrzeni dyskowej (raw) poprzez dołożenie kolejnej półki z dyskami. b) Rozbudowa bibliotek taśmowych HPE MSL6480 o nr seryjnych: DEC43015PP, dec43115W8. W ramach rozbudowy wymagana jest dostawa, instalacja i uruchomienie dodatkowych modułów, dwóch napędów taśmowych zgodne ze standardem LTO9 lub nowszym oraz taśm magnetycznych LT09. Wsparcie serwisowe i gwarancja dla dostarczanych urządzeń zostanie zagwarantowane na okres od dnia podpisania Protokołu odbioru końcowego do dnia stanowiącego koniec okresu istniejącego wsparcia serwisowego na rozbudowywane urządzenia.
Interne Kennung: Część 3 - Sprawa nr 32/BF/BŁiI/25
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 zamówienia: Odnowienie wsparcia technicznego dla oprogramowania VDP Foundation oraz VDP Advanced Enterprise i odnowienie wsparcia technicznego dla oprogramowania VDP Foundation Enterprise oraz rozszerzenie jego funkcjonalności poprzez podniesienie do wersji VDP Advanced Enterprise.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w części 4 jest: a) odnowienie wsparcia technicznego dla oprogramowania VDP Foundation oraz VDP Advanced Enterprise na okres do 30.09.2028r. Wykaz licencji: - VDP Advanced Enterprise – typ licencji: wieczysta, gniazdo procesorowe (socket) support ID: 03442826 w ilości 24; - VDP Advanced Enterprise – typ licencji: wieczysta, gniazdo procesorowe (socket) support ID: 03442721 w ilości 5 - VDP Advanced Enterprise – typ licencji: wieczysta, gniazdo procesorowe (socket) support ID: 03489054 w ilości 5, - VDP Foundation – typ licencji: wieczysta Veeam Universal License suport ID: 03541394 w ilości 10, - VDP Foundation – typ licencji: wieczysta Veeam Universal License suport ID: 02853348 w ilości 270, - VDP Foundation – typ licencji: wieczysta Veeam Universal License suport ID: 02877090 w ilości 40, - VDP Foundation – typ licencji: wieczysta Veeam Universal License suport ID: 03321640 w ilości 10, - VDP Foundation – typ licencji: wieczysta Veeam Universal License suport ID: 03321639 w ilości 40, - VDP Foundation – typ licencji: wieczysta Veeam Universal License suport ID: 03321635 w ilości 40. b) odnowienie wsparcia technicznego dla oprogramowania VDP Foundation Enterprise oraz rozszerzenie jego funkcjonalności poprzez podniesienie do wersji VDP Advanced Enterprise. Wykaz licencji: - VDP Foundation Enterprise – typ licencji: wieczysta gniazdo procesorowe (socket) suport ID: 02209950 w ilości 8, - VDP Foundation Enterprise – typ licencji: wieczysta gniazdo procesorowe (socket) suport ID: 03442829 w ilości 6, - VDP Foundation Enterprise – typ licencji: wieczysta gniazdo procesorowe (socket) suport ID: 03442828 w ilości 4, - VDP Foundation Enterprise – typ licencji: wieczysta gniazdo procesorowe (socket) suport ID: 03442827 w ilości 30, - VDP Foundation Enterprise – typ licencji: wieczysta gniazdo procesorowe (socket) suport ID: 03442825 w ilości 8, - VDP Foundation Enterprise – typ licencji: wieczysta gniazdo procesorowe (socket) suport ID: 03442824 w ilości 56, - VDP Foundation Enterprise – typ licencji: wieczysta gniazdo procesorowe (socket) suport ID: 03541395 w ilości 6.
Interne Kennung: Część 4 - Sprawa nr 32/BF/BŁiI/25