2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Sukcesywna dostawa obuwia BHP”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa obuwia BHP. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ. Zestawienie szacunkowych ilości zawiera formularz cen jednostkowych (Załącznik nr 8 do SWZ). Podane w załączniku nr 8 do SWZ ilości przedmiotu zamówienia mają charakter orientacyjny i służą do porównania i oceny ofert, z zastrzeżeniem pkt. 3.4. – 3.6. i 3.9 SWZ. Warunki realizacji zamówienia określono w projekcie umowy (załącznik nr 3 do SWZ). Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w rozumieniu art. 7 pkt 15 PZP. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 zadania (części), zwane dalej „Zadaniami”: Zadanie 1: Obuwie terenowe Zadanie 2: Buty gumowe i gumowo-filcowe Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub większą ilość Zadań. Oferta złożona na dane Zadanie musi jednakże obejmować cały zakres asortymentu przewidzianego w SWZ dla tego Zadania. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z: a) Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia podanym w załączniku nr 7 do SWZ b) wzorami asortymentów stanowiących przedmiot zamówienia, znajdującymi się w siedzibie Zamawiającego w Stargardzie, ul. Wojska Polskiego 119. c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG (Dz.U.UE.L.2016.81.51) UWAGA! W przypadku, gdy Zamawiający poweźmie w trakcie realizacji umowy wątpliwości, co do zaoferowanego asortymentu w zakresie jego zgodności z opisem przedmiotu zamówienia, może zlecić badania obuwia w jednostce akredytowanej na koszt Wykonawcy lub wezwać Wykonawcę do dosłania analiz, atestów, raportów z badań lub innych dokumentów zawierających wskaźniki techniczno-użytkowe obuwia użytych do wykonania przedmiotu zamówienia, potwierdzające spełnienie wymagań zawartych w opisie przedmiotu zamówienia. Dokumenty te powinny być wystawione przez akredytowane laboratorium badawcze.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18800000 Schuhwerk
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1: Obuwie terenowe
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa obuwia BHP. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ. Zestawienie szacunkowych ilości zawiera formularz cen jednostkowych (Załącznik nr 8 do SWZ). Podane w załączniku nr 8 do SWZ ilości przedmiotu zamówienia mają charakter orientacyjny i służą do porównania i oceny ofert, z zastrzeżeniem pkt. 3.4. – 3.6. i 3.9 SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Zadania Zamawiający uprawniony jest zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący dostawy analogiczne, jak opisane w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ (dalej: „Opcja”), a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) dostawy, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji dołączonego do Oferty Wykonawcy formularza cen jednostkowych (sporządzonego wg załącznika nr 8 do SWZ). Skorzystanie z Opcji może nastąpić przez cały okres realizacji Przedmiotu Umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Dostawy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie przekroczy 20 % wartości brutto przedmiotu umowy z dnia zawarcia umowy, zgodnie z § 3 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ. Podstawą określenia wartości dostaw zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych asortymentów zawarte w dołączonym do Oferty Wykonawcy formularzu cen jednostkowych sporządzonym wg załącznika nr 8 do SWZ. Zlecanie dostaw będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych dostaw, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, w tym realizacja prawa do odstąpienia od Umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku dostaw będących Przedmiotem Umowy. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego dostaw, które stanowią przedmiot umowy, w tym w sytuacji zwiększenia zapotrzebowania na asortyment stanowiący Przedmiot Umowy/ zamówienia. 2) wykorzystania wartości brutto Przedmiotu Umowy z dnia zawarcia Umowy, określonej w § 3 ust. 1 wzoru Umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, przed upływem terminu obowiązywania Umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1 wzoru Umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ. Ilości przedmiotu zamówienia określone w załączniku nr 8 (formularz cen jednostkowych) do SWZ mają charakter orientacyjny. Zamawiający nie jest zobowiązany do nabycia całości przedmiotu zamówienia, co jednak nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości wskazanych w załączniku nr 8 (formularz cen jednostkowych) do SWZ maksymalnie o 70% w stosunku do wartości przedmiotu zamówienia z dnia zawarcia Umowy, określonej w § 3 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ. Zamówienie mniejszego zakresu przedmiotu zamówienia pozostanie bez wpływu na wysokość cen jednostkowych
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2: Buty gumowe i gumowo-filcowe